Żydowska loża B’nai B’rith – POLIN.


Żydowska loża B’nai B’rith – POLIN.

 

W większości publikowanych artykułów w sieci odnoszących się do loży B’nai B’rith znajduje się informacja o tym, że została ona reaktywowana w Polsce na mocy zgody wydanej przez prezydenta Kaczyńskiego. Niestety nie udało mi się nigdzie w zasobach internetowych tej zgody odszukać. Czy istnieją więc tajne przepisy prawa obowiazującego w Polsce, dla których to praw nie istnieje obowiązek ich publikowania?

Dekret Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 22 listopada 1938 r. Mościckiego, o rozwiązaniu zrzeszeń wolnomularskich, z racji jego nieodwołania, nadal obowiązuje. Na jakiej więc podstawie prawnej, loża B’nai B’rith zarejestrowała swoją działalność w Polsce.

Zaznzaczyć tutaj należy, iż w Polsce po II Wojnie Światowej prawa ustanowione na mocy przedwojennej ustawy konstytucyjnej obowiazywały do czasu ich zmiany lub odwołania. Jeżeli ktokolwiek z Państwa zna lub wie gdzie można odszukać dokument prawny, którym odwołano Dekret Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 22 listopada 1938 r. Mościckiego, o rozwiązaniu zrzeszeń wolnomularskich do których zaliczono lożę B’nai B’rith, to bardzo proszę o informację.

5 myśli w temacie “Żydowska loża B’nai B’rith – POLIN.

 1. Józef Bizoń

  „Ad limina Israelum” 2013
  – Historyczny pielgrzymkowy POCZET biskupów do Izraela

  11 lutego 2013 r. Papież Benedyk XVI ogłosił swą decyzję o ustąpieniu z urzędu papieża. Wyznaczono termin konklawe na 12 marca 2013 r. Wszystkie media głównego nurtu tym się zajmowały i to nagłaśniały.

  W owym to czasie, pod panowaniem Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego, w dniach 7 -14 marca 2013 r. z historyczną wizytą do Izraela udała się delegacja Episkopatu Polski.

  „Na czele 15-osobowej delegacji biskupów i duchownych stanął abp Stanisław Gądecki, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Delegacja przebywała w Izraelu z oficjalną wizytą jako goście Państwa Izrael.”

  Źródło: Publikacja na stronie Ambasady Izraela w Warszawie pod datą 15.03.2013 „Wizyta polskich biskupów w Izraelu”.

  11 marca 2013 r. delegacja – pielgrzymka – Episkopatu Polski została powitana w Knesecie i tam „biskupi usłyszeli ważne słowa o roli Kościoła w Polsce dla dokonującego się w ostatnich latach pojednania polsko-żydowskiego” – Źródło: KAI.

  (… .)

  „Polska i Izrael muszą się wzajemnie wspierać” – czy to się Polakom podoba czy też nie.

  Wsparcie to na długi okres czasu m.in. zapewni Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski abp Wojciech Polak wraz z Metropolitą Poznańskim przewodniczącym KEP, a także zapewnią: Metropolita Lubelski abp Stanisław Budzik, Metropolita Wrocławski abp Józef Kupny, nowo mianowany Metropolita Przemyski abp Adam Szal oraz pozostali biskupi uczestniczący w 2013 r. w ‘pielgrzymce’ do Izraela, oraz zapewni Metropolita Warszawski abp Kazimierz Nycz.

  W 2014 r. otwarto w Warszawie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i przy tej okazji Prezydent Izraela E. Rywlin wydał dyrektywę „Polacy i Żydzi muszą na nowo zbudować wspólne życie obu narodów”.

  W 2015 r. władzę w Polsce objął PiS. Zgodnie z dyrektywę Rywlina prezydent Andrzej Duda 0głosił nową politykę historyczną z wykorzystaniem m.in. pw. muzeum.

  Ruszyły pielgrzymki PiS do Izraela kontynuujące pożądaną politykę względem Izraela.

  Na terytorium Polski sprowadzono obce wojska.

  Czy 500+ okaże się biblijną miską soczewicy [Księga Rodzaju 25, 29-34] podstawioną umęczonym Polakom?

  POLIN – nową ziemię obiecaną – publicznie ogłosił Żydom prezydent A. Duda ogłaszając przy tym budowanie „Rzeczypospolitej Przyjaciół”. [6, 7]

  Do biblijnych 40 lat pozostało lat 13 – licząc od wznowienia w 1990 r. stosunków dyplomatycznych Polski z Izraelem.

  Teraz już wszystkie siły – łącznie z KEP i mediami O. T. Rydzyka – w zwartym szyku idą ramię w ramię ku zrealizowaniu POLIN, a następnie Międzymorza w objęciach Izraela.

  Lud zaś śpiewa – Abyśmy byli jedno … i Alleluja i do przodu.

  Całość artykułu pod
  https://jozefbizon.wordpress.com/2017/02/21/ad-limina-israelum-2013-historyczny-pielgrzymkowy-poczet-biskupow-do-izraela/

  Polubienie

 2. ……11 lutego 2013 r. Papież Benedyk XVI ogłosił swą decyzję o ustąpieniu z urzędu papieża….

