Jerzy Buzek nie chce poddać się lustracji w IPN Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.


Jerzy Buzek nie chce poddać się lustracji w IPN Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

buzek_ub

Po wprowadzeniu stanu wojennego Służba Bezpieczeństwa wydawała  działaczom Solidarności paszporty opatrzone pieczątką upoważniającą do  jednokrotnego przekroczenia granicy PRL (bez prawa powrotu), natomiast  Jerzemu Buzkowi ubowcy w drodze wyjątku dali paszport upoważniający go  do wyjazdu do Niemiec Zachodnich i do powrotu do Polski po wyleczeniu  córki w Niemczech na koszt rządu niemieckiego.

W tym czasie w Niemczech  przebywali na emigracji politycznej byli działacze Solidarności, którzy  od tego samego rządu niemieckiego nie mogli się doprosić przyrzeczonego  im przed wyjazdem z Ojczyzny zezwolenia na pracę. W Polsce Buzek nie był  represjonowany, nie został nawet zwolniony z pracy w państwowej  instytucji w Gliwicach, mimo że Służbie Bezpieczeństwa wiadomo było, iż  wcześniej przewodniczył on I. Zjazdowi Solidarności w Gdańsku, który  uchwalił pod jego przewodem Przesłanie do ludów Europy Wschodniej oraz  Uchwałę dziękującą żydowskiemu KOR-owi za nadanie trockistowskiego  impulsu rewizjonistycznym przemianom własnościowym w Polsce. 

Jerzy Buzek z uporem nie zamierza poddać się lustracji w Instytucie  Pamięci Narodowej, Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu,  chociaż nie powinien się niczego obawiać, gdyż IPN obsadzony jest jak  wiadomo w stu procentach przez ludzi żydowskiego pochodzenia a  przodkowie Buzka przeszli na protestantyzm na Sląsku Cieszyńskim  zachowując żydowskie nazwisko. Jerzy Buzek wie, że IPN w Katowicach  posiada akta SB dotyczące chociażby likwidacji podziemnych  struktur Regionu Sląsko-Dąbrowskiego i aresztowania kol. Górnego w  mieszkaniu, które Jerzy Buzek opuścił bez przeszkód, nie aresztowany ani  nawet nie legitymowany przez ubowców. Poza tym w archiwach IPN-u  znajdują się akta personalne wszystkich pracowników i współpracowników  SB. Jerzy Buzek ma świadomość tego, że żydowskie pochodzenie narodowe  nie uchroniło przed dintojrą ani inspektora Falzmanna z NIK-u, ani  ministra Górskiego, ani generała plicji Papały. W Niemczech rozliczne  zamachy i skryte mordy symbolizuje najlepiej na wózku inwalidzkim  minister Schäuble, a w ziemi dyrektor Dresdner Banku, szef zrzeszenia  kapitalistów, czy zastrzelony we własnym mieszkaniu przez okno szef  prywatyzacji byłej NRD.

Nie wiadomo właściwie z jakiej to niby racji Niemcy okazały się tak  wyjątkowo miłosierne dla jednego obywatela PRL Jerzego Buzka, że wydały  tysiące marek na przeszczepienie szpiku kostnego dziewczynie chorej na  białaczkę, który miała potem zabłysnąć jako gwiazdka w filmie tak samo  jak bracia Kaczyńscy, którym ze względu na żydowskie pochodzenie ojca  Mundka ufarbowano na koszt kinematografii włosy na blond jak Gajosowi z  Będzina, który miał zagrać polskiego Janka w Czterech Pancernych, i  podłożono głosy z wyraźną, polską wymową.

 Lech Kaczyński przeszedł do historii jako  ten prezydent RP, który podpisał haniebny Traktat Lizboński likwidujący  polską suwerenność.

Jerzy Buzek idzie dalej we wdzięczeniu się Niemcom i  nadskakiwaniu pani kanclerz Angeli Merkel. Były premier Buzek opłacany  za zajmowanie pozycji przewodniczącego Parlamentu Europejskiego nie  broni już polskiej złotówki, ani Narodu Polskiego, czy choćby gospodarki  w Polsce z Ministerstwem Gospodarki RP. Jerzy Buzek bez najmniejszych  skrupułów opowiada się przeciwko polskiej racji stanu, a w interesie  polityki prezydenta Francji Sarkozego i kanclerz Niemiec Merkel, którzy  chcą zamienić Unię Europejską we Wspólnotę Długów. Buzek nie pyta Narodu  Polskiego o zdanie, nie rozmawia z Marszałkiem Sejmu, czy Senatu , z  Prezydentem RP, nie zachowuje nawet pozorów demokracji, nie robi żadnych  sondaży, konsultacji społecznych w okręgu wyborczym, w którym  wyniesiony został na bardzo dobrze popłatne stanowisko gwarantujące  odprawę w wysokości setek tysięcy euro.
Buzek robiąc klakę dla pomysłu  ustanowienienia rządu europejskiego ponad rządami państw europejskich  wie, że dla Polaków i Europejczyków jego zachowanie i mówienie to nie  jest już szambo głoszone przez ojca Dyrektora, lecz kloaka wylewająca  się z szamba, płynąca z ust fałszywego polityka, bo zaledwie egenta  cudzej, wrogiej Polsce polityki ludzi, którzy chcą obciążyć Naród Polski  kosztami swojej zafajdanej działalności.

