Polska w żydowskiej strefie wpływów.


Polska w żydowskiej strefie wpływów.Polska w żydowskiej strefie wpływów.

22 listopada 2016
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/zywiec/a/polskoizraelski-program-wspolpracy-w-zywieckiej-szkole,11487314/

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Żywcu uczestniczy w polsko-izraelskim programie „Bliżej siebie”. I odnosi sukcesy. Wczoraj w mieście nad Sołą i Koszarawą już po raz trzeci spotkała się młodzież z Mekih Hei w Ashdod w Izraelu i I Liceum Nasza młodzież – trzy klasy, łącznie około 90 osób – przygotowuje się do tych spotkań już wcześniej. Poznaje wielką historię poprzez indywidualne historie – podkreślała Aleksandra Bura, koordynatorka programu z żywieckiego liceum.

21 listopada 2016

http://wpolityce.pl/swiat/316213-premier-szydlo-udaje-sie-do-izraela-to-dokonala-okazja-do-zaciesnienia-wspolpracy-pomiedzy-naszymi-krajami

Premier Beata Szydło wraz z częścią ministrów w poniedziałek  (2016-11-21) udaje się do Izraela na konsultacje międzyrządowe. Jednym z tematów rozmów będzie współpraca gospodarcza w ramach realizowanego przez polski rząd programu „Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”.

 

24 września 2016

http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/minister-sellin-w-izraelu-6584.php

Minister Sellin w Izraelu

Odwiedzenie Yad Vashem – Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu, Muzeum Diaspory Żydowskiej, Ściany Płaczu czy spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Krakowian w Izraelu – to najważniejsze punkty wizyty wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina w Izraelu 24-27 września 2016.

 

14 czerwca 2016

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1631552,Pierwsza-wizyta-szefa-MSZ-w-Izraelu-i-Autonomii-Palestynskiej-Chcemy-uzyskac-informacje-z-tamtego-regionu

Szef polskiej dyplomacji (Waszczykowski)  udał się we wtorek z wizytą do Izraela, gdzie spotka się m.in. z premierem Benjaminem Netanjahu. Minister odwiedzi też Autonomię Palestyńską – spotka się z palestyńskim ministrem SZ Rijadem al-Malkim i premierem Ramim Hamdallahem.

 

06 kwietnia 2016

http://www.parlamentarny.pl/wydarzenia/antoni-macierewicz-udal-sie-do-izraela,7737.html

Antoni Macierewicz poleciał do Izraela na jednodniową wizytę w Tel Awiwie.

Ministerstwo obrony narodowej przekazało w komunikacie informację, że szef resortu Antoni Macierewicz w środę (6 kwietnia) udaje się do Izraela.

 

24 marca 2016

http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/seminarium-poswiecone-polsko-izraelskiej-wspolpracy-w-dziedzinie-innowacyjnosci.html

Seminarium poświęcone polsko-izraelskiej współpracy w dziedzinie innowacyjności

Zapraszamy do udziału w seminarium poświęconym polsko-izraelskiej współpracy w dziedzinie innowacyjności, które odbędzie się 19 kwietnia 2016 r. w Warszawie. Celem wydarzenia jest wsparcie polsko-izraelskiego dialogu w obszarze innowacyjności, wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk oraz stworzenie sieci kontaktów w celu realizacji wspólnych projektów badawczych, zwłaszcza w kontekście polsko-izraelskiej umowy o współpracy w zakresie przemysłowych prac badawczo-rozwojowych, która weszła w życie 1 lutego 2016 r.

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się m. in. z dostępnymi narzędziami wsparcia, które można wykorzystać w celu nawiązania współpracy z partnerami z Izraela.

