Rosja i Czeczenia z odsieczą dla Polski w sprawie ustawy o IPN.


Rosja i Czeczenia z odsieczą dla Polski w sprawie ustawy o IPN.

 

kardynow

Odsiecz dla Polski w sprawie ustawy o IPN przybyła ze Wschodu. Nie są to jednak oczekiwani sojusznicy.

Stosunki Polski z Izraelem, Stanami Zjednoczonymi, a także z Ukrainą płoną od kilku dni i jak na razie nic nie zapowiada polepszenia sytuacji. Wszyscy, którzy tylko mogli, negatywnie wypowiedzieli się o przepychanej nowelizacji. Jednak znalazło się dwóch sojuszników. Głos w sprawie zabrała… rosyjska Duma i Ramzan Kadyrow.

Głos w sprawie nowelizacji ustawy o IPN zabrał Siergiej Żelezniak, zastępca sekretarza Rady Generalnej partii Jedna Rosja, z której wywodzi się prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin. – Naród polski cierpiał przez wszystkie okropności nazizmu i zapłacił za to tysiącami niewinnych żyć. Decyzja legislacyjna polskiego Senatu odzwierciedla opinię obywateli polskich, którzy nie chcą powtórki z tragedii II wojny światowej i którzy protestują przeciwko zmartwychwstaniu nazizmu na sąsiedniej Ukrainie – stwierdził rosyjski parlamentarzysta.

Przy okazji oskarżył „ukraiński reżim, który rządzi teraz na Ukrainie” o dokonanie zbrodni wojennych i „ludobójstwa wymierzanego przeciwko mieszkańcom Donbasu„. – Polski parlament pokazał swoją mądrość i odpowiedzialność przed swoimi wyborcami, a także dał przykład innym zachodnim politykom, jak należy przeciwdziałać jakimkolwiek przejawom nazizmu –podsumował Żelezniak.

Polski konflikt z Izraelem, USA, ale przede wszystkim z Ukrainą wsparł także Ramzan Kadyrow, lojalny wobec Władimira Putina przywódca Czeczenii. Swoje stanowisko przedstawił we wpisie w aplikacji Telegram. Pochwalił polskie władze za walkę z „banderowską ideologią” i stwierdził, że Polska miała okazję przekonać się o skutkach wtrącania się krajów niosących demokrację innym państwom. Chodziło mu oczywiście o ukraiński Majdan, który swoimi konsekwencjami, „chaosem, rozruchami i nazistowską ideologią” dotknął też sąsiadów Ukrainy, przez co „banderowskie nastroje stały się groźne także dla Polski„.

Podsumowując, Polska zdobyła sojuszników, o których nawet nie śniła.

źródło: rt.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: