Czyż nie dobija się koni.


 

Czyż nie dobija się koni. Czyli o skutkach niefrasobliwości Prez. A. Dudy.

 

wypoczynek

 

Rzecznik PiS zdecydowanie! „Nie będziemy zmieniać żadnych przepisów. Mamy dosyć oskarżania Polski i Polaków o niemieckie zbrodnie”

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek odniosła się do oskarżeń oraz presji ze strony Izraela, która pojawiła się w kontekście przepisów dotyczących karania i ścigania za negowanie prawdy historycznej.

– Nie będziemy zmieniać żadnych przepisów w ustawie o IPN. Mamy dosyć oskarżania Polski i Polaków o niemieckie zbrodnie — napisała Beata Mazurek.

źródło: https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/14674-rzecznik-pis-zdecydowanie-nie-bedziemy-zmieniac-zadnych-przepisow-mamy-dosyc-oskarzania-polski-i-polakow-o-niemieckie-zbrodnie

Kto się okaże teraz większym przyjacielem dla Prez. A. Dudy w tej jego Rzeczypospolitej „przyjaciół”?

Czyżby kurtyna zapomnienia została już nad nim opuszczana?

12 myśli w temacie “Czyż nie dobija się koni.

 1. ~abraham :
  Jestem zydem i wiem,ze jeżeli mamy dzisiaj wyliczać, który z narodów europejskich i ile przyłożyło się do śmierci Żydów, to nie sposób ominąć tutaj nacji żydowskiej z tej prostej racji, że była to wówczas nacja europejska. Współpraca Żydów z Niemcami na tym polu jest dobrze udokumentowana, a literatura na ten temat jest obszerna. Najbardziej interesujące są relacje Żydów, którzy przeżyli hekatombę hitlerowską. Dowiadujemy się od nich o szerokiej współpracy Żydów z Gestapo i haniebnej roli Judenratów (Rad Żydowskich) w gettach na terenie okupowanej przez Niemcy Polski, współdziałających z władzami hitlerowskimi w wysyłce ludzi na śmierć.
  A czy nie było policjantów żydowskich w gettach, którzy pałkami bili swych współwyznawców? Było też Gestapo żydowskie w Warszawie, osławiona 13-stka, kierowana przez Abrahama Gancwajcha, oraz policja żydowska pod komendą takich nikczemników, jak Rumkowski Lejkin, Szeryński, Kon i Keller oraz znani przed wojną działacze syjonistyczni Nosing i First.

  Polubienie

 2. Lider izraelskiej opozycji apeluje o wycofanie ambasadora z Polski

  „Jako lider izraelskiej opozycji wzywam premiera Benjamina Netanyahu do wycofania naszej ambasador z Polski w ramach protestu przeciwko ustawie przegłosowanej przez polski parlament” – napisał na Twitterze Jicchak Herzog.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/lider-izraelskiej-opozycji-apeluje-o-wycofanie-ambasadora-z-polski/fnwv5dr

  Polubienie

 3. ~Aniela :
  Co mnie uderza w tej całej zajadłości żydów wobec Polaków to ich zakłamanie i pazerność. Także pazerność na bycie jedyną ofiarą IIWŚ tak jakby nie było innych wymordowanych i ograbionych oprócz żydów. Amerykańscy bogaci żydzi doskonale wiedzieli co dzieje się w okupowanej Polsce, ginęli tam przecież członkowie ich rodzin. Dostali udokumentowane informacje. Nie zrobili jednak NIC by ich ratować. Nikt mi nie powie, że nie mieli takich możliwości. Już nie mówię żeby pomogli Polakom przy okazji. Niechby nas olali ale żeby chociaż swoim pomogli. A tu zero odzewu. ALE KASĘ po tych wymordowanych to chcą i drą się o nią jak ostatnie przekupy. Co za wstyd! Co za hieny! Wychodzi w sumie na to, że jedynym narodem, który realnie im pomógł w miarę swoich możliwości przetrwać byli niestety Polacy. Nie wiem śmiać się czy płakać.