 

22 lutego 2016

http://telawiw.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/konsultacje_wiceminister_magdaleny_gawin_w_izraelu

Konsultacje wiceminister Magdaleny Gawin w Izraelu

Podczas swojej trzydniowej (17-20 lutego) wizyty wiceminister Magdalena Gawin odwiedziła m.in. Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem. Spotkała się tam z dyrektorem Archiwów Chaimem Gertnerem , dyrektor Międzynarodowego Instytutu Badań nad Zagładą Iael Nidam-Orvieto oraz z zespołem badaczy zajmujących się zbieraniem, opracowywaniem i przygotowywaniem do udostępnienia świadectw ocalonych z Zagłady.

 

11 lutego 2016

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/wizyta-w-men-ambasador-izraela-w-polsce.html

Wizyta w MEN Ambasador Izraela w Polsce.

Organizacja spotkań młodzieży z Izraela i Polski była głównym tematem wizyty Anny Azari, Ambasador Izraela w Polsce w MEN.

Ambasador poinformowała wiceministra edukacji Macieja Kopcia o planowanym w Warszawie otwarciu wystawy „Open a Door to Israel”. Wydarzenie to ma stanowić część kampanii promującej współczesne oblicze Izraela w świecie.

 

11 czerwca 2015

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szef-msz-udaje-sie-z-wizyta-do-izraela-w-programie-min-spotkanie-z-netanjahu/j4fqsk

Szef MSZ Grzegorz Schetyna uda się do Izraela, gdzie spotka się m.in. z premierem i szefem dyplomacji Benjaminem Netanjahu. Wizyta będzie okazją do podsumowania 25 lat stosunków polsko-izraelskich. Schetyna odwiedzi także Autonomię Palestyńską.

 

21 maja 2015

https://www.ore.edu.pl/programy-i-projekty-77777/zachowa-pami-historia-i-kultura-dwoch-narodow/seminaria-dla-nauczycieli-z-polski-w-instytucie-yad-vashem-w-izraelu

Seminaria dla nauczycieli z Polski w Instytucie Yad Vashem w Izraelu

W 2006 roku została podpisana dwustronna umowa pomiędzy Instytutem Yad Vashem i Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, której celem było nawiązanie współpracy pomiędzy instytucjami zajmującymi się doskonaleniem nauczycieli w Polsce i Izraelu zakresie edukacji i pamięci o Holokauście. ISHS i ORE w 2010 roku podpisały nowe porozumienie współpracy dotyczące edukacji, badań i pamięci o Holokauście w Polsce i w Izraelu. Na podstawie tego porozumienia 12 grup polskich nauczycieli miało możliwość uczestniczenie w dwutygodniowym w seminarium zorganizowanym przez Instytut Yad Vashem w Jerozolimie tj. 485 nauczycieli z całej Polski.

 

17 czerwca 2013

http://bpdm.kprm.gov.pl/aktualnosci/polsko-izraelskie-konsultacje-miedzyrzadowe

Polsko-izraelskie konsultacje międzyrządowe

W dniu 12 czerwca 2013 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyły się polsko-izraelskie konsultacje międzyrządowe. To kolejne spotkanie, które pokazuje jak dobre i przyjacielskie są relacje polsko-izraelskie – powiedział premier Donald Tusk po spotkaniu z szefem rządu Izraela Benjaminem Netanyahu. Rozmowy w Warszawie dotyczyły szerokiego spektrum zagadnień: od wymiany kulturalnej i naukowej, sytuacji ludzi starszych, po bezpieczeństwo i współpracę militarną. Premier Netanjahu dziękował premierowi Tuskowi i polskiemu rządowi za wsparcie działań na rzecz upamiętniania ofiar Holokaustu, a także za wsparcie przy budowie Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

 

13 czerwca 2013

http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/konsultacje-polsko-izraelskie-3920.php

Konsultacje polsko-izraelskie

Międzyrządowe konsultacje polsko-izraelskie odbyły się 12 czerwca br. w Warszawie. Uczestniczył w nich Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, który rozmawiał z Minister Kultury i Sportu Limor Livnat. 13 czerwca minister Zdrojewski reprezentował rząd podczas inauguracji wystawy żydowskiej w byłym obozie zagłady Auschwitz – Birkenau.

 

7 czerwca 2013

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/cir-12-czerwca-polsko-izraelskie-konsultacje-z-udzialem-netanjahu-i-tuska/w0yb9

polsko-izraelskie konsultacje z udziałem Netanjahu i Tuska

Szef dyplomacji zaznaczył, że w Polsce żydowskie wspólnoty są „bezpieczne, mile widziane i szanowane”. Podkreślił, że Polska wspiera je poprzez organizację wielu wydarzeń, jak festiwale kultury żydowskiej, które upamiętniają setki lat obecności Żydów w Polsce, czy niedawno otwarte Muzeum Historii Żydów Polskich.

Ostatnie polsko-izraelskie konsultacje międzyrządowe odbyły się w 2011 roku w Jerozolimie.

 

12 grudnia 2012

http://tvwlodawa.pl/w-delegacje-do-izraela/

Starosta włodawski Wiesław Holaczuk i jego najbliższy współpracownik Mariusz Zańko, kierownik Wydziału Organizacyjno-Prawnego starostwa, cały najbliższy tydzień pracy spędzą w delegacji w Izraelu. Co przedstawiciele powiatu mogą służbowo załatwiać w Izraelu? Czy na czas takiego wyjazdu nie powinni wziąć urlopu?

 

24 lutego  2011

http://niepoprawni.pl/blog/3551/zdrada-polski-w-izraelu

A więc stało się. Dzisiaj rząd Tuska leci do Izraela. Cały rząd! Jaka to ranga!

Ano właśnie – ranga jest duża bo chodzi o ponad 60 milardów dolarów amerykańskich. Tyle sobie życzą Żydzi odszkodowania od Polski. Za co? Ano za mienie pożydowskie.

 

24 luty 2011

http://www.ojczyzna.org/zasoby_www/KOMPILACJE_-_DO_NAGRANIA_I_ODTWARZANIA_W_DVD/FILMY_PRAWDY/DODATEK/FILMY_PRAWDY/3)%20P.P.%20DVD%20DISC/1)%20POLSKA%20I%20JEJ%20PRAWDZIWE%20OKOLICZNO%C5%9ACI/2)%20Sprawy%20POLSKI/1)%20Publikacje/07.Po%20co%20pojecha%C5%82%20Tusk%20i%2055%20os%C3%B3b%20z%20jego%20rz%C4%85du%20do%20IZRAELA.pdf

Po co pojechał Tusk i 55 osób z jego rządu do IZRAELA ? Żadne media nie poruszają tego tematu !!!

Izrael-Polska: przygotowania do wspólnej wojny na Bliskim Wschodzie ( z Iranem?) oraz na wypadek nie do końca przewidzianych jej następstw – Coraz wyraźniej widać, gdzie  lokalizowany jest prawdziwy ośrodek decyzyjny poczynań „polskiego rządu”. Nie Waszyngton, nie Bruksela, ale Tel Awiw zapewne w sposób pierwszorzędny określa politykę „polskich” ośrodków władzy.

Nieobecność w delegacji do Izraela Waldemara Pawlaka wskazuje ponadto, że w sprawach zasadniczych z kręgu osób największego zaufania wykluczeni są Polacy ( nawet ci najbardziej służalczy).”Polskie środowiska polityczne – zarówno parlamentarne, jak i  pozaparlamentarne -a także polska opinia publiczna powinny zdać sobie w końcu sprawę, że czas zasadniczych rozstrzygnięć globalnych, w tym także polskiego być, albo nie być, zbliża się wielkimi krokami.” -Wspólne oświadczenie premierów Polski i Izraela

 

https://archiwum.mos.gov.pl/artykul/archiwum/7_aktualnosci/14527_polska_i_izrael_razem_na_rzecz_rozwoju_gospodarki_wodnej.html

 Polska i Izrael razem na rzecz rozwoju gospodarki wodnej [Archiwum]

