Izrael globalnie kontroluje internet.


Izrael globalnie kontroluje internet.

ilopi

Przed Międzynarodowym Dniem Pamięci o Holokauście Ministerstwo Diaspory ujawniło w czwartek, co to jest nowa technologia wykrywania antysemickich treści w Internecie. Oprogramowanie, zwane Systemem Monitorowania Cybernet lub ACMS, jest „najbardziej zaawansowanym na świecie programem do monitorowania antysemityzmu w czasie rzeczywistym” – powiedział minister w oświadczeniu.

Według ministerstwa ACMS śledzi antysemickie posty w mediach społecznościowych i potrafi wykryć, w jaki sposób dzielą się nimi, kto je dzieli, i które miasta i kraje produkują najbardziej antysemickie treści. System wykorzystuje definicję antysemityzmu zawartą w International Holocaust Remembrance Alliance.

Podczas skanowania treści początkowo będzie monitorować posty w języku angielskim, arabskim, francuskim i niemieckim na Facebooku i Twitterze, zanim przejdzie na inne platformy i języki. Oprócz samego systemu, ministerstwo będzie prowadzić „salę wojenną”, aby analizować posty antysemickie i będzie udostępniać treści firmom internetowym, aby można je było usunąć.

Podczas miesięcznego badania ACMS, ministerstwo ogłosiło, że wykryło 409 000 antysemickich postów przez 30 000 użytkowników. Ministerstwo stwierdziło, że trzy „najbardziej antysemickie miasta” to Santiago w Chile; Dnipro, Ukraina; i Bukareszt, Rumunia.

Miasta w krajach zachodnich o najbardziej antysemickich stanowiskach to Paryż i Londyn, według ministerstwa.

Chwaląc system, Ministerstwo Spraw Diaspory Naftali Bennett oświadczyło, że ujawni on internetowych antysemitów „dla wszystkich”. „Nadszedł czas, aby postawić lustro przed naszymi nienawistnikami i odsłonić brzydką twarz współczesnego antysemityzmu” – powiedział.

„Od teraz będziemy wiedzieć, kto jest każdym antysemitą.” Bennett powiedział także, że „antysemityzm nie zniknął, zmienił swój kształt i przeniósł się z ulicy do internetu”. „Szczególnie w ciągu tygodnia, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście, musimy ujawnić i rzucić światło na źródła antysemickiego podburzania” – powiedział Bennett.

źródło: https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ministerstwo-diaspory-ujawnia-system-dla-sledzenia-antysemityzmu-online-2018-01

 

Jedna myśl w temacie “Izrael globalnie kontroluje internet.

 1. dla przypomnienia, że wiemy jak to się robi:

  NASZ DZIENNIK – Piątek, 15 maja 2009, Nr 113 (3434) – Dział: Myśl jest bronią
  Dr Hanna Karp W globalnej sieci przemocy
  Pośród wielu mądrych spostrzeżeń doszedłem do tego fragmentu :
  (…)
  Operacja megafon
  Przykładem wojny informacyjnej może być znana i szeroko komentowana na forach internetowych tzw. operacja Hasbara. Chodzi tu o instrukcję przygotowaną dla sieci ochotników uczestniczących w wojnie informacyjnej w międzynarodowych mediach i internecie. Operacja opatrzona została nazwą „megaphone”. Ma wzmacniać, kreować i utrwalać jedne opinie oraz zagłuszać te, które uzna za wrogie i szkodliwe.
  Na wstępie instrukcji czytamy: „Mamy przewagę militarną, ale przegrywamy walkę w międzynarodowych mediach. Musimy zyskać na czasie, by wojsko odniosło sukces. Możemy mu pomóc, pozostając kilka minut więcej w Internecie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych podejmuje wysiłki, by zrównoważyć media, ale wszyscy wiemy, że ta bitwa rozgrywa się na poziomie ilości. Im bardziej angażujemy się w komentarzach, blogach, odpowiedziach i sondażach, tym więcej zdobywamy opinii przychylnych naszej sprawie”. W innym miejscu instrukcji dowiadujemy się, że: „Megaphone wyświetla argumenty dostosowane do aktualnej chwili i wyznacza media, na które należy właśnie zwrócić większą uwagę. Uczestnicy, rekrutowani w Izraelu i w krajach diaspory, mają pełną swobodę formy i treści oddziaływania, ale dla tych, którzy mają mniej czasu, przewidziano gotowce, które da się wkleić wszędzie jednym kliknięciem. Czasem to rozbudowane wypowiedzi, czasem pojedyncze, te same zdania w różnych wersjach, do wyboru w kilku językach”.

  Kom. – Biorąc pod uwagę, że autorka tekstu jest naukowcem w tej dziedzinie, i wykładowcą na tzw.WS ks Rydzyka, to manipulacja, przed którą nas pragnie ostrzec i ją nam z tejemnicy odrzeć, sama jest jej ofiarą, lub stopień penetracji PP i jej medialnego-Gestapo są tak blisko, że czując na plecach jej oddech, tak skostruowała tekst, aby nikt nie mógł powiedzieć, że to robota ARABA CZY ŻYDA! – nie bo przecież teren penetracji może być celem zarówno swoich jako też ich …wrogów !
  Tę wiedzę pozostawiła sobie pani dr.H.Karp, do swojej dyspozycji.Tu nie chodzi o to , czy ja wiem, tu chodzi o to, co podaje mi sie do
  Tak podana informacja odpowiada w 100% mojej prywatnej tezie, że jeżeli tzw. czytanie między wierszami może stanowić jakąkolwiek formę informacji, to zapytuję teraz – tak jak kiedyś przed 8 laty zapytałem prof .J R Nowaka i jego syna: „To jak stosując tę sprytną metodę dowiem się kiedy odjeżdża kolejny pociąg do Koziej Wólki ?! – na to mi nie udzielono informacji, jestem dlatego pewien, że ci co czytają między wierszami właśnie do Koziej Wólki zajadą, a nie tam gdzie chcieli, więc cieszcie się i radujcie się bo…dojechaliście, bo i co za różnica dokąd, no nie ?!
  Przyjmuje więc, że akcję prowadzi tzw.Izrael, przeciw reszcie świata, jeżeli tak jest, to dla nas wynika jasne i proste przesłanie – stańmy się dla nich taką ilością, że choćby wszystkie banki świata przeciw nam użyli, to nie przemogą – a więc do komputera marsz, i klikajcie im tak długo prawdę, aż im spod klawiszy wyciekać zacznie.
  Ja czynię to już od lat .
  Pozdrawiam i Z Panem Bogiem.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s