FSSPXR – K o n f r a t e r i a Św. Piusa X – Ruch Oporu – w Polsce .


FSSPXR – K o n f r a t e r i a Św. Piusa X – Ruch Oporu – w Polsce .

Jesteśmy luźno powiązanymi grupami-lokalnymi kościołami w Polsce i poza Polska, społeczeństwem polskich katolików tradycjonalistów, osób świeckich oraz duchownych, którzy pragną praktykować wiarę Rzymsko-Katolicką bez kompromisu, bez ugody z liberalizmem czy modernizmem – w duchu Arcybiskupa Lefebvre. W pełni popieramy i utożsamiamy się z deklaracją Ekscelencji z roku 1974.

Rozpoznajemy Biskupa Ryszarda Willaimsona oraz współpracowników Ekscelencji – wyświęconych Biskupów, jako kontynuatorów postawy Biskupa Lefebvre, których obieramy naszymi Ojcami Duchownymi. Jesteśmy społeczeństwem polskim tradycyjnie katolickim, którego celem jest uświęcenie dusz zachowując Wiarę Ojców Naszych przedsoborowych.

Za przykładem Świętej Anny i Świętego Joachima, zadaniem rownież naszym jest utrzymanie oraz formowanie Tardycyjnie Rzymsko-Katolickiego Kapłaństwa w Polsce. To dlatego, wpływając na otaczające nas środowiska, ze szczególną troską i uwagą w teraźniejszych czasach otaczamy opieką nasze rodziny, dzieci,  dbajac by żyly  w cnocie czystości i posłuszeństwie. Z grup tych, za Łaska Boża formujemy Osoby Duchowne: księży, osoby zakonne.

Osiąganie wyznaczonych celów dokonujemy poprzez uświęcanie się we Wspólnym Działaniu dla Bożej Chwały i Naszego Pożytku.

Każdy Polak żyjący w Łasce Uświęcającej przywoływany jest do przystąpienia do Wspólnego Działania w strukturach organizacyjnych  naszych konfraterii:

cropped-bj.png

wierny, rodzina, ród, rody – Polak-Ortodoks Konfraterie Różańca Świętego – Konfraterie MinistrantówKsięża – Biskupi – Biskup Ryszard Williamson.

**

Deklaracja Abpa. Marcelego Lefebvre’a z 21 listopada 1974 r.

„Całym sercem i całą duszą należymy do Rzymu katolickiego, stróża wiary katolickiej oraz tradycji niezbędnych do jej zachowania, do wiecznego Rzymu – nauczyciela mądrości i prawdy.Natomiast odrzucamy i zawsze odrzucaliśmy przynależność do Rzymu o tendencji neo-modernistycznej i neo-protestanckiej, która wyraźnie zarysowała się podczas Soboru Watykańskiego II, a następnie we wszystkich reformach z niego wynikających.

Wszystkie te reformy przyczyniły się i wciąż mają bezpośredni wpływ na destrukcję Kościoła: niszczenie kapłaństwa, unicestwienie Najświętszej Ofiary i Sakramentów, na zanik życia zakonnego, na nauczanie naturalizmu i teilhardyzmu na uniwersytetach, seminariach, w katechizmach – nauczanie wywodzące się z liberalizmu i protestantyzmu wielokrotnie potępiane przez uroczyste magisterium Kościoła.

Żadna władza, nawet najwyższa w hierarchii, nie może zmusić nas do porzucenia lub umniejszenia wiary katolickiej, jasno wyrażonej i głoszonej przez magisterium Kościoła od ponad dziewiętnastu stuleci. „Ale gdybyśmy my lub Anioł z Nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty” (Gal.1,osiem). Czyż nie to powtarza nam dzisiaj Ojciec Święty? A jeżeli w słowach lub czynach, albo też w aktach dykasteriów dałoby się dostrzec jakieś sprzeczności, to wybieramy wówczas to, czego zawsze nauczano i zamykamy uszy na niszczące Kościół nowinki.Nie można zmieniać lex orandi nie zmieniając jednocześnie lex credenti.

