Nie macie prawa choćby śnić – o przebaczeniu…


 

…za to, coście uczynili temu Narodowi, który was przygarnął, nie macie prawa choćby śnić – o przebaczeniu… (Jacek Kaczmarski, polski Żyd)

 

men

List otwarty – Podziękowanie dla Pani Ambasador Izraela

Szanowna Pani, Ekscelencjo,

Trudno znaleźć właściwe słowa nie popadając przy tym w retoryczną przesadę, by oddać wdzięczność za wygłoszone przez Panią i Pana premiera Izraela Beniamina Netanjahu przed kilku dniami słowa pod adresem Polski, polskiego Rządu, polskich Obywateli.
Więc powiem tylko: dziękuję, po stokroć dziękuję. Pani i Panu Premierowi.

Swoimi wystąpieniami pchnęliście Państwo stosunki polsko-izraelskie na zupełnie nową ścieżkę – sądzę, że nową również jakościowo. Przypuszczam, że uczyniliście to Państwo mimowolnie, niechcący – ale to w niczym nie umniejsza wagi wydarzenia i jego oddziaływania na przyszłość.

Dokonaliście Państwo czegoś, co polski Żyd Czesław Bielecki określił mianem: HUCPA. Ordynarna publiczna połajanka, pełna arogancji i nie skrywanej, wręcz ostentacyjnie zademonstrowanej pogardy i nienawiści dla Państwa Polskiego i Narodu Polskiego – rozciągnięta następnie na środowiska międzynarodowe w tym Departament Stanu USA – poskutkowała tak, jak należało się tego spodziewać.

Należę do niezbyt licznej ale dość jednak licznej grupy polskich blogerów, publicystów, komentatorów życia politycznego od lat apelujących o rozwagę i powstrzymywanie się od infantylnej euforii w opisie i ocenie bieżących, ale i historycznych stosunków polsko-żydowskich. Nawołujemy do nie ulegania pozorom, oficjalnym narracjom, do uważnego przyglądania się skrywanym, przemilczanym przez kolejne władze elementom tych stosunków – takim jak kwestia podwójnego obywatelstwa, migracji Żydów do Polski, artykułowanych pod adresem Państwa Polskiego absurdalnych i obraźliwych roszczeń majątkowych, systematycznego instytucjonalnego szkalowania imienia Polski za granicami.

Widzimy to wszystko, zwracamy na to uwagę – niestety z uwagi na całkowitą blokadę informacyjną we wszystkich mediach, jest to działanie nieskuteczne lub bardzo mało skuteczne – przekaz nie przebija się do ogółu obywateli.

Tymczasem – i tu wracamy do poprzedniego akapitu – Państwa ostentacyjna demonstracja buty i arogancji spowodowała rzecz niesłychaną: oto w Polsce spadły z oczy klapki – z hukiem – nawet najbardziej zatwardziałym użytecznym idiotom do tej pory bezustannie wznoszącym tu nad Wisłą niemilknącą pieśń na chwałę Izraela. Świat im się zawalił, niektórzy – jak ten redaktor, co twierdził, że nie polezie orzeł w g…, aż zamilkli. Inni, jak choćby redaktor Ziemkiewicz, z nagła zaczęli mówić ludzkim głosem…nie wiemy rzecz jasna, na jak długo, to się dopiero okaże…

Cała Polska zobaczyła prawdę – o przyjaźni, o sojuszu, o świetnych stosunkach, o strategicznym partnerstwie z USA – wszystkie te narracje runęły jak domek z kart – i została naga prawda: chamskie ostentacyjne połajanki wsparte groźbami. To bezcenna dla nas wiedza.

Z tego wysoce niesmacznego i jako się rzekło – ORDYNARNEGO – zdarzenia płynie jednak pewna nadzieja dla przyszłości stosunków polsko-żydowskich.

Bo przecież, Szanowna Pani Ambasador, możemy sobie wyobrazić sytuację, że definitywnie zakończony zostanie proceder bezustannego zmuszania Polski do samobiczowania się za czyny popełnione i – głównie – niepopełnione. Za Jedwabne, w którym jak wiadomo każdy Polak miał niemiecką broń maszynową….i pełną szafę amunicji.