  ~. do:
  Ja nie pękam za komuny też nie bałem się cenzury owszem nie jestem szalonym ale w odpowiedni sposób też można wiele powiedzieć.
  A co do Żydów to nie jestem ich wrogiem ale i nie fanem i wiem jedno że taka polityka mogą tylko zbudzić w ludziach złe odczucia a wiemy czym to grozi.
  Poczytaj co dzieje się w Niemczech nawet Angela Merkel sama przyznała, że jej wstyd, że w jej kraju bez opieki policji nie może funkcjonować żadna placówka żydowska. Ale tu okazuje się, że to POLSKA jest taka zła więc co o tym ma myśleć zwykły zjadacz chleba?

  ~jan12 :
  Co za diaboliczna przewrotność rządu Izraela; za prawdę, że nie były to polskie… rozróba na szczeblu międzynarodowym, a pochwala kłamstwo, bo coś im nie pasuje do jakiejś wypowiedzi lub interpretacji, choć faktycznie nawet w Izraelu przyznają, iż były to obozy zakładane przez Niemców na terenach okupowanych/ ale nie w Polsce, tylko na terenach Polski pod okupacją/.
  Diabeł historii ręce zaciera, i niektórzy przedstawiciele partii w Niemczech lub po prostu faszyści i nioeofaszyci, albo ci co w ogóle negują Holokaust/ a tacy są i żyja wśród Nas?.
  Myślę sobie, że „ktoś czegoś nie zrozumiał lub błędnie interpretuje”, i do tego zamazuje historię, tym bardzie, że była ona w okresie 1939-1945 bardzo bolesna dla Żydów. Lokalizacja obozów, niie znaczy, że to my, Polacy tak robiliśmy w okresie 1939-45, i to jest oczywiste i poza dyskusją. Zatem – o co chodzi?

  Polubienie

 4. Stało się: Izrael stworzył swój własny program kosmiczny. No i polecieli ci dzielni astronauci w swej koszernej rakiecie. Nowoczesna technologia, lecą niebywale szybko, mijają kolejne planety, gwiazdy, czasem zdarzy się jakaś mgławica… W pewnym momencie są już tak daleko, że pojawiają się masy antymaterii. Nic to, lecą dalej, mijając antygalaktyki, antygwiazdy… Patrzą- antyplaneta. Lądujemy- pada decyzja. I wylądowali na antypolanie. Rozglądalą się, a na skraju antypolany, pod antylasem stoi sobie antydomek. Antydym leci z antykomina, pewnie zamieszkany. Podchodzą blizej, zaglądają przez antyokno – pustka. Chwytają antyklamkę, otwierają antydrzwi, a w antysalonie, przy antystole siedzą antysemici. ZGROZA!!!

  Polubienie

 5. Piotr Kul
  Piotr Kul
  il y a 1 heure
  Żydzi są mistrzami w oszukiwaniu, graniu na uczuciach, a wydarzenia z okresu II wojny światowej sprawiły, że dodatkowo dysponują ,,tarczą” pozwalającą na zniwelowanie każdego zarzutu, jaki stawia się wobec ich działalności, sposobu bycia – inaczej, wypaczona już instytucja ,,antysemityzmu”. Przypomina mi się wypowiedź niejakiej Engelking-Boni: dla Żyda śmierć (w czasie holocaustu) była przeżyciem na płaszczyźnie metafizycznej, to było coś mistycznego, z kolei śmierć Polaka należy traktować wyłącznie w kategoriach biologicznych (inaczej, potwierdziła wyższość Żydów nad podrzędnymi rasami nieposiadającymi duszy). Tu mamy podobny przypadek – uduchowiony, pełen wrażliwości mędrzec żydowski opuszcza studio po wygłoszeniu tyrady polskiego chama, tyrady, która była niczym innym, jak wygarnięciem prawdy, co do zdarzeń, jakie mają miejsce w ostatnich czasach. Jeżeli dalej będziemy obchodzić się z nimi, jak ze złotym jajkiem, to nasze miejsce w historii zostanie nieodwracalnie zhańbione. Koniec z kultywowaniem kompleksów, poczucia winy, niższości wobec żmijowego plemienia, które swoimi czynami urąga cywilizowanym zasadom współżycia między narodami świata.

