33 myśli w temacie “Gościniec 2017-01-18

 1. Szanowny Panie Macieju, chowanie głowy w piasek nic nie pomoże. Ta plugawa, koszerna „cywilizacja” istnieje czy to się Panu podoba czy też nie. Zamilczanie tego plugastwa poprzez brak ukazywania i przypominania o nim jest przyjmowane z wielką radością przez tych synów diabła. Diagnozę powstawania „Polin” w miejsce upadku Polski, mam wrażenie, że już każdy zna. Takie ciche omijanie tematu jest groźniejsze od jawnej zdrady, bo takiego jawnego zdrajcy można się ustrzec, a tacy cisi omijacze tematu stają się mimowolnymi wspólnikami tego koszernego jak to Pan słusznie zauważył plugastwa.

  Tutaj nikt, nikogo nigdy do niczego nie przymuszał i przymuszać do pozostawania nie będzie.

  Polubienie

 2. Alina said
  2017-01-21 (sobota)

  Nie wiem w czym problem z tym rabinem.
  Przekazałam dość precyzyjnie co widziałam: moment tuż po wygłoszeniu orędzia (!) Trump poprosił w pierwszej kolejności rabina o błogosławieństwo i ten podszedł jako pierwszy do mikrofonu. Po nim było jeszcze dwóch biskupów, jeden biały po cywilnemu, drugi czarny w niebieskim habicie. Tyle było w naszych telewizorach. Jeśli ktoś tego nie widział, nie powinien komentować, bo wychodzi na człeka niepoważnego.
  Dlatego mam poważne podejrzenie, że to judaizm jest (lub przy tej prezydenturze będzie) państwową religią w USA, a to nie wróży niczego dobrego, niestety i już na wstępie burzy moje nadzieje, że USA będzie miało wreszcie prezydenta wolnego od szatańskich wpływów.

  Rokitnik said
  2017-01-21 (sobota)

  Pierwsza modlitwę wygłosił Arcy Biskup Dolan z New Yorku,..( .katolik i Irlandczyk z pochodzenia ), następni to chyba babtyści określani jako katolicy, w tym jedna baba, na szczęscie w nieszczęściu ubrana po cywilnemu. Wszyscy czworo powoływali się na 3 Swiętą – w modlitwach prosząc o błogslawieństwo dla Ameryki, Narodu oraz Donalda J.Trumpa.
  Trzej rabini kończyli te modły, ale juz się wyłączyłem…
  Piszę gwoli prawdy a nie konfabulacji w dniu Inauguracji nowego 45 Prezydenta USA.

  NC said
  2017-01-21 (sobota)

  Syszałem od rodziny w Polsce, że rzeczywiście w wersji na użytek polskich gojów pierwszy wystąpił rabin.
  Oglądałęm na żywo w USA.
  Było tak, jak już napisał p. Rokitnik.

  Marucha said
  2017-01-21 (sobota)

  Nie mamy jasności, czy przekaż polski różnił się od amerykańskiego, a jeśli tak, to który był zmanipulowany.

  Leon said
  2017-01-21 (sobota)

  W tvn24 była transmisja bezpośrednia – taka jak pisze P. Rokitnik a w TVP w wiadomościach – przekaz taki jak opisała P. Alina.

  Polubienie

 3. ■■ Lech Zborowski: List do TW Bolek ■■

  … Teraz my opowiemy Twoją historię i przypomnimy Ci to wszystko o czym tak mocno próbujesz zapomnieć.

  List do TW Bolek

  Twoja desperacja wyraźnie odbiera Ci poczucie rzeczywistości, z którym i tak nigdy nie było za dobrze. I byłby to Twój osobisty problem gdyby nie fakt, że dotknięty tym nieszczęściem pozwalasz sobie na ohydne napaści na naszych WZZowskich kolegów, od których miałeś szansę nauczyć się jak być człowiekiem uczciwym i godnym szacunku. Wybrałeś jednak drogę draństwa, łajdactwa i zdrady, bo tak nakazywała Ci miękkość Twojego moralnego kręgosłupa. I to również byłby tylko Twój problem (w niektórych wypadkach również organów ścigania) gdyby nie od lat powtarzające się deptanie pamięci naszej przyjaciółki i wzoru Anny Walentynowicz.