Za pogrom kielecki – organizowany przez zdominowaną przez jaką grupę etniczną? służbę komunistycznego państwa…. Za liczne urojenia literackie pismaków i niedorobionych historyków – opowiadających dla pieniędzy i zaistnienia w przestrzeni publicznej niestworzone historie nie mające wiele, a czasem nic wspólnego z prawdą historyczną…

My się już dość – jako wyżej wykazano, słusznie lub niesłusznie – biliśmy we własne piersi.

W ramach nowego otwarcia byłoby słuszne i sprawiedliwe, by i Żydzi uderzyli się we WŁASNE piersi. Zaczęli mówić i pisać prawdę: o kolaboracji z najeźdźcami Polski w 39 roku, o kwietnych bramach, o wydawaniu Polaków w ręce NKWD, o grabieżczej partyzantce żydowskiej działającej wspólnie z judeobolszewią. O udziale w eliminacji polskich elit intelektualnych. O sprowokowaniu przez żydobolszewicki przecież rząd ZSRR Powstania Warszawskiego – do którego rozpoczęcia najpierw usilnie zachęcano, a następnie spokojnie czekano, aż Niemcy zrobią, to czego się spodziewano – dokonają kolejnej fazy eliminacji polskich elit.

Również o posiadających żydowski rodowód prowokacjach około wielkich polskich powstań narodowych: Listopadowego i Styczniowego – i wynikających z nich zsyłkach, prześladowaniach, eksterminacjach polskich patriotów przez zaborcę. I apanażach, nagrodach, tytułach, orderach dla Żydów – Kronnenberg się kłania zza grobu.

O fałszowaniu ważnych dokumetów państwowych, królewskich…

Także o nieustającej od końca II wojny światowej istotnej, choć skrytej aktywności w życiu politycznym i gospodarczym Polski tak Ludowej, jak i tej po 89 roku. O menorach na stołach w Magdalence. O menorze w 2010 roku na Pałacu Kultury i Nauki… Wiele jest tematów.

O tym wszystkim jest okazja wreszcie zacząć mówić – nie po cichu w gabinetach polityków i historyków – tylko w prime time – tak, by wszyscy chętni i zgłodniali tej wiedzy, mogli się z nią zapoznać.

Na takim nowym otwarciu można by oprzeć odnowienie i oczyszczenie stosunków polsko-żydowskich. Czy to się zdarzy, nie wiem, życzyłbym sobie, Polsce i Izraelowi – ale szczerze mówiąc, wątpię.

Jednak już można mówić o szeregu plusów – oprócz uzdrowienia wielu użytecznych idiotów w Polsce, nastąpiło też coś na kształt ujawnienia hordy ludzi sprawiających wrażenie izraelskich agentów wpływu działających w Polsce pod polskimi nazwiskami. Cała chmara tych indywiduów zameldowała się jak jeden mąż w mediach głównego nurtu, by biczować z zapamiętaniem Polskę i głosić chwałę Izraela…. to było bardzo żenujące ale i bardzo pouczające widowisko. Wystarczy ich starannie zapamiętać.

Świetnym przykładem jest tu przywołany wcześniej polski Żyd, Czesław Bielecki, który stanął w obronie decyzji ustawowej Polski, dosadnie określił zachowanie pana Netanjahu, wskazał też min. na liczne – i powszechnie znane – przykłady wojennego prześladowania Żydów przez Żydów… tymczasem jego interlokutorem było jakieś polskie indywiduum, którego nazwiska nawet nie pamiętam – typek ów robił i mówił wszystko by wykazać, że winna całej awanturze jest Polska – taki polski kocioł…

 

Israeli-Merkava

 

Wygląda więc na to, że plan „Judeopolonia” przynajmniej w wersji wprowadzenia oszustwem podstępem i metodą faktów dokonanych spalił na panewce – jeżeli zdecydujecie się by jednak ów projekt definitywnie wdrożyć, to chyba będzie to możliwe jedynie przy pomocy Merkav i Abramsów (samymi Merkavami moglibyście nie podołać…) Dzięki Wam, Naród otworzył oczy i nawet chyba zrozumiał to, co zobaczył. Piszę „chyba” bo niestety, nie jest to oczywiste – stulecia wybijania elit nie pozostały bez wpływu.

 

abrams

 

Jest też jeszcze jeden wypływający z awantury, którą wywołaliście, bonus, wartość dodana dla Polski: oto dowiedzieliśmy się – z ust samych członków rządu – że są oni „najbardziej proizraelskim rządem w Europie. Wielu z nas, w tym niżej podpisany, dowiedziało się tego ze sporym osłupieniem. Będzie więc pora i okazja na zadanie pytań naszemu rządowi, głównie takiego: Z CZYJEGO UPOWAŻNIENIA prowadzicie najbardziej proizraelską politykę w Europie? Kiedy uzgodniliście to z Suwerenem? Na czym dokładnie ona, ta najbardziej proizraelska polityka, polega?

