Polonia ostrzegała, że w USA przeważa narracja wroga wobec Polski .


Polonia ostrzegała, że w USA przeważa narracja wroga wobec Polski.

 

duda-izrael

 

Obserwując ostatnie wydarzenia – burzę w sprawie ustawy IPN i reakcję Izraela, a teraz i kongresmanów USA, nasuwa się myśl, czy nie jest to aby pokłosie ostatnich dwóch lat serwilizmu wobec Izraela i lobby żydowskiego oraz ignorowania głosów płynących od Polonii, która w tym czasie ostrzegała, że w USA przeważa narracja wroga Polsce wobec której Państwo Polskie powinno pilnie zadziałać.

Kiedy Polonia sama z siebie podjęła działania sprzeciwu wobec narracji o winie i współodpowiedzialności Polaków za Holocaust, polski rząd i media mu „podlegające”, jak np. środowiska „Gazety Polskiej”…. wywołały wręcz nagonkę na Polonię, oskarżając działaczy o antysemityzm. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że ostatnie dwa lata to ciągłe ustępstwa i „głaskanie” środowisk dalekich od przyjaznych i uczciwych relacji z Polską.

Wystarczy wspomnieć sławetne spotkanie prezydenta Dudy z Żydami w Konsulacie RP w Nowym Jorku zaraz na początku jego kadencji, kiedy prezydent powiedział: Obiecałem środowiskom żydowskim, że wszelkie przejawy antysemityzmu w Polsce będziemy ścigać i doprowadzać pod sąd.

 Słowa te padły w sytuacji, w której zjawisko antysemityzmu prawie w Polsce nie występuje. Czy jednak prezydent nie dał podstaw do przyjęcia odwrotnego założenia? Czy to oświadczenie samo w sobie nie było swoistym „zaproszeniem” antypolskiej nagonki?

Witek Rosowski z Nowego Jorku

01 luty 2018

źródło: https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/14712-wazny-glos-z-nowego-jorku-polonia-ostrzegala-ze-w-usa-przewaza-narracja-wroga-wobec-polski

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s