Podczas konsultacji, które odbyły się w Jerozolimie (Izrael) w dniach 23 – 24 lutego br., podpisano „Wspólną Deklarację Ministerstwa Środowiska Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwa Przemysłu, Handlu i Pracy Państwa Izrael w sprawie współpracy w dziedzinie polityk i technologii związanych z zaopatrzeniem w wodę i zrównoważonym zarządzaniem energią („Joint declaration between the Ministry ofthe Environemnt of the Republic of Poland and the Ministry of Industry, Trade and Labour of the State of Israel on cooperation in the field of water supply and sustainable energy management policies and technologies”).

 

 

16 myśli w temacie “Polska w żydowskiej strefie wpływów.

 1. Prawdziwa kopalnia wiedzy w podanym temacie, rzetelna i uczciwa bo oparta o oficjalne dane i fakty – wykonana ręką jednego człowieka.

  Szczerze polecam.

  Veritas et libertas ultra omnis sunto _ Prawda i wolność ponad wszystko inne

  https://jozefbizon.wordpress.com/

  – O tym jak to PiS z polskiej państwowej ziemi
  zrobił prezent Żydom

  – Wniesioną w ostatniej chwili przez PiS poprawką
  Żydzi wykupią polską ziemię!!!

  https://jozefbizon.wordpress.com/2016/04/01/wniesiona-w-ostatniej-chwili-przez-pis-poprawka-zydzi-wykupia-polska-ziemie/

  Polubienie

 2. .– Hipokryzja PiS-u sięga zenitu. PiS znienacka nocą odrzucił projekt ustawy w pełni chroniącej życie podpisany przez pół miliona Polaków.

  https://jozefbizon.wordpress.com/2016/10/27/hipokryzja-pis-u-siega-zenitu/

  Krystyna Pawłowicz: to episkopat upoważnił PiS do odrzucenia projektu ustawy zakazującej aborcji

  Read more: http://www.pch24.pl/krystyna-pawlowicz–to-episkopat-upowaznil-pis-do-odrzucenia-projektu-ustawy-zakazujacej-aborcji,46465,i.html#ixzz4QkiE4jiq

  Polubienie

  • Panie Kapsel, taka mnie ogarnęła refleksja w wiązku z tą kolizją samochodów w kolumnie jadącej z premier Szydło w Izraelu. Czyż nie powinna ona dostrzec tego ostrzegawczego znaku. Lech Kaczyński też nie zrozumiał otrzymanego znaku, kiedy mu pióro odmówiło posłuszeństwa 13 grudnia 2007 r.

   Polubienie

 3. Stary Warszawiak odda całą swoją emerytuję jeżeli znajdzie się nie Polsce, ale w Europie
  czy USA przywódca ODWAŻNIAK, który będzie oficjalnie dążył do ograniczenia wpływów politycznych i roszczeniowych Żydów w Polsce w Europie, Stanach Zjednoczonyc

  Polubienie

  • Szanowny Panie Stary Warszawiaku, niewątpliwie nieuzasadniona roszczeniowość niektórych żydów, ma charakter działań kryminalnych. Przeciw takiej kryminalnej działalności jest wymagana cała armia „ODWAŻNIAKÓW” na całym świecie, również a może przede wszystkim w Polsce. Jednakże aby uzyskać ograniczenie żydowskich wpływów politycznych o charakterze kryminalnym, należałoby wpierw pozbyć się obecnego talmudycznego, ustanowionego przez nich prawa i to w geograficznie większej przestrzeni niż jeden kraj. I żeby było zabawniej, aby uzyskać trwały efekt, to odrzucenie tego talmudycznego prawa musi się odbyć pokojowo, drogą ewolucji.