I szereg dalszych pytań wynikających z tych kilku zarysowanych. Bardzo jestem ciekaw odpowiedzi.

Kończąc już, Pani Ambasador, bo pora późna, a droga daleka – jest taki zwyczaj, znany jak się wydaje wszystkim, nawet niewyrafinowanym niedyplomatom, że gdy się idzie do kogoś w gości, to w którymś momencie trzeba podziękować za gościnę, wstać, ubrać się i wrócić do siebie. Jeżeli się tego nie zrobi w porę, to z miłego gościa, staje się intruzem, natrętem, impertynentem, wreszcie okupantem.

Po prostu trzeba wiedzieć, kiedy wyjść, żeby jeszcze było miło – lub by przynajmniej nie zaczynało być wyraźnie niemiło.

Niestety nie jest argumentem wystarczającym dla pozostawania w gościnie ponad przyzwoitość to, że tam skąd przybywamy (przybywacie) , atmosfera jest aż gęsta. Od nienawiści do nas (was). Ta atmosfera sama z siebie taka się nie zrobiła, usilnie pracowaliście by taką się stała. I ciekawa rzecz – tam gdzie ta atmosfera tak gęsta od nienawiści i antysemityzmu – nie ma największych antysemitów (tak przecie twierdzicie) świata. TAM NIE MA POLAKÓW!!!

To kto was tam niepokoi? Czemu boicie się wracać? Skoro nie ma tam tych paskudnych Polaków?

A może problem w tym, że to WY SAMI jesteście źródłem i zarzewiem antysemityzmu? Wasze postępowanie generuje i nakręca spiralę nienawiści?

Zaś to, że tam NIE MA POLAKÓW, daje wam stuprocentową gwarancję tylko co do jednego: że nie znajdzie się tam – skoro nie ma tam Polaków – nikt, kto choć kiwnąłby palcem w bucie, by uratować jakiegoś Żyda….

Pozostając z (należnym) szacunkiem, załączam (stosowne) wyrazy

Andrzej Tokarski
bloger
publicysta
komentator polityczny
Polak (herbowy, jakby się kto pytał)

źródło: http://att.neon24.pl

https://marucha.wordpress.com/2018/02/04/list-otwarty-podziekowanie-dla-pani-ambasador-izraela/

 

13 myśli w temacie “Nie macie prawa choćby śnić – o przebaczeniu…

 1. Przepraszam za pomyłkę w adresie powyżej.

  „Dlaczego nie bronicie Polski?!” Redaktor wzburzony postawą Katarzyny Lubnauer, szefowej Nowoczesnej – skandal!!!

  Polubienie

 2. Też już starsze ale jakaż radość na to popatrzeć i tego posłuchać jak Braun kładzie na łopatki swojego nadzwyczajnego rozmówcę 🙂

  Grzegorz Braun vs. Szewach Weiss! Prawdziwie o stosunkach Polsko-Żydowskich i roszczeniach? SE!

  Polubienie

 3. Moj Boze, kiedy ten nieszczesny przyjaciel Polski, Szewach Weiss zakpil z Grzegorza Brauna tym 1% poparcia dla jego prezydenckiej kandydatury – zakpil nie tylko z Brauna. On zakpil z nas wszystkich.
  Bo my, Polacy mielismy wielka szanse zaglosowac na Grzegorza Brauna. Nie zaglosowalismy. Wybralismy Andrzeja Dude wystruganego z banana bylego czlonka Unii Wolnosci i ziecia poety Kronhausera.
  „Po ptokach”- jak mawiaja madrzy Slazacy i az chcialoby dodac: „miales chamie zloty rog, ostal ci sie jeno sznur…..”

  A tu garsc najnowszych komentarzy spod powyzszego video. Jest ich tam bardzo duzo. Jeden z komentatorow gorzko podsumowal: „BRAUN O TYM MÓWIŁ JUŻ W 2015 ROKU!!! Nikt go nie słuchał…”

  Michał Górka:
  Brawo Grzegorz Braun!

  Piotruś Pa:
  Braun już wtedy o tym mówił jako jeden z pierwszych.A teraz następuje realizacja tego podłego i bezpodstawnego planu.

