Pogaństwo i moralność plemienna.


Pogaństwo i moralność plemienna.

slide_12

 

Nienawiść protestantów do “nieswoich”, a przede wszystkim Kościoła katolickiego była i jest na tyle zaciekła, że trudno tu mówić o jakimkolwiek chrześcijaństwie i podążaniu za Chrystusem. Ks. Poradowski bez ogródek definiuje tę nową religię jako sektę pogańską właśnie z powodu powrotu do przedchrześcijańskiej moralności plemiennej, obecnej także w judaizmie i islamie, a całkowicie odrzuconej przez katolicyzm.

Moralność ta zakłada sposób odmiennego traktowania drugiego człowieka zależnie od przynależności, a nie z samego faktu bycia człowiekiem.

Niewiele było w historii przypadków tak zajadłego antykatolicyzmu, czy antysemityzmu jak w czasach największej aktywności luteran, dla których trzeba było być protestantem, by zasługiwać na życie i ludzkie prawa. Reformator otwarcie nawoływał do krwawego tłumienia buntów i “nawracania” na swoją religię, nie powstrzymując się bynajmniej przed zalecaniem tortur i katuszy dla hierarchów Kościoła.

Te praktyki przejęli od niego protestanci w całej ówczesnej Europie. W Szwecji, za protestanckich rządów Gustawa Wazy nie tylko przejęto aż siedemnaście tysięcy obiektów kościelnych, ale także całkowicie zdelegalizowano katolicyzm tłumiąc zbrojnie ewentualne bunty wobec tego przepisu.

Słynne pogromy czarownic nie bez powodu zaczęły się dopiero po tym, jak Inkwizycję katolicką pozbawiono władzy w krajach objętych protestantyzmem. Ilość ofiar protestanckich pogromów “w imię Boga” ocenia się nawet na 200-300 tysięcy ludzi, podczas gdy Inkwizycja katolicka w 600 lat istnienia wykonała od 40 do 60 tysięcy wyroków śmierci (100 na rok w całej Europie).

Słynne Salem nie było też bynajmniej miejscowością katolicką.

Dlaczego kontrreformacja jest potrzebna

Nie sposób wymienić wszystkich destrukcyjnych konsekwencji reformacji w jednym artykule. Najważniejsze z nich pokazują, że nowa religia protestancka nie tylko nie jest religią biblijną, ale przede wszystkim nie jest pożyteczna społecznie i stanowi darwinistyczną ideologię opartą o “przeznaczenie do zbawienia” tylko wybranych – czyli takich, którzy potrafili najwięcej wyszarpać dla siebie.

Nie bez przyczyny tak szybko i chętnie protestanci zachłysnęli się okazją do zbicia gigantycznych majątków na kasacji klasztorów, wyzysku Indian w Nowym Świecie, czy późniejszym kapitalizmem. Na rządach protestanckich władców korzystali wyłącznie ich usłużni urzędnicy i przyjaciele, a najwięcej tracili zwykli ludzie, głównie przez wzrost pobieranych opłat i kasatę dobroczynnych klasztorów.

Obraz malowany przez historię pozwala uznać, że jak każda antykatolicka rewolucja, reformacja nie wywołała pozytywnych społecznie zmian, a jedynie odcięła najsłabszych od sprawiedliwości i darmowej pomocy, jaką stara się zapewniać Kościół katolicki – tak bardzo znienawidzony za utrudnianie niepohamowanego bogacenia się i walki o władzę.

Nie ma możliwości pogodzenia protestantyzmu ze sprawiedliwością i dobrem całego społeczeństwa, ponieważ jest to religia elit i władz.

Tylko Kościół katolicki, choć nękany kryzysem, jest w stanie zapewnić ideologiczne, duchowe, osobowe i materialne zasoby do budowania silnego i trwałego dobrobytu dla państwa, choć nie w tak błyskawicznym i niepohamowanym tempie. Dlatego jest tak zaciekle niszczony przez każdą dosłownie rewolucję.

 

źródło: http://sredniowieczny.pl

za https://marucha.wordpress.com/2019/06/24/jak-reformacja-uderzyla-w-najmniejszych-a-wzmocnila-poteznych/

Jedna myśl w temacie “Pogaństwo i moralność plemienna.

  1. Pingback: Odwalcie się, namolni katole, od pogaństwa… – blog polski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s