  11 lutego
  Najświętsza Maryja Panna z Lourdes

  W 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu przez Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Boża zjawiła się ubogiej pasterce, św. Bernadecie Soubirous, w Grocie Massabielskiej w Lourdes. Podczas osiemnastu zjawień (w okresie 11 lutego – 16 lipca) Maryja wzywała do modlitwy i pokuty.
  11 lutego 1858 r. Bernadetta Soubirous wraz z siostrą i przyjaciółką udała się w pobliże Starej Skały – Massabielle – na poszukiwanie suchych gałęzi, aby rozpalić ogień w domu. Gdy dziewczyna została sama, usłyszała dziwny dźwięk podobny do szumu wiatru i zobaczyła światłość, z której wyłoniła się postać „Pięknej Pani” z różańcem w ręku. Odtąd objawienia powtarzały się.
  Bernadetta opowiedziała o tym wydarzeniu koleżankom, te rozpowiedziały o tym sąsiadom. Rodzice strofowali Bernadettę, że rozpowiada plotki; zakazali jej chodzić do groty, w której miała jej się ukazać Matka Boża. Cofnęli jednak zakaz, gdy zobaczyli, że dziecko gaśnie na ich oczach z udręki. Dnia 14 lutego dziewczęta udały się najpierw do kościoła i wzięły ze sobą wodę święconą. Gdy przybyły do groty, było już po południu. Kiedy w czasie odmawiania różańca ponownie ukazała się Matka Boża, Bernadetta, idąc za radą towarzyszek, pokropiła tajemniczą zjawę i wypowiedziała słowa: „Jeśli przychodzisz od Boga, zbliż się; jeśli od szatana, idź precz!”. Pani, uśmiechając się, zbliżyła się aż do brzegu wylotu groty i odmawiała różaniec.
  18 lutego Bernadetta udała się w pobliże groty z dwiema znajomymi rodziny Soubirous. Przekonane, że może to jest jakaś dusza czyśćcowa, poradziły Bernadecie, aby poprosiła zjawę o napisanie życzenia na kartce papieru, którą ze sobą przyniosły. Pani odpowiedziała: „Pisanie tego, co ci chcę powiedzieć, jest niepotrzebne”. Matka Boża poleciła dziewczynce, aby przychodziła przez kolejnych 15 dni. Wiadomość o tym rozeszła się lotem błyskawicy po całym miasteczku. 21 lutego, w niedzielę, zjawiło się przy grocie skał massabielskich kilka tysięcy ludzi. Pełna smutku Matka Boża zachęcała Bernadettę, aby modliła się za grzeszników. Tego dnia, gdy Bernadetta wychodziła po południu z kościoła z Nieszporów, została zatrzymana przez komendanta miejscowej policji i poddana śledztwu. Kiedy dnia następnego dziewczynka udała się do szkoły, uczące ją siostry zaczęły ją karcić, że wprowadziła tyle zamieszania swoimi przywidzeniami.
  23 lutego Matka Boża ponownie zjawiła się i poleciła Bernadecie, aby udała się do miejscowego proboszcza i poprosiła go, aby tu wystawiono ku Jej czci kaplicę. Roztropny proboszcz, po pilnym przeegzaminowaniu 14-letniej dziewczynki, rzekł do Bernadetty: „Mówiłaś mi, że u stóp tej Pani, w miejscu, gdzie zwykła stawać, jest krzak dzikiej róży. Poproś Ją, aby kazała tej gałęzi rozkwitnąć”. Przy najbliższym zjawieniu się Matki Bożej Bernadetta powtórzyła słowa proboszcza. Pani odpowiedziała uśmiechem, a potem ze smutkiem wypowiedziała słowa: „Pokuty, pokuty, pokuty”.
  25 lutego w czasie ekstazy Bernadetta usłyszała polecenie: „A teraz idź do źródła, napij się z niego i obmyj się w nim”. Dziewczę skierowało swoje kroki do pobliskiej rzeki, ale usłyszało wtedy głos: „Nie w tę stronę! Nie mówiłam ci przecież, abyś piła wodę z rzeki, ale ze źródła. Ono jest tu”. Na kolanach Bernadetta podążyła więc ku wskazanemu w pobliżu groty miejscu. Gdy zaczęła grzebać, pokazała się woda. Na oczach śledzącego wszystko uważnie tłumu ukazało się źródło, którego dotąd nie było. Woda biła z niego coraz obficiej i szerokim strumieniem płynęła do rzeki. Okazało się rychło, że woda ta ma moc leczniczą. Następnego dnia posłał do źródła po wodę swoją córkę niejaki Bouriette, kamieniarz, rzeźbiarz nagrobków. Stracił prawe oko przy rozsadzaniu dynamitem bloków kamiennych. Także na lewe oko widział coraz słabiej. Po gorącej modlitwie począł przemywać sobie ową wodą oczy. Natychmiast odzyskał wzrok. Cud ten zapoczątkował cały szereg innych – tak dalece, że Lourdes zasłynęło z nich jako pierwsze wśród wszystkich sanktuariów chrześcijańskich.
  27 lutego Matka Boża ponowiła życzenie, aby na tym miejscu powstała kaplica. 1 marca 1858 roku poleciła Bernadecie, aby modliła się nadal na różańcu. 2 marca Matka Boża wyraziła życzenie, aby do groty urządzano procesje. Zawiadomiony o tym proboszcz odpowiedział, że będzie to mógł uczynić dopiero za pozwoleniem swojego biskupa. 4 marca na oczach ok. 20 tysięcy ludzi został cudownie uleczony przy źródle miejscowy restaurator, Maumus. Miał on na wierzchu dłoni wielką narośl. Lekarze orzekli, że jest to złośliwy rak i trzeba rękę amputować. Kiedy modlił się gorąco i polecał wstawiennictwu Bernadetty, zanurzył rękę w wodzie bijącej ze źródła i wyciągnął ją zupełnie zdrową, bez ropiejącej narośli. Poprzedniego dnia pewna matka doznała łaski nagłego uzdrowienia swojego dziecka, które zanurzyła całe w zimnej wodzie źródła, kiedy lekarze orzekli, że dni dziecka są już policzone.
  Nastąpiła dłuższa przerwa w objawieniach. Dopiero 25 marca, w uroczystość Zwiastowania, Bernadetta ponownie ujrzała Matkę Bożą. Kiedy zapytała Ją o imię, otrzymała odpowiedź: „Jam jest Niepokalane Poczęcie”. Były to bardzo ważne słowa, ponieważ mijały zaledwie 4 lata od ogłoszenia przez papieża Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi, który budził pewne kontrowersje. Warto zauważyć, że pojęcie to dla wiejskiej dziewczynki nie było ani zrozumiałe, ani nawet jej znane.
  Po dłuższej przerwie 7 kwietnia, w środę po Wielkanocy, Matka Boża ponownie objawiła się Bernadecie. Po rozejściu się tłumów policja pod pozorem troski o bezpieczeństwo publiczne i konieczności przeprowadzenia badań wody źródła, zamknęła dostęp do źródła i groty. Zabrano także do komisariatu liczne już złożone wota. Jednak Bernadetta uczęszczała tam nadal i klękając opodal modliła się. 16 lipca, w uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej, Matka Boża pojawiła się po raz ostatni.
  18 stycznia 1862 roku komisja biskupa z Targes po wielu badaniach ogłosiła dekret, że „można dać wiarę” zjawiskom, jakie się przydarzyły w Lourdes. W roku 1864 ks. proboszcz Peyramale przystąpił do budowy świątyni. W roku 1875 poświęcił ją uroczyście arcybiskup Paryża Guibert. W uroczystości tej wzięło udział: 35 arcybiskupów i biskupów, 3 tys. kapłanów i 100 tys. wiernych. W roku 1891 Leon XII ustanowił święto Objawienia się Matki Bożej w Lourdes, które św. Pius X w 1907 r. rozciągnął na cały Kościół. Lourdes jest obecnie słynnym miejscem pielgrzymkowym, do którego przybywają tysiące ludzi, by czcić Matkę Bożą jako Uzdrowienie Chorych.