  Polubienie

 6. Nie mylił się mistrz Michalkiewicz. Właśnie na arenie światowej odbywa się publiczne i oficjalne przerzucanie winy z Niemców na Polaków za II Wojnę Światową i holocaust. Niemców umiłowani starsi bracia w wierze już solidnie wydoili i drugi raz Niemcy im nie zapłacą. Trzeba znaleźć inne dojne krowy. I znaleźli. Przy okazji Niemcy ich poprą , bo im to na rękę. Najpierw przekonać wszystkich , że oto mamy jeszcze innych winnych , to potem już łatwiej przekonać wszystkich , że od nich też należy się ogromne odszkodowanie. Obawiam się , że stoimy wobec najtrudniejszego wyzwania w naszej historii. Oni bowiem nie darują i nie przepuszczą żadnej możliwości , aby wszarpać od nas swoje bezzasadne roszczenia finansowe.

  Polubienie

 7. ~observer :
  łaśnie skończyłem oglądać program o Piotrkowie Trybunalskim. przed II WŚ ludność żydowska wynosiła tam 45% !!! i stanowiła zdecydowaną większość. nikt im tam krzywdy nie robił, żyli spokojnie i dostatnio. podobnie było w wielu innych polskich miastach i miasteczkach. w Polsce Żydów było naprawdę bardzo dużo. potem przyszli Niemcy i zrobili to, co zrobili- w sposób zorganizowany, masowo i bestialsko wymordowali znaczną część populacji Izraelitów. to prawda. nie wolno jednak zapomnieć o tym, że również Polacy byli przez Niemców prześladowani i eksterminowani na te same sposoby i z równym okrucieństwem i zajadłością. mimo to, Polacy często, częściej niż inne okupowane narody pomagali Żydom płacąc za to nieporównanie wyższą cenę- jako jedyni Polacy byli za pomoc Żydom karani śmiercią. teraz mamy prawo domagać się tego, aby prawda historyczna nie była przekłamywana, możliwie najbardziej rozpowszechniona, a wojenni oprawcy byli pogodzeni z prawdą historyczną i nie uciekali przed odpowiedzialnością za swoje „dokonania”. w tych staraniach mamy święte moralne prawo oczekiwać wsparcia również od narodu Izraela. jednak Żydzi zachowują się jak zawsze- jedynym celem i miernikiem wartości jednocześnie jest ich własny geszeft. dodatkowo bezczelnie i zupełnie nie wiem na jakiej chorej podstawie uzurpują sobie prawo do dyktowania nam i narzucania naszej własnej prawdy historycznej i takiego z nią sposobu postępowania, jaki my uznajemy za słuszny. a w przypadku braku akceptacji dla ich chamstwa i bezczelności zaczyna się stara i dobrze znana śpiewka o antysemityzmie… a potem Żydzi są ciężko zdziwieni tym, że spotykają się z coraz większą nienawiścią. już od pewnego czasu trwa ich exodus z Europy zachodniej, gdzie są tępieni i spotykają się z ostracyzmem, a czego się nie nagłaśnia. teraz grabią sobie u nas, gdzie ze względu na ich historyczne postaci i ich postawy, a zwłaszcza postępowanie z Polakami w trakcie i po II WŚ nie mają „dobrej prasy”. nie wiem, jak Wy, ale ja też mam już dość ich dwulicowości i bezczelności oraz głęboko skrywanej niechęci o ile nie nienawiści do Polaków. natomiast Polskiemu Rządowi życzę wytrwałości i konsekwencji.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s