Szyfrowanie przesyłu i weryfikacja certyfikatem SSL nowej strony portalu.


wp_ssl

Pragnę Państwa poinformować, że zakończone zostały prace polegające na zabezpieczeniu portalu Wirtualna Polonia BIS im, Włodka Kulińskiego znajdującym się pod obecnym adresem https://wirtualnapolonia.com.pl , certyfikatem SSL,

Obecnie na wyżej wymienionej stronie portalu, przesył danych przy rejestracji, logowaniu czy też wysyłaniu komentarzy jest szyfrowany.

wp_ssl_2

Kolejnym działaniem będzie dostosowanie forum dyskusyjnego znajdującego się pod adresem https://wirtualnapolonia.com.pl/fora/, które również jest zabezpieczone certyfikatem SSL.

Rozwój portalu ukierunkowany jest na dotarcie do jak najliczniejszego grona Polaków. Z tego też względu nowa strona ma kilka narzędzi administracyjnych, których darmowe konto na wordpressie.com nie posiada. Jednym z tych narzędzi jest automat, który samodzielnie zamieszcza tak zwane zajawki na .facebook-u i twitter-ku generowane wprost z publikowanych artykułów zamieszczanych na stronie. Takie narzędzie zaoszczędza bardzo dużo czasu,

Innymi ułatwiającymi narzędziami administracyjnymi, są te do właściwego pozycjonowania strony, dzięki którym wyszukiwarki znajdują nas na wyższych pozycjach wyszukiwania.

Zamiarem moim jest również, rozwinięcie portalu w kierunku zdobywania nie tylko na dalszy rozwój naszego portalu, tak zwanych „środków presji” (czyli funduszy), jak to pięknie określił Pan JO.

Jeżeli wszystko ułoży się według zamierzęń, to będzie to portal samofinansujący się, bez uciekania się do pieniędzy podatnika. Niezależność w działaniach, po trosze uwarunkowana jest niezależnością finansową. Ale to w kolejnych etapach rozwoju portalu.

Sądzę, że powoli powinni się Państwo zacząć mentalnie przygotowywać na przejście do „nowego domu”.

Z analiz statystycznych, których Państwo nie widzicie, a są one dostępne od strony administracyjnej, wynika, że nowa strona znajdująca się pod adresem https://wirtualnapolonia.com.pl

Save

3 myśli w temacie “Szyfrowanie przesyłu i weryfikacja certyfikatem SSL nowej strony portalu.

  1. Nowy portal prezentuje sie wspaniale i swoja forma graficzna nawiazuje do niezapomnianej strony Pana Wlodka,szkoda tylko ,ze nie zostala zachowanana tradycja wolnego dostepu do portalu ,bo jak zauwazylem ,trzeba sie tam bedzie rejestrowac.Pisze o tym ,bo kiedys na jednym z portali na ktorym udzielalem sie przed laty ktos zarekomendowal nowopowstaly portal prawicowy.Jakos od razu tam nie zagladalem ,ale na drugi dzien ktos inny, co to uczynil zakomunikowal ,ze na tym nowym portalu trzeba sie rejestrowac przy czym zapytal sie ,po co oni musza znac jego adres mailowy?Pozornie detal ,a jednak moze miec on wplyw na ilosc komentarzy….wizyty pozostana niezmienne,

    Polubienie

  2. Nowy portal Wirtualnej Polonii BIS, będąc na etapie wdrożeń pewnych komponentów był świadomie i celowo udostępniany dla komentujących wyłącznie po zalogowaniu się. Był to etap próbnych testów i zdawalem sobie sprawe z tego, że wymóg logowania zniechęci do zamieszczania komentarzy. Taki właśnie był cel, który został osiągnięty. Po zakończeniu etapu testów udostępniłem tradycyjną metodę zamieszczania komentarzy, oraz dodałem możliwość przesyłania bezpośrednio na serwer Wirtualnej Polonii BIS plików obrazkowych ze swoich komputerów, czy też komórek. Obecnie możana zamieszczać komentarze bez zalogowania, jak i po zalogowaniu.

    Pragnę w uzupełnieniu dodać, że w kolejnym etapie działania portalu, na forum dyskusyjnym bedą odbywały się uzgodnienia w zamkniętym kręgu i bedą one dostępne tylko dla zalogowanych znajomych, nawet jak tylko są to znajomi wirtualni. Pojęcie „ZNAJOMY” jest pojęciem prawnym, i dlatego działania w kręgu znajomych podlegają innym regulacjom prawnym niż działania tak zwane publiczne. Dla przeprowadzenia „rejestracji” w systemach webowych wymagany jest niestety rzeczywisty adres mailowy. Jeżeli istnieje taka potrzeba to założę skrzynki mailowe do tego celu na domenie Wirtualnej Polonii BIS, adres takiej przykładowej skrzynki może wygladac mniej wiecej tak: „pugnus@wirtualnapolonia.com.pl”.

    Pragnę podkreślić, że nie ma możliwości prowadzenia uzgodnień na zamkniętym wątku forum dyskusyjnego bez zalogowania. Taki jest wymóg systemów webowych i nic na to nie poradzę. Przecież dokonując zakupu w sklepach internetowych również musimy podać nie tylko rzeczywisty adres mailowy, ale również rzeczywiste imie i nazwisko i rzeczywisty adres dostawy towaru bo inaczej przesyłka nie ma szans na dotarcie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s