  Bernadetta wstąpiła w 1866 roku do klasztoru Notre Dame de Nevers i tam zmarła na gruźlicę w 1879 r. w wieku 35 lat. Pius XI w roku 1925 uroczyście ją beatyfikował, a w roku 1933 – kanonizował. Jej wspomnienie obchodzone jest 16 kwietnia.

  http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-11a.php3

  Polubienie

 3. Orędzie nawrócenia i pokuty

  (……)

  W 2000 r. opublikowano trzecią część tajemnicy fatimskiej.

  „Zobaczyliśmy po lewej stronie Matki Bożej, nieco wyżej, Anioła trzymającego w lewej ręce ognisty miecz. Iskrząc się, wyrzucał języki ognia, które zdawało się, że podpalą świat, ale gasły one w zetknięciu z blaskiem, jaki promieniował z prawej ręki Matki Bożej w jego kierunku. Anioł wskazując prawą ręką ziemię, powiedział mocnym głosem: Pokuta, Pokuta, Pokuta!

  (…..)

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/echo-2011-19-fatima.html

  Polubienie

 4. ~Poznań :
  Żydzi za nieduże pieniądze rozpoczęli tzw. „arabską wiosnę” i dziś mamy największy bajzel od 1945 roku. Araby się leją, lezie ich miliony na Europę, USA i Ruscy opychają stary sprzęt wojskowy z magazynów a Izrael ma wreszcie spokój. Za jednym zamachem rozwalił jedność arabską, zdestabilizował Europę odwracając uwagę od okradających ją swoich ziomków i napuścił na siebie Rosjan i Amerykanów.
  To się nazywa deal dziesięciolecia!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s