  Podobnie jak moi WZZowscy przyjaciele tak i ja nie zamierzam pozwalać Ci bezkarnie obrażać jej osoby podłymi insynuacjami czy często wręcz bezczelnymi oszczerstwami.

  Nie mam zwyczaju, a tym bardziej przyjemności rozmawiać z łajdakami. Nie mam tym bardziej zwyczaju ani zamiaru odpowiadać za innych na pytania tychże łajdaków. Obaj wiemy jednak, że Twoje kierowane do dr Cenckiewicza pytania są w rzeczywistości podłymi insykuacjami, a ponieważ postawiłeś je publicznie, to jako bezpośredni świadek tamtej historii przypomnę Ci kilka faktów.

  Pytasz więc historyka – „Mógłby Pan opisać jak doszło do wyrzucenia ze związku Solidarność P.Walentynowicz i kto za tym stoi?”

  Odpowiedź jest tylko jedna i od zawsze ta sama – Ty za tym stoisz i zawsze stałeś!

  A zaczęło się jak wiesz już w czasie Sierpniowego Strajku kiedy stanęła ona na Twojej drodze do niekontrolowanego używania zbieranych w tamtym czasie pieniędzy. Potem już w pierwszych dniach powstającej Solidarności jej uczciwość kolidowała z Twoim matactwem, zdradami i manipulacjami. Kiedy w krótkim czasie okazało się, że w odróżnieniu od Ciebie jej popularności towarzyszył autentyczny szacunek, Twoja nienawiść do niej stała się obsesją. Pamiętam doskonale wszystkie oszczerstwa i łajdactwa Twojego autorstwa, których od Ciebie doświadczyła?

  Oczerniałeś ją i obrażałeś w sposób szczególnie łajdacki, bo będąc nieprawdopodobnym tchórzem jakim Cię poznałem jeszcze w Wolnych Związkach, czyniłeś to, udając często publicznie jej przyjaciela. Zamieniłeś większą część Komisji Zakładowej Solidarności Stoczni Gdańskiej w bojówkę, którą wysługiwałeś się w swej brudnej robocie przeciwko Annie jak i innym działaczom WZZW.

  Zapomniałeś już jak Twoi ludzie potraktowali Annę w czasie uroczystości odsłonięcia pomnika ku czci poległych stoczniowców. Tak, tych samych na których donosiłeś już w grudniu ’70. Tych samych, których pamięć zgodziłeś się “załatwić” jakąś nic nie wartą tabliczką, którą “wytargowałeś” u dyrektora stoczni przed tym jak położyłeś strajk.

  Kiedy Anna walczyła zaciekle aby nie pozwolić, by pomnik oddawał również cześć komunistycznym milicjantom Ty opluwałeś ją, nazywając prowokatorem. Postarałeś się aby podczas odsłonięcia pomnika, o który walczyła, ona symbol stoczni stała daleko w tłumie, a kiedy podczas mszy chciała przyjąć komunię, to Twoi stoczniowi bojówkarze nie przepuścili jej, tworząc przed nią szczelny szpaler. Przypominasz sobie?

  Zapomniałeś już jak ci sami bojówkarze prosili oficera bezpieki aby nie wydawano Annie paszportu by nie mogła jeździć na zagraniczne spotkania gdyż zabiera Ci “sławę”. Myślę, że jak grzecznie poprosisz dr Cenckiewicza to być może nakieruje Cie na właściwe zapiski w dokumentach bezpieki. I nawet nie będziesz musiał wyrywać ich z teczki, bo są ogólnie dostępne. Oczywiście zawsze możesz udać się bezpośrednio do źródła czyli kolegów funkcjonariuszy.

  Zapomniałeś już jak skandalicznie zachowałeś się w czasie audiencji u Papieża rzucając się na Annę, która poprosiła Ojca Świętego o wpis w albumie dla ciężko chorej znajomej? Sam Papież musiał przywołać Cię do porządku.