  Artur Anio:
  Brawo dla Pana Brauna

  Krzysztof:
  Czekamy na takie programy w ramówce wRealu24!!!

  Rajmund P.:
  Panie ambasadorze przeciez Niemcy te nieruchomisci zbombardowali i ich nie bylo – przestaly istniec.Czy Zydzi dolozyli przynajmniej 1 zlotowke na odbudowe Polski.
  Zydzi ci o ktorych mowa to byli obywatele Polski nie Izraela dlaczego wiec jakies organizacje nie wiadomo skad sie wziely zadaja pieniedzy – to jest poprostu szantaz.
  Pan niedlugo stanie przed Bogiem wiec prosze byc uczciwy, bo za klamstwa i manipulacje musi Pan odpowiedziec.

  Jurgen Melinger:
  Dlaczego pieniądze Niemcy nie wyplacili Polsce ?Żydzi byli obywatelami polskimi i krajem, któremu należały się odszkodowania była Polska . Polski rząd za otrzymane pieniądze przeprowadziłby reprywatyzację i zwrot majątków pomordowanym .Pieniądze jednak pojechały do nowego państwa Izrael , zostały skonsumowane i powstała pokusa dalszego łatwego życia na koszt polskiego podatnika, który jako ofiara wojny sam musiał bez odszkodowań własnoręcznie podnieść z gruzów ojczyznę.

  Bob Cote:
  Braun zmasakrował ambasadora merytorycznymi argumentami. ” Zawodowy Żyd”- ambasador się obraża, a Braun mówi, że formuła „zawodowy Polak” to powód dumy dla Polaków. Tak, pan Szewach Weiss może mnie nazywać terminem „zawodowy Polak”, kiedy tylko zechce. Dla mnie to po prostu komplement!

  Rajmund P.:
  Oskarzenie przez Netanjahu Polakow o wspoludzial w Holokauscie jest poprostu barbarzynstwem Panie ambasadorze.

  Artur Hebda:
  świetny program…brawo! prosimy o więcej!

  Iwona
  BRAWO Panie Braun ! Takiego prezydenta Polska potrzebuje

  Łukasz K:
  Brawo Panie Grzegorzu!!!

  Technic Serwis:
  można tu zobaczyć prawdziwe myślenie przebiegłego żyda

  Charlie Fanone
  Jaki kurwa zyd uratowal polaka???

  okomorskie:
  Jak Niemcy nam zaplaca za zniszczenia 1 i 2 wojny to pogadamy z zydami

  Konrad Wysocki:
  Szewach Weiss obraża się za stwierdzenie „zawodowy Żyd” a sam zastosował takie stwierdzenie jak „zawodowy patriota”

  Mantrid p:
  Kopa w dupę zamiast tych roszczeń, żydzi to sekta. Nawet Niemcy się odbudowali po II WŚ spłacając reparacje, Polska wstała w kolan bez reparacji a te nieroby i nieudacznicy tylko pieniądze i tylko pieniądze za nic. Co za łajzy …

  Joko:
  Z perspektywy czasu świetnie widać, jak to wszystko wyglądało. Od lat kolejne rządy polskie były urabiane na „miękko” w sprawie roszczeń. Dotychczas bez obwiniania o holokaust. Bezskutecznie więc teraz robią to na „grubo”, z przerzucaniem na nas winy. Z holokaustem i antysemityzmem na ustach. I takie pieprzenie o przyjaźni, dobrych stosunkach. Czyli daj się dymać bo jak nie to nazwiemy cię antysemitą.
  Ależ wyraźnie widać tę mentalność żydowską. Chyba zmieni się nam prawo własności, oczywiście obcokrajowców będzie traktowało w sposób wybitnie uprzywilejowany.

  Stanislawa Wieczorek:
  Panie Braun jest pan nieprzeciętny, podany przykład jest bardzo trafny. Potwierdzeniem pańskich słów może być Tadeusz Kościuszko. Szukano spadkobierców po bohaterze polsko – amerykańskim Tadeuszu Kościuszce, nie znaleziono ich, więc został własnością Ameryki.