   Polubienie

 4. Premier Szydło u „starszych braci”…>/b>

  Będzie podpisywać polsko-izraelskie porozumienie o zabezpieczeniu społecznym…

  Gdy powtarzam znajomym z uporem maniaka, że premier Szydło nie było na Intronizacji w Łagiewnikach spotykam się ze stwierdzeniem, że jeśli tak, to „musiało jej coś bardzo ważnego wypaść”.
  Ja wiem, to musiało by mieć wielką siłę rażenia, to musiałoby być coś à la pobyt w szpitalu, albo nagły, ciężki przypadek zdrowotny….. nic takiego się nie stało……pani premier, że tak powiem była wtedy już jedną nogą w Izraelu. Pojechała tam w celu „konsultowania międzyrządowego z Izraelem”…

  No i wypadło….. nic nie może być ważniejsze, niż syreni śpiew „starszych braci”…..pani premier Szydło cichuteńko oddaliła się w kierunku Judei…..może nikt by w Polsce nie wiedział gdzie wyjechała, gdyby nie spektakularna stłuczka samochodów w izraelskiej kolumnie rządowej……kuźwa i poszło w świat…ajajaj…

  http://trybeus.neon24.pl/post/135195,premier-szydlo-u-starszych-braci

  Polubienie

 5. Pro-homoseksualna zakonnica promowana w… Muzeum Żydów Polskich!

  Co historia polskich Żydów ma wspólnego z promocją homoseksualizmu i buntem przeciwko nauce Kościoła? Coś chyba musi być na rzeczy, skoro Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zgodziło się na organizację w swoich murach spotkania z siostrą Jeannine Gramick. Finansowana z pieniędzy podatnika instytucja ugości zakonnicę, wobec której Kongregacja Nauki Wiary wydała specjalną, bardzo krytyczną notę.

  Do udziału w sobotnim spotkaniu w POLIN, oraz w kilku dużych polskich miastach zachęca organizator – Kampania Przeciw Homofobii. Dlaczego zdaniem propagatorów homoseksualizmu warto uczestniczyć w tym spotkaniu? „Przede wszystkim dlatego, żeby spotkać się z tą niesamowitą kobietą i usłyszeć jej historię. Ale jest jeszcze jeden powód. Podczas spotkań będziemy rozdawać tęczowe różańce! Warto przyjść punktualnie, żeby zdążyć odebrać jeden dla siebie” – czytamy na facebookowym profilu wydarzenia.

  Podczas spotkań z odpowiedzialną z zakonnicą odpowiedzialną za stworzenie „katolickiego” (sic) „duszpasterstwa osób LGBT” poruszone mają zostać tematy „budowania mostów między osobami LGBT, a katolikami” i roli kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”. Uczestnicy zastanowią się także nad tym czy pontyfikat obecnego papieża pozwoli na otwarcie Kościoła na problemy mniejszości seksualnych.

  „Duszpasterstwo” mniejszości seksualnych „New Ways Ministry” powstało w 1977 roku na terenie archidiecezji Waszyngton. Założone przez siostrę Jeannine Gramick i ojca Roberta Nugenta duszpasterstwo zajęło się promocją homoseksualizmu i krytyką nauczania Kościoła w tej kwestii. W 1992 roku ukazała się pozycja „Budując mosty: Gejowsko-Lesbijska Rzeczywistość i Kościół Katolicki” autorstwa Gramick i Nugenta.

  W dokumencie z 1999 roku Kongregacja Nauki Wiary zwróciła uwagę, że siostra Jeannine Gramick i współzałożyciel kontrowersyjnej organizacji ojciec Robert Nugent kwestionowali kluczowe elementy nauczania Kościoła. Dlatego też w 1984 roku James kardynał Hickey zakazał prowadzenia im działalności na terenie waszyngtońskiej diecezji. Interweniowały także watykańskie kongregacje. Skutek był tylko taki, że siostra Jeannine Gramick i ojciec Robert Nugent przestali sprawować prestiżowych funkcji w „New Ways Ministry”, nie zaprzestając jednak swej aktywności. Bezpośrednio krytykowali także dokumenty Kościoła na temat homoseksualizmu.