  Bardzo szybko też zapomniałeś jak Twoi stoczniowi “pretorianie” przygotowali haniebny sąd nad Anną zaledwie kilka miesięcy po Wielkim Strajku w jej obronie. Parszywość tamtego zdarzenia trudna jest do opisania. Twoja wówczas “prawa ręka”, zakłamany do szpiku kości Borowczak przewodniczył przygotowanemu przez Ciebie spektaklowi, po którym uznano Annę “Solidarność” niegodną tejże Solidarności. Ty sam z całym wyrachowaniem odgrywałeś rolę niewiniątka, stwierdzając, że tak naprawdę to nic do niej nie masz, ale dla dobra związku będzie lepiej jak ją wyrzucą.

  I jakby tego łajdactwa było mało to przez wszystkie późniejsze lata, nawet po jej tragicznej śmierci publicznie oskarżałeś ją o współpracę z bezpieką. Ty! płatny kapuś bezpieki, sprzedający ludzkie losy za pieniądze komunistycznej służby opresji. Ty! którego z sierpniowego strajku wynieśli na swych ramionach agenci tejże bezpieki. Ty! Którego agenci bezpieki nosili później na ramionach po ulicach miast.

  Zapomniałeś?

  A jak już o tym mowa to przypomnę Ci jak traktowałeś innych swoich WZZowskich “kolegów”. Zapomniałeś juz jak przysłałeś autobus pełen Twoich stoczniowych bojówkarzy, by z pomocą gumowych pał i metalowych prętów napadli na drukarnię gdańskiej Solidarności, dwa piętra niżej niż Twoje biuro, tylko po to by wywalić działaczy Wolnych Związków. A kiedy odwalili swoją brudną robotę rozpętałeś kampanię oszczerstw wobec ofiar swego łajdactwa, tak samo jak to robiłeś wobec Anny. Zapomniałeś, że kiedy po latach zadałem Ci kilka niewygodnych pytań napisałeś, że zrobiłeś to bo w drukarni byli sami agenci i Ty dzielnie oczyściłeś związek z ich wpływów. Ty! który za pieniądze uzyskane ze sprzedaży ludzkich losów kupowałeś swojej szczęśliwej rodzince nową pralke czy telewizor, nie zastanawiając się choćby przez moment co spotka ofiary Twoich donosów.

  Zapomniałeś podobne kapturowe sądy nad Joanna Gwiazdą i wszystkimi innymi, którzy stali na drodze Twej haniebnej aktywności.

  A swoje bandyckie wyczyny zacząłeś od napaści na wspaniałą i odważną Marylę Płońską. Zapomniałeś już jak w pierwszych dniach istnienia MKZu gdańskiego próbowała w korytarzu rozdawać “Robotnika Wybrzeża”, a Ty w asyscie swojej bojówki, w której byli też agenci bezpieki, złapałeś ja za włosy i ciągnąc przez korytarz wrzeszczałeś, że takich rzeczy już tam nie będzie. Moze chcesz aby świadkowie tamtego zdarzenia odświeżyli Ci pamięć? Zapomniałeś jak natychmiast przystąpiłeś do publicznych oszczerstw, które praktycznie złamały jej życie.

  Ja pamiętam.

  Pamiętam też wiele innych Twoich wyczynów więc zrobię Ci tą grzeczność i przypomnę Ci kilka faktów związanych z innym Twoim pytaniem do dr Cenckiewicza.

  Pytałeś – „..ile razy konkretnie załamał się Strajk Sierpniowy i kto za tym stał?”

  I znów – Ty za tym stałeś!

  A przypomnę Ci, że wiem, gdyż jestem jedną z kilku osób, które planowały, przygotowywały i rozpoczynały strajk jeszcze przed wejsciem stoczniowców na teren stoczni. To czego Ty nie zrobiłeś i z czym nie miałeś nic wspólnego. Borusewicz wyznaczył Ci jedną prostą rolę. Miałeś pojechać do Tczewa z Kazikiem Żabczyńskim i Sylwkiem Niezgodą i rozdać w kolejce ulotki. Nie tylko, że tego nie zrobiłeś, ale nie zawiadomiłeś nawet swoich kolegów o tych planach.

  Natomiast pojawiłeś się nagle w stoczni, kiedy strajk trwał już kilka godzin i miał wybrany komitet strajkowy. Znalazłeś się nagle w środku wewnątrz-zakładowego protestu w zakładzie, z którym nie miałeś nic wspólnego. Gdyby Borusewicz nie stworzył po latach swego perfidnego kłamstwa o Twoim planowanym udziale, to miałbyś dzisiaj jeszcze większy problem z wytłumaczeniem dlaczego się tam pojawiłeś.