  Opcja dla Polski:
  Jak wiemy Warszawa byla praktycznie doszczetnie zniszczona.Czy tzw wlascicieke odbudowali te kamienice a im to odebrano?Nie.To polacy odbudowali wszystko a ci teraz chca ich zwrotu.Zart.Wszystko co sie im należy to zwrot za dzialki budowlane po cenach z roku 45 po odliczeniu kosztow oczyszczenia tych dzialek i wyposazenia je w media.Tak zrobily niemcy bodajze.Nie mozemy dac sie okrasc. tylko za dzialki…

  zuzanna madej:
  Popieram w 100%

  G0SIA K0WALSKA:
  To mimo wszystko ogromne koszta zakladajac ze przedwojenna Polska byla praktycznie w wiekszosci w rekach zydowskich. Dla przykladu miasto Łódź.

  Agnieszka Paprocka:
  A ile tych kamienic było zastawionych lub zadłużonych?

  Krzysztof Bedzieszak:
  https://miziaforum.wordpress.com/2018/02/03/na-rzad-nie-masz-co-liczyc-zatem-jak-walczyc-z-oszczerstwem-i-potwarza-izraelska-bojkot/comment-340175
  Trzeba zaprzestać kupowania tych produktów. Produkty z izraela mają kody kreskowe z początkowymi cyframi 729

  Ja:
  Ludzie nie dzielą się na żydów i nie żydów lecz prościej na mądrych i głupich. Ewentualnie na AGRESORÓW i ich OFIARY. Pytam się więc: Czy mądrym jest ze strony żydów jako nacji domaganie się czegokolwiek od narodu Polskiego, który tak jak oni był taką samą ofiarą tej wojny i barbarzyństwa jakiego dopuściły się Hitlerowskie Niemcy, ale wciąż NIEMCY!!!? To właśnie Niemcy mordowali, wysiedlali i prześladowali wiele narodów i nacji w całej Europie. NIE POLACY!!! My nie napadliśmy na ościenne kraje, żeby móc w nich budować obozy zagłady i mordować w nich całe pokolenia! Nie zapominajmy też o tym, że duża część żydów wymordowanych w NIEMIECKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH na terenie Polski to byli Polscy żydzi. Zginęli oni, uciekli lub zostali wysiedleni nie z powodu Polaków z którymi żyli od pokoleń! Czego więc i jakim prawem żąda od nas żydostwo???????
  Ja jako Polak odbieram ich działania jako niesłuszne, nieuzasadnione wręcz jako cios w plecy.
  Ps. I jeszcze jedno. Nie tylko żydzi są na tym świecie. A zachowują się jakby to tylko im można było współczuć, tylko im się należał szacunek i pieniądze, a reszta to psy przywoływane do porządku na komendę…. . Ten Szewacha Weiss to jednak typowy ŻYD (zawodowy). Więc popatrzcie sobie na niego i sami wyciągnijcie wnioski!!! JA JUŻ TO ZROBIŁEM
  Nawet sam Jezus Chrystus nie mógł obronić się przed ich widzeniem świata…

  Aleksander Bram:
  Moja babcia miała przyjaciółkę żydówkę, nikt nie ważył się źle wypowiadać w jej obecności źle o żydach. Po wypowiedziach Szewacha Weissa i innych przywódców żydowskich sama zaczęła źle o nich mówić. Miała dużo do powiedzenia, aż się zdziwiłem.

  Łukasz Giżewski
  Nie byli proszę Pana Żyda !!! Wciąż żyją Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata!!! Na szczęście jesteś tylko plugawym przekazem Twojego schorowanego narodu. Narodu, który nie mógł znaleźć swojego miejsca na świecie przez setki lat! Dlaczego? Dlatego, że wasze uzurpatorstwo i dążenie do władzy, miażdży wszystko co Wasi normalni obywatele chcieliby zrobić. Żydzi !!! Odpierdol.ie się od nas! Setki tysięcy Polaków zostało zamordowanych podczas ratowania waszych żydowskich istnień, gdzie Wy Żydzi kolaborowaliscie z Niemcami i biliście im brawo kiedy nas aresztowano, mordowano i wywożono na Syberię

  asia blue:
  BRAWO GRZEGORZ BROWN

  Ela batman:
  No….. szok. Panie Braun… szacunek.

  Krzysztof Kwaśnicki:
  Gdyby Marcin Rola nie zrobił już ani jednego programu to i tak ten odcinek Ringu dałby mu miejsce w historii. NAJLEPSZY PROGRAM PUBLICYSTYCZNY EVER!!! Szkoda, że kompletnie zamilczany. Oglądanie obowiązkowe!