  W 1988 roku Stolica Apostolska ustanowiła komisję pod przewodnictwem Adama kardynała Maida, w celu oceny twórczości dwójki duchownych. Sześć lat później ogłosiła, że w ich pismach, takich jak książka „Budując mosty”, znajdują się liczne błędy. Rok później sprawę przekazano do Kongregacji Nauki Wiary. Ta usiłowała doprowadzić do pojednania dysydenckich zakonników z Kościołem, jednak bezskutecznie. W efekcie w 1999 roku Kongregacja ogłosiła, że poglądy głoszone przez Grimick i Nugenta są „doktrynalnie nie do zaakceptowania” jako sprzeczne z jasnym i stałym nauczaniem Kościoła. Kongregacja nałożyła na zbuntowanych zakonników zakaz pracy duszpasterskiej z homoseksualistami oraz zakaz piastowania stanowisk w zakonach.

  Siostra jednak zlekceważyła zakaz. Jak czytamy na facebookowej stronie planowanego wydarzenia powiedziała, że postanowiła „nie uczestniczyć w wymierzonych we mnie represjach – pozbawianiu mnie podstawowego prawa człowieka, jakim jest wolność słowa”. Jej działalność jest więc nie tylko sprzeciwem wobec katolickiej doktryny, lecz także pogardą wobec kościelnej władzy i lekceważeniem własnych ślubów zakonnych. Oburzający jest też fakt, że pozwala się jej głosić swoje tezy w muzeum utrzymywanym z pieniędzy podatników – w większości katolików. Czas pokaże jak zareagują na to także nasi liberalni katolicy, choćby organizatorzy akcji „przekażmy sobie znak pokoju”. Czy wierność nauczaniu Kościoła o aktach homoseksualnych jako wewnętrznie złych, cokolwiek jeszcze dla nich znaczy?

  Źródła: Facebook.com / vatican.va

  http://www.pch24.pl/pro-homoseksualna-zakonnica-promowana-w-muzeum-zydow-polskich-,47593,i.html

  Polubienie

 6. Ursula Haverbeck skazana na 2,5 roku więzienia za negowanie Holokaustu

  • Sąd w Verden w Dolnej Saksonii skazał 88-latkę za negowanie zagłady Żydów
  • Haverbeck w ostatnim słowie rozprawy mówiła o „kłamstwie oświęcimskim”
  • Kobieta należy do Stowarzyszenia ds. Rehabilitacji Prześladowanych za Negowanie Holokaustu
  Ursula Haverbeck Ursula Haverbeck (AFP / Friso GENTSCH
  )
  Sąd w Verden w Dolnej Saksonii skazał 88-letnią Ursulę Haverbeck na dwa i pół roku więzienia za negowanie Holokaustu. Skazana, która notorycznie kwestionuje zagładę Żydów, natychmiast zapowiedziała apelację.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ursula-Haverbeck-skazana-na-25-roku-wiezienia-za-negowanie-Holokaustu,wid,18601998,wiadomosc.html?ticaid=11823f

  Polubienie

 7. Panie Adminie , jak najbardziej zgadzam się z Panem. Kapłan wielkiej zacności , ks. Bronisław Bozowski , przyjaciel ks. Jana Twardowskiego bardzo często mawiał……. nie ma przypadków są tylko znaki…..

  Tutaj przypomnę jeszcze o jednym znaku, znak czerwonej róży.

  Lechowi Kaczyńskiemu wręczono jedna czerwona rożę dokladnie miesiac przed katastrofa Smolenska w dniu 10 marca 2010 roku. Wreczyl mu ja zyd w jarmulce nieukrywajacy swej przynaleznosci etnicznej/religijnej. Na trzecim zdjeciu widac gest zyda jakby sie zegnal z Lechem Kaczynskim.

  https://wirtualnapolonia.com/2013/10/19/smolensk-nie-dla-idiotow-miroslaw-kokoszkiewicz/#comment-87433

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s