Polacy wybierają swój samorząd z żydów i Niemców.


Polacy wybierają swój samorząd z żydów i Niemców.

 

7ef8c2b546eea35c20902c67fca9

 

11 000 podpisów poparcia pod listami kandydatów do sejmiku, 605 kandydatów reprezentujących mieszkańców 37 gmin województwa opolskiego, 230 000 ulotek i tysiące uściśniętych dłoni mieszkańców naszego regionu. To tylko część liczb które przedstawił Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka podczas konferencji podsumowującej kampanię wyborczą.

Pod listami kandydatów KWW Mniejszość Niemiecka do sejmiku zebrano 11 000 podpisów poparcia. W sumie Komitet wystawia 31 Kandydatów do Sejmiku Województwa Opolskiego, 154 kandydatów na radnych 7 powiatów województwa opolskiego,  397 kandydatów na radnych 37 Gmin województwa opolskiego i w końcu 23 kandydatów na Wójtów/Burmistrzów  miast i gmin województwa opolskiego. Ponadto 8 Kandydatów na Wójta/Burmistrza uzyskało oficjalne poparcie Mniejszości Niemieckiej. Na listach KWW Mniejszość Niemiecka znaleźć można 252 kandydatki co daje 42% i 353 kandydatów co daje 58% całej listy.

– W naszą kampanię zaangażowali się sympatycy, koordynatorzy gminnych struktur towarzystwa oraz członkowie komitetu wyborczego – w sumie około 1000 osób – którzy uścisnęli tysiące dłoni – podsumowywał Rafał Bartek pełnomocnik wyborczy KWW Mniejszość Niemiecka.

Realizacja kampanii medialnej była możliwa dzięki wpłatom samych kandydatów oraz osób popierających ten ruch społeczny. W sumie zebrano 415 000 zł wpłat, które przeznaczono na: 230 000 ulotek, 8000 plakatów, 550 banerów. W 27 lokalizacjach województwa opolskiego pojawiły się bilbordy wizerunkowe oraz bilbordy z kampanią „Nie znamy się na bilbordach – znamy się na robocie”. Ponadto zlecono 24 duże reklamy w prasie.  Wyprodukowano 10 spotów radiowych, a także 5 telewizyjnych spotów wyborczych. Kandydaci mieli również okazję spotkać się podczas licznych spotkań ze swoimi wyborcami. Komitet prowadzi także swoją własną stronę internetową pod adresem www.mniejszoscniemiecka.eu gdzie opublikowano m.in. wszystkich 605 kandydatów. Duża część kampanii prowadzona była również na portalach społecznościowych gdzie zarówno KWW Mniejszość Niemiecka jak i poszczególni kandydaci promowali program i swoje kandydatury. Zorganizowano 7 konferencji prasowych. – Dziękujemy wyborcom, wszystkim tym, którzy znaleźli czas na spotkanie z nami i całej drużynie Komitetu Wyborczego oraz kandydatom, za świetną pracę
w zespole. Dziękujemy też mediom, bo bez ich przychylności nie bylibyśmy tak widoczni.
– mówił Rafał Bartek.

KWW Mniejszość Niemiecka jako nadrzędny cel stawia sobie dbałość o rozwój województwa opolskiego jako regionu otwartego, zamieszkanego przez ludzi z szerokimi kompetencjami. Do tegorocznych wyborów idzie z hasłem „Opolskie wspólna sprawa”. Program opiera się na 6 filarach: rodzina, edukacja, gospodarka, infrastruktura, społeczeństwo obywatelskie i ekologia. Mniejszość Niemiecka jest komitetem, którego cele na rzecz dobra regionu łączą a nie dzielą mieszkańców, dla którego po prostu Opolskie to wspólna sprawa. „Chcemy pokazać, że jesteśmy trzecią drogą dla tego regionu, nie patrzymy przez pryzmat polityki centralnej, tylko przez to, że nasz region to nasza wspólna sprawa. Nieważne, jak tutaj trafiliśmy, wszystkim na jego dobru powinno zależeć.” – komentował Rafał Bartek.

źródło:  http://www.mniejszoscniemiecka.eu/2018/10/18/podsumowanie-kampanii-wyborczej-kww-mniejszosc-niemiecka/IMG_2526-847x477

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s