  Bolek Buc:
  Co Rola z tobą ? Ponaglasz i przerywasz panu Braunowi a POdlizujesz się Weissowi !!! Padają bardzo mądre wypowiedzi z ust pana Brauna a ty je torpedujesz !!! Czy weiss to twój ziomek ? Za cholerę nie rozumiem twojej postawy pomimo iż twój kanał wydaje się być propolski …..

  Marcin Xxxbumbaxxx:
  Wybierzmy Pana Brauna. Na prezydenta!!!!!. Korwina do sejmu okręg PiS i PO musi się skończyć !!!!!!

  Honorata D::
  Brawo pan Grzegorz Braun i brawo pan Rola. Ambasador do Izraela. Masakra. Żydzi powinni udać się do Niemiec po pieniądze.

  A Kisiel:
  PYTANIE DLA BYLEGO AMBASADORA IZRAELA W POLSCE:
  Czy zydzi, ktorzy mieszkali w Polsce od 300 czy 400 lat to sa obywatele polscy czy obywatele innego kraju ? Np. kraju ktorego nie bylo na mapie swiata.
  To pytanie nie bylo zadane w programie…🤝

  Jan Wiśniewski:
  Braun na prezydenta ! Podpowiedź dyplomatyczna : rozszerzyć dyskuzję na kraje z których szły transporty żydów do obozów i pozostawili tam mienie bezspadkowe i czekać na ich opinie lub działanie .W przeciwnym razie będziemy atakowani przez te kraje za stworzenie precedensu w tej sprawie !

  Henryk Lalak:
  Brawo Panie Grzegorzu. Jestem dumny z Pana. DZIĘKUJE.

  Mag Haus:
  Braun to jest człowiek mojego pokroju. nie da sobie nawinąć makaronu. kiedyś przychylniej patrzyłem na weissa, ale teraz widzę, że prezentuje klarownie jawne interesy. też bym go zjadł.

  Zbigniew Majszyk
  delikatnie zyd mowi plac haracz Polaku a bedziesz przyjacielem a jak nie to bedziesz antysemitom

  Grzegorz Laskiewicz:
  Raz w roku jak z jednego filmu powinny być tzw.czystki czyścimy Polskę z komorowskich, żydów i wszystkich anty Polaków…..chwała wielkiej Polsce…..

  Lucky 13:
  Brawo dla pana Brauna

  Henio Kwasek:
  Brawo patriota Grzegorz Braun!

  j. g:
  STARE przysłowie. Nie zjedzą śniadania jak kogoś nie oszukują.

  beata m:
  pan G Braun na prezydenta

  PODLASIE:
  PANIE GRZEGORZU JEST PAN OD ZAWSZE WIELKI !! WIELKI ! POLSKI PATRIOTA !!!

  Jan Kowalski:
  Panie Profesorze nic nie zwróci życia ludziom, obojętnie jakiego narodu w naszym kraju. Ale zrobił to nam wszystkim ten, kto na nas napadł. I wszelkie roszczenia Izraela i Polski, żeby było uczciwie „zapłacone” płaci ten kto był agresorem. Jakiekolwiek koszty miał by ponieść kraj lub naród atakowany, jest krzywdą. Dlatego wszystko, co Żydzi stracili w Polsce powinni uzyskać od Niemiec. A ja jako Polak cieszę się, że po wszystkich złych doświadczeniach historycznych, Żydzi mają swoje Państwo a Polacy swoje. Dwa wielkie narody. I myślę, że niczego się nie nauczyliśmy jeśli jako ofiary tego samego agresora żądamy czegoś od siebie zamiast od niego.

  arleta łucka:
  Ci odważni Niemcy ruchu oporu siedzieli w niemieckich obozach . Czy historycy o tym nie wiedzą. Proszę sobie poczytać.

  Krzysztof Bedzieszak:
  Udostępniać gdzie się da ten film. Na zagraniczne strony szczególnie!

  j. g:
  Ale fałszywy ambasador.

  Norbert Mucha::
  całym sercem za Panem Braunem

  slavek lukasiewicz:
  Dlaczego nikt nie powiedział ze Polskie prawo opiera się na prawie rzymskim a nie na plemiennym. Poza tym Żydzi należą do innej cywilizacji niż Polacy. Wyjaśnił to już dawno Pan Michalkiewicz. Czyli wniosek jest prosty. Nie dogadamy się bo dzieli nas przepaść cywilizacyjna. Jedyne co nam pozostaje to stać mocno w tym ringu o walić.

