Umiarkowany Islam to bzdura.


Umiarkowany Islam to bzdura.

isl

 

Turcja obnaża fanatyczną twarz: “Umiarkowany Islam to bzdura. Nasza religia jest wyżej  niż chrześcijaństwo i judaizm”

“Nie akceptujemy żadnego dialogu między wyznaniami”

Określenie „umiarkowany islam” jest odrażające i obraźliwe dla naszej religii. Nie istnieje żaden “umiarkowany” czy “nieumiarkowany” islam. Islam to islam” – oświadczył prezydent Turcji Recep Erdogan  na listopadowej konferencji Organizacji Współpracy Islamskiej w Ankarze – podaje Gatestone Institute.

Wcześniej powołany przez tureckiego przywódcę państwowy Dyrektoriat ds. Religii opublikował 140-stronicowy raport, w którym napisał, że “islam jest religią nadrzędną i stoi wyżej niż chrześcijaństwo i judaizm”, a także oświadczył, że “jakikolwiek dialog między religiami jest niedopuszczalny”.

“Koncepcja łagodnego  islamu to zachodni wymysł, który ma na celu osłabienie naszej religii” – w ten sposób Erdogan zareagował na niedawną zapowiedź księcia Arabii Saudyjskiej Mohammeda bin  Salmana, że jego kraj przechodzi na “umiarkowaną formę islamu”.

Wszyscy nie-muzułmanie określani są przez tureckie władze mianem “kafirów”. Zwykłe tłumaczenie tego słowa jako “niewierny” nie oddaje całego ładunku nienawiści, który się w nim kryje dla muzułmanina – przypomina dr Bill Warner, dyrektor Centrum Studiów  nad Islamem Politycznym (CSPI).  “Kafir – to ktoś, z kim można zrobić najstraszniejsze rzeczy. Kafir – to przyjaciel Szatana. Kafirów wolno i trzeba rabować, zabijać,  torturować, gwałcić, wyśmiewać, przeklinać, potępiać i nękać. Dla muzułmanina słowo „Kafir” to najgorsze słowo w ludzkim języku – ocenia uczony.

Tymczasem zachodni lewacy nadal wierzą w istnienie “umiarkowanego islamu”, który  da się wpasować w ich politykę multi-kulti i uważają Turcję za “umiarkowanego  sojusznika”.

Ciekawe jak teraz “postępowe elity Zachodu” wyjaśnią swoim  społeczeństwom to, co już otwartym tekstem mówią o nas – “europejczykachkafirach” – Erdogan i władze Turcji.

źródło: https://reporters.pl/10943/turcja-obnaza-fanatyczna-twarz-umiarkowany-islam-to-bzdura-nasza-religia-jest-wyzej-niz-chrzescijanstwo-i-judaizm/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s