Jerzy Buzek wie, że Naród  Polski nie będzie milczał w pokorze, lecz zapyta o haniebną przeszłość  agentów Służby Bezpieczeństwa i kapitału światowego. Upomni się o  sprawiedliwość Naród Czeski i Słowacki i każdy inny Naród, przeciwko  któremu obraduje dzisiaj nie Zjazd Solidarności pod przewodem Buzka,  lecz Parlament Europejski. Dlatego

Jerzy Buzek mówi: „Nie powinniśmy  proponować szybko zmian w traktatach, bo mogłoby to zostać odrzucone  przez Europejczyków”.

– A do leczenia córki na koszt rządu  Bundesrepubliki to ci się spieszyło? Zapytała Buzka córka pastora z  Niemiec, którą Kaczyński już oficjalnie przeprosił za niefortunne,  parszywe pomówienie w książce wydanej w febrze gorączki przedwyborczej i  porze sięgania do kondonierki raz po pistolecik, raz po tabletki z  kogucikiem na lepsze samopoczucie. ”

 – Możemy sobie wyobrazić pewne ograniczone  zmiany traktatu – dodał więc zaraz Buzek – nawet nieduże, ograniczone  do jednej dziedziny zarządzania gospodarczego i unii gospodarczej, które  by nam pomogły i pomogły strefie euro w budowaniu silniejszej  gospodarki UE, zdolnej wpływać na gospodarki światowe”. Powiedział Jerzy  Buzek, który bardzo dobrze wie, że nic nie ma na świecie za darmo. Z  pustego nie naleje Obama, ani Sarkozy i Salomon Merkel.

Jerzy Buzek wie, że pacta sunt servanda, umowy zobowiązują i musi ich dotrzymać każdy, kto podpisał cyrograf.


Z Frankfurtu nad Menem: Stefan Kosiewski

źródło: https://sowa.quora.com/Jerzy-Buzek-nie-chce-podda%C4%87-si%C4%99-lustracji-w-IPN-Komisji-Badania-Zbrodni-przeciwko-Narodowi-Polskiemu

3 myśli w temacie “Jerzy Buzek nie chce poddać się lustracji w IPN Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

 1. Buzio podobno byl mistrzem konspiracji! Jak fama glosi potrail on na odleglosc wyweszyc kazdy „kociol” zalozony przez SB totez teraz nikt nic u niego nagannego sie nie doszuka .

  Polubienie

 2. To nie tylko Buzek jest przeciwny lustracji,pamiętamy jaki powstał rejwach kiedy mieli pisać oświadczenia.Wówczas śp.Geremek Europoseł wypowiedział nieposłuszeństwo wobec rządu,tak samo postępuje Buzek.

  Polubienie

 3. Dostałem od Przyjaciela

  Na marginesie: ja też czasem coś napiszę wierszem:

  Z cyklu: „Opowiem Ci bajkę jak pali kot naHajkę”

  Gdzie są ci ludzie, których dzisiaj nie ma?

  Nie wiecie?
  Wiatr rozwiał ich prochy po świecie…

  To oni kazali spalić teczki wielu tajnych agentów…

  Z rodowodami ze społecznych mętów

  To oni pochachmęcili majątek narodowy…

  Pozacierali po chachmętach ślady…

  Ludziom przyznali ekwiwalent głodowy

  A sobie wykwintne obiady…

  Dziś tak łatwo durniów robić z ludzi, którzy jeszcze żyją

  Bo byle propagandowy nabój

  Pokłóci ich na zabój.

  Wszak nie bez racji

  Polityka jest śrubą cywilizacji

  Którą chętnie kręcą pozbawieni wiedzy partacze

  I wszechobecni polityczni krętacze.

  JS © 1.02.2017

  Z cyklu: opowiem Ci bajkę jak pali kot naHajkę

  Kiedyś ludzie mieli pokój

  Informacja żyła z boku

  Dzisiaj parcie jest na szkiełko

  Żeby tworzyć tu piekiełko

  Na ekranie gra sensacja

  Na widowni trwa owacja

  I ludziska siedzą w kupie

  Myślą oni wciąż o zupie

  A za zupę trzeba płacić

  Nikt na zupie nie chce tracić

  Więc potrzebny na nią szmal

  Abonament ludziom wal

  Zupa w domu będzie stale

  W medialnym pieniędzy przewale

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s