  Marek Kurza:
  A wąż był bardziej przebiegły niż inni.Tajemnica odkryta WĘŻOWE PLEMIĘ. to Ci ktorzy podają się za żydów, lecz nimi nie są. Talmud jest tego dowodem.

  PODLASIE:
  PAN GRZEGORZ BRAUN NA POLSKIEGO PREZYDENTA !!!! ODWAZNY !! GDZIE MILOSC DO SWEI OJCZYZNY O ODWAGA JEST NIEOCENIONA !!!!!

  Rajmund P.
  Drodzy moi polecam Wam obejrzenie na yutubie odcinek 26 prada dla Polaka.
  Marcin moze ty masz odwage cywilna i zajmiesz sie ta sprawa.

  G THE RIDER:
  Szacunek dla pana Grzegorza przedewszystkim za to ze nie cukruje tylko wali prosto z mostu

  Grzegorz Laskiewicz:
  Aaaaa prawda żyda w oczy kole……

  2268jerry:
  ha ha sie obrazil sie zawodowy żyd rozmowa przeszła dalej przemyślany chwile i wrócił do, zyd zawodowy ,by rozmowę zepchnąć na nic ,mówiąc dużo o niczym .

  wojtek wojteki
  Pan Rola to geniusz.

  Ryn cyn cyn z dupy dym
  iAle Pan Szewaszek okręca kotka ogonkiem….szok jaki cwaniak

  j. g:
  il y a 1 jour
  Brawo 👏 dla Pana Brauna.

  Mag Haus
  a tak w ogóle ze mnie taki sam żyd jak z pana Grzegorza. bez krzty ironi. i mamy wyborny nos, nawet lepszy niż Pan panie Szewach. a w panu zaczynam dostrzegać postawę, roszczeniową bez krzty autokrytyki. postawa w której podwójne standardy. ja tak, ty nie. a najgorsze jest to, że jest świecie przekonany, że jest uczciwy i szczery. hehe. jestem zawodowym Polakiem i moja ziemia jest najdroższa. niestety żydzi swoją stracili, bo zostali wygnani. to ich trauma i przekleństwo z której zrodziły się silne jednostki, ale zarazem patologiczne podejście do innych i stosowanie podwójnych standardów moralnych.
  i
  Maciej Kopinski
  Wygląda na to, że za II wojnę światową winnymi są Polacy?
  Jak tak dalej pójdzie, to całemu światu przyjdzie Nam płacić reparacje. Ginie cywilizacja umysłu greckiego, prawa rzymskiego i etyki chrześcijańskiej. …
  Co powstanie na zgliszczach?
  W dyskursie podstawą jest logika… Logos…
  Inaczej nie ma sensu mleć ozorem…
  1:0 dla p. Brauna za logikę w dochodzeniu do Prawdy
  1:0 dla p. Weissa za argumentację, która ma na celu Zysk

  Janusz Stolarski:
  Merytoryka Grzegorza Brauna kontra bełkot i krętactwo Weissa

  Nikodem Dyzma:
  BRAUN O TYM MÓWIŁ JUŻ W 2015 ROKU!!! Nikt go nie słuchał…
  itd.
  itd.

  Polubienie

 4. Marek Marcellus
  Przypomnę tylko słowa tego Pana, które padły podczas wywaiadu dla Rzepy:

  RP: Ale trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że Polski nie stać na wypłacenie miliardów dolarów odszkodowań.

  SW: Znam ten argument. Słyszałem również i taką odpowiedź, że to mienie znacjonalizowali Niemcy, a Polska je od nich przejęła. Jestem konstytucjonalistą i profesorem nauk politycznych. Wiem, że z formalnego punktu widzenia taka odpowiedź ma ogromną wartość. Ale z moralnego punktu widzenia wartość takiej zimnej odpowiedzi jest ujemna. Takie argumenty są obraźliwe. Ale my rozumiemy problemy Polski. Wiemy, że nie może oddać wszystkiego. Dlatego też już dawno proponowaliśmy, by powstała polska fundacja, która szybko wypłaciłaby pieniądze – powiedzmy 5 miliardów dolarów – starszym ludziom, którzy jeszcze żyją. Drugie pokolenie spadkobierców mogłoby dostać specjalne bony, których spłata byłaby rozłożona na 10 – 20 lat, chyba że inwestowaliby w Polsce, to wtedy otrzymaliby je szybciej. Dzięki temu pieniądze zostałyby w Polsce, gdzie by pracowały i tworzyły nowe miejsca pracy. Głowa żydowska i głowa polska mogą wymyślić wiele rozwiązań. Lepiej późno niż nigdy.