  A kiedy już to zrobiłeś, to z pomocą Borowczaka przejąłeś przywództwo komitetu strajkowego po to tylko, by na wniosek dyrektora stoczni cały ten wybrany komitet wymienić na ludzi dyrekcji. Przypomnę Ci też, że kiedy w sobotę pojawił się w stoczni Borusewicz, to wprowadziłeś go do sali rozmów z dyrektorem. Jednak kiedy w tym samym czasie pojawił się tam Andrzej Gwiazda lider Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, na których reprezentowanie się powoływałeś, to nakazałeś pilnującym stoczniowcom nie wpuszczenie go pod żadnym pozorem.

  Kiedy już pogadałeś sobie z dyrektorem i obok przywrócenia Anny Walentynowicz do pracy załatwiłeś sobie samemu zatrudnienie w stoczni, ogłosiłeś zakończenie strajku i zadowolony z siebie uciekłeś do gabinetu dyrektora. I wiedz, że żadna propaganda Wajdy czy innego życzliwego “kronikarza” nie zmieni faktu, że nie było Cię kilka godzin. W tym czasie został zorganizowany nowy strajk, z którego powstaniem również nie miałeś nic wspólnego.

  Mało kto jednak wie, że i ten strajk próbowałeś położyć przed czasem. Zapomniałeś już jak 28go sierpnia próbowałeś wyrwać się z narady Komitetu Strajkowego, gdyż miałeś umówiony czas antenowy w komunistycznym dzienniku telewizyjnym. Tam zamierzałeś wbrew wszystkim i za plecami Komitetu Strajkowego ogłosić zakończenie strajku.

  Na Twoje nieszczęście o Twoich planach dowiedzieli się działacze WZZW i celowo przeciągając obrady zatrzymali Cię w stoczni.

  Jak już wspomniałem – ja pamiętam. I pamiętają inni, których od lat obrażasz i oczerniasz.

  Teraz my opowiemy Twoją historię i przypomnimy Ci to wszystko o czym tak mocno próbujesz zapomnieć.

  Lech Zborowski

  https://wzzw.wordpress.com/2016/09/06/%e2%96%a0%e2%96%a0-lech-zborowski-list-do-tw-bolek-%e2%96%a0%e2%96%a0/

  Polubienie

 4. „Tomasz Lis.” – Leszek Balcerowicz, Roman Kuźniar i Janusz Lewandowski gośćmi odcinka

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tomasz-lis-leszek-balcerowicz-roman-kuzniar-i-janusz-lewandowski-goscmi-odcinka/3116y
  ……………..

  borysblady :
  Leszku Balcerowiczu opowiedz nam gdzie był Twój patriotyzm jak dokonywałeś demontażu polskiej gospodarki.
  Opowiedz Leszku o tym pustym skarbcu i o tych przestarzałych technologiach, których nie można było zrestrukturyzować tylko koniecznie trzeba było je zniszczyć i sprzedać za marne grosze zagranicznej konkurencji aby ta mogła zrównać z ziemią to co tworzyli nasi dziadowie i ojcowe.
  Opowiedz jak sprzedaliście banki za ułamki ceny, gdy nasze skarbce były wtedy wypełnione po brzegi a Ty je oddałeś.
  Działałeś Leszku z ramienia Sorosa i pewnie jako względnie młody człowiek nie wiedziałeś co robisz.
  Niewykształcony i niezbyt mądry Wałęsa na wszystko ci pozwalał, bo na niczym się nie znał a ci co w porę się opamiętali zostali albo przekupieni albo uciszeni (czasem na zawsze).
  Polska dziś nie ma przemysłu i jest sługą zachodu, mamy mnóstwo aptek, nieswoich banków, setki tysięcy urzędników i bilion długu. Brawo panie Balcerowicz!!!!