Nowej Mszy odpowiada nowy katechizm, nowe kapłaństwo, nowe seminaria i uniwersytety, charyzmatyczny kościół zielonoświątkowy, wszystko to, co jest sprzeczne z katolicką prawowiernością i odwiecznym magisterium.Reforma ta, tkwiąca korzeniami w liberalizmie i protestantyzmie, jest całkowicie zatruta – z herezji się wywodzi i do herezji prowadzi, nawet jeżeli nie wszystkie jej czyny są formalnie heretyckie.

Zatem dla świadomego i wiernego katolika nie jest możliwe aby tę reformę miał przyjąć lub podporządkować się jej w jakikolwiek sposób. Jedyną drogą wierności Kościołowi i doktrynie katolickiej, dla dobra naszych dusz, to kategoryczne jej odrzucenie.

Dlatego też bez buntu, goryczy ni urazy kontynuujemy nasze dzieło formacji kapłańskiej w świetle odwiecznego magisterium w przekonaniu , że jest to największa przysługa jaką możemy oddać Kościołowi, Papieżowi i przyszłym pokoleniom. Z tej też przyczyny trzymamy się mocno tego, w co zawsze wierzono i praktykowano w Kościele w zakresie wiary, moralności, liturgii, katechizmu., formacji kapłanów, struktury Kościoła, a co zostało skodyfikowane w księgach sprzed okresu modernistycznych wpływów Soboru, mając nadzieję, że prawdziwe światło światło Tradycji rozproszy ciemności pokrywające niebo nad wiecznym Rzymem,Postępując w ten sposób, z pomocą łaski Bożej, wsparciem Najświętszej Maryi Panny, św. Józefa i św. Piusa X , jesteśmy przekonani, że zachowujemy wierność Kościołowi Rzymsko-Katolickiemu, wszystkim następcom św. Piotra i pozostajemy fideles dispensatores mysteriorum Domini Nostri Jesu Christi In Spiritu Santo. Amen.W święto Ofiarowania NMP.

W święto Ofiarowania NMP

Rzym,21 listopada 1974

  • Marcel Lefebvre”

Ministrant,

Przedstawiciel Społeczeństwa Polak-Ortodoks

Jan Aleksander

Źródło: O nas: FSSPXR – K o n f r a t e r i a Św. Piusa X – Ruch Oporu – w Polsce .

Save

4 myśli w temacie “FSSPXR – K o n f r a t e r i a Św. Piusa X – Ruch Oporu – w Polsce .

  1. Opublikowany 8 lut 2017
    Ks. Piotr Glas cytuje fragmenty „Orędzi Jezusa Chrystusa do swego kapłana”, jednego z najwybitniejszych dzieł ascetyczno – mistycznych o. Josepha Schrijversa (1876-1945), belgijskiego redemptorysty. Dzieło jest wstrząsającym wezwaniem Jezusa Chrystusa do swoich kapłanów, osób duchownych – o świętość życia, o nawrócenie, o zrozumienie, jak wielka walka toczy się o każdą kapłańską duszę z siłami ciemności. Ks. Piotr przypomina prawdę zawartą w tym dziele: „Jeden nawrócony, gorliwy kapłan może pomóc w zbawieniu tysiącom dusz; jeden upadły kapłan, pociągnie za sobą wiele powierzonych sobie dusz”. Realizacja: ks. Sławomir Kostrzewa

    Wstrząsające orędzie Jezusa Chrystusa do kapłanów – ks. Piotr Glas

    Polubienie

  2. Pingback: FSSPX Resistance-Anglia

  3. Pingback: FSSPXR – K o n f r a t e r i a Św. Piusa X – Ruch Oporu – w Polsce . | ZAŚCIANEK PORUSZA – ZAPISKI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s