  Tak, Pan Szaweł Biały to wielki przyjaciel Polski

  Polubienie

 5. Artur Baniewicz
  Żadna konstytucja raczej nie zajmuje się kwestią odszkodowań za wojny sprzed lat 70 i to dla obywateli państw obcych. Więc i wiedzy w takim temacie nikt nie ma 🙂 Dziewiczy teren i kompletny brak jakicholwiek zasad. Nie bądźmy może świętsi od papieża – skoro bogate Niemcy ani grosza Polsce nie chcą dać, bo wojna to już odległa historia, to czemu my mielibyśmy choć te 5 mld dolarów odbierać polskiemu, nie za bogatemu podatnikowi, i wpłacać na konta jakichś Amerykanów czy Izraelczyków? Jeśli ofiar holokaustu – to już często opłaconych przez te Niemcy? Warto zdać sobie sprawę, że majątek w Polsce to nie tylko majątek – to takiże obywatelski obowiązek najpierw wyzwolenia tego majątku z rąk niemieckich, a potem dziesiątek lat pilnowania (w szeregach LWP, po dwa lata odsługi na mężczyznę, jeśli zdrowy) by nam go Niemcy nie zabrali ponownie. Czy ci, co wyemigrowali, włożyli swój wkład w te wszystkie zabiegi? Odbudowali drogi do swych dawnych kamienic? I całą resztę takiej choćby Warszawy, która, gdyby ja zostawic w stanie z 1945, to by była nie zbiorem drogich nieruchomości i parceli, ale wysypiskiem śmiecia, generującym dla właściciela dzialki wyłącznie straty, bo by nic nie zarabiał, a podatki gruntowe płacił? Prawda jest taka, że bez kilkudziesięciu lat PRL-u po drodze te przedwojenne majątki byly często bezwartościowe albo zrabowane przez takich choćby Niemców, więc to PRL-owi się one należą, a potem spadkobiercy PRL-u, a w mniejszym tylko stopniu, o ile w ogóle, jakimś przedwojennym posiadaczom.

  Polubienie

 6. Media:
  izraelski minister oświaty Naftali Bennett nie przyjedzie do Polski
  dzisiaj 16:20

  Do wizyty izraelskiego minister oświaty ostatecznie nie dojdzie. „Nie jest jasne, czy wynika to z faktu, że zrezygnował sam zainteresowany, czy też taka była intencja strony polskiej” – informuje portal wPolityce.pl.

  Naftali Bennett miał do Polski przyjechać w środę. Izraelski minister oświaty mówił wcześniej, że w trakcie tej podróży „powie prawdę” o udowodnionym udziale Polaków w mordowaniu Żydów w czasie Holokaustu dokonanego przez nazistów.

  W cytowanym przez izraelski anglojęzyczny portal Times of Israel komunikacie Bennett oświadczył:
  „Jestem zdeterminowany, by wyraźnie powiedzieć to, co historia już udowodniła – polski naród miał swój udowodniony udział w mordowaniu Żydów w czasie Holokaustu”.

  Jak mówił, w Polsce powie: „Przybyłem, żeby powiedzieć prawdę tu, gdzie ta prawda się wydarzyła”. – To głośne i wyraźne przesłanie: nie można napisać od nowa przeszłości, ale przyszłość napiszemy razem – oświadczył izraelski minister.

  Z kolei inny izraelski portal, Israel National News, przytacza słowa ministra w innym tłumaczeniu, pisząc, że „Polsce udowodniono, że miała udział w mordowaniu Żydów w czasie Holokaustu”. – Prawda nie zależy od (polskiej) ustawy (o IPN – PAP) ani żadnej innej – dodał Bennett.

  Według Israel National News szef resortu oświaty poinformował ponadto, że wierzy, że można „zakończyć obecny konflikt z polskim rządem na drodze dialogu, a nie wymienianych w mediach oświadczeń”. – Dlatego tam jadę, żeby spotkać się z młodymi studentami w Polsce i z politycznymi przywódcami tego kraju – dodał.

  Times of Israel informuje, że zgodnie z oświadczeniem biura ministra podczas swojej wizyty w Polsce spotka się on z wicepremierem oraz ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem, będzie rozmawiał z polskimi studentami i uda się pod Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s