  ~Ruzam :
  I co się temu Balcerowiczowi udało uratować . Jaki przemysł? Stoczniowy ? Chemiczny ? Motoryzacyjny ? Zbrojeniowy ? Budowlany ?
  Czy mamy swoje cementownie , cukrownie ,browary , samochody , banki ????
  Nie mamy nic!!!!
  Pozostaliśmy nędzarzami, zbieraczami złomu , węgla na torach i truskawek . Polska techniczna elita produkcyjna skręca elementy w zagranicznych fabrykach..
  Przodujemy jedynie w zadłużeniu i w samobójstwach.
  Tenże nadęty Balcerowicz gdy tylko nasza gospodarka przyspieszała natychmiast organizował schładzanie , by nie przegrzać !!!
  Kto , by zatrudnił w swojej firmie takiego ekonomistę ?
  Jak inaczej wyglądają dziś np. Czesi , a wmawiano nam , że i nasi południowi sąsiedzi zazdroszczą nam najwybitniejszego ekonomisty krajów wschodu . Tfu!!!

  mayo :
  Januszu Lewandowski: może zapytajmy o sukcesy Programu Powszechnej Prywatyzacji albo jak został uwolniony od odpowiedzialności konstytucyjnej za swoje działania ?
  Leszek Balcerowicz: Skoro jest zwolennikiem wolnego rynku to czemu w rzadzie AWS wprowadził około 25 obszarów koncesjonowanych w gospodarce w 2,5 roku rządów ,
  Do obu Panów : może porozmawiajmy o prywatyzacji sektora bankowego , bankowym tytule egzekucyjnym – łaskawie uchylonym w zeszłym roku ,Komisji Nadzoru Finasowego , nadzorze bankowym
  Nudne już te pytania jak długo porządzi PiS i jakie błędy robi . Może któryś z tych tematów Panie Lis, co ?

  Polubienie

 5. ~clkjghjhnk :

  Drodzy Panstwo wczoraj o 21.45 czyli w najlepszym czasie antenowym na kanale CANVAS belgijskiej TV wyemitowano
  1945 the savage peace – film, w ktorym pokazuje sie jak to biedni Niemcy byli mordowani w obozach przez Polakow i jak to zgrabnie w filmie ujeto – Niemcy stali sie niewinnymi ofiarami ludobojstwa najwiekszego we wspolczesnej historii …
  Ten film zostal wyprodukowany przez BBC – czy ktos do koorwy nedzy wreszcie zacznie dbac o wizerunek nas Polakow za granica ? My Polacy wspolczesna historie znamy bardzo dobrze, bo w rodzinie kazdego z nas sa ofiary wojny ale dzis mialam juz przyjemnosc slyszec uwagi kolegow z pracy na ten temat – zamieszkuje Flandrie a flamandowie to niestety narod, ktory wierzy tylko w to co zobaczy w tv bez odrobiny zastanowienia czy refleksji…. nadmienie, ze moja babcia byla Niemka z Pomorza i tam ja tez sie urodzilam i wychowalam a nigdy nie ucierpiala z rak Polakow, znam innych ludzi pochodzenia niemieckiego, ktorzy czuja sie Polakami i nadal w Polsce mieszkaja jak ich rodzice i dziadkowie po wojnie. Znam i tych ze wschodnich Prus – mazurow pochodzenia niemieckiego, ktorzy sa i byli Polakami a przede wszystkim czuja sie Polakami. Ich rodzice mieli wybor oposcic Mazury lub sie dostosowac ale nigdy nie slyszalam zeby ktos z nich byl przesladowanyw Polsce z powodu narodowosci niemieckiej ..

  Polubienie

 6. „….Wcześniej Polacy zawsze byli przedstawiani jako ofiary tych samych oprawców co Żydzi. Tutaj po raz pierwszy powiedziano, że były też sytuacje, kiedy byliśmy sprawcami. Osoby narodowości polskiej okazały się oprawcami w zbrodni przeciw żydowskim mieszkańcom własnego miasteczka. Do tego była to część Holokaustu, a ten w latach 90. stał się niemal synonimem zbrodni przeciw ludzkości. Wielu Polaków zaczęło wtedy pytać, czy Gross miał rację. I wielu z tych, którzy sobie to pytanie zadali, odkryło prawdę, że tak. Dla nich był to początek refleksji nad własną grupą, też etycznej, religijnej…..”

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-marek-kucia-historia-sa-zainteresowani-politycy-narod-tym-co-tu-i-teraz/c0m04f8

  Polubienie

 7. W. Brytania: Ambasada RP interweniuje ws. publikacji BBC o roli Polaków w Holokauście

  http://wbi.onet.pl/w-brytania-ambasada-rp-interweniuje-ws-publikacji-bbc-o-roli-polakow-w-holokauscie/833mxh0

  …………………….

  ~dumna Polka:
  … Tak! Wywodzę się z Narodu Polskiego i jest to powód do wielkiej dumy! Jesteśmy jednym z niewielu narodów, który jest najbardziej normalny wśród patologii i braku wyższych uczuć jakie dominują w innych narodach! Fakt, że są osoby, które odbiegają od tych szlachetnych ludzi, jakimi są Polacy ale u nas to tylko wyjątki a w innych narodach norma!

  ~enka :
  „Wymagał aktywnej współpracy polskich maszynistów”,
  ta glupota badz co bardziej watpliwe, naiwnosc brytyjskiego dziennikarza jest rozbrajajaca. Z takiego tekstu mozna wnioskowac, ze maszynisci maja prawo wybierac jaki ladunek beda przewozic, a jaki nie. W tym szczegolnym wypadku, jak ten dziennikarz sobie wyobraza skonczylaby sie odmowa polskiego maszynisty do przewiezienia transportu wiezniow do obozu koncentracyjnego? Czy on mysli, ze maszynisci robili to chetnie i wrecz bili sie o takie trasy? Robili to, bo woleli jechac do takiego obozu na lokomotywie, niz w razie protestu jechac tam jako pasazer w wagonie. Idac tym tokiem myslenia, to brytyjczycy wspierajacy Polakow podczas II wojny swiatowej tez przyczynili sie do holokaustu. Niemniej interwencja ambasadora w tej sytuacji to za malo. Polska prokuratura powinna sporzadzic akt oskarzenia wobec tego dziennikarza i przeprowadzic w tej sprawie regularne sledztwo oraz wytoczyc proces . W razie niestawienia sie dziennikarza wyrok powinien byc ogloszony bez jego obecnosci i egzekwowany natychmiast kiedy tylko jego stopa postanie na terenie polskiej jurysdykcji, Protest ambasadora wywola co najwyzej usmieszek poblazania w brytyjskiej redakcji, ale nie przyniesie zadnych rezultatow. Kiedy niemiecki marny publicysta opublikowal w Niemczech obrazliwy paszkwil o Erdoganie, tureckim przywodcy, Turcja poruszyla wszelkie mozliwe instytucje, aby ow dziennikarzyna zostal ukarany. Ostatecznie ukarany nie zostal i zgrywa twardziela, ale z pewnoscia takie postepowanie bedzie mialo wplyw na pubicystyke innych dziennikarzy, ktorzy niekoniecznie chca sie stac centralna postacia oziebienia stosunkow miedzynarodowych.

  ~livia do ~dumna Polka:
  100/100 … nareszcie mocno konkretnie i dosadnie … dośc opluwania ludzi … ja chciałam przedstwic na temat tego obozu tuszowane i blokowane informacje niestety tez jestem blokowana a piaty raz pisac nie będę … to z powodu naszej przynależności do UE i relacji polsko – niemieckich … także by na temat naszego narodu pleciono bzdety … to co chciałam napisac nie jest podawane i publikowane przez historyków i innych parających sie tym tematem … a pozwoliłoby na własciwe spojrzenie na temat tego kompleksu, bo to nie jest tylko przeszłośc to może byc przyszłoscią.

  Polubienie

 8. Były oficer wywiadu USA: Siły amerykańskie rozmieszczone w Polsce to teatrzyk.

  Robert David Steele, były oficer CIA oraz wywiadu amerykańskiej piechoty morskiej mówi Michałowi Krupie w wywiadzie dla „Opcji na Prawo”, że siły USA rozmieszczone w Polsce „to teatrzyk”.

  „Czołgi i inne elementy tej siły są przestarzale i nieadekwatne. Rosja może je zniszczyć w jednej chwili”.

  – Rosja nie może być okrążona, nie może być pokonana. Siły amerykańskie rozmieszczone w Polsce to teatrzyk. Czołgi i inne elementy tej siły są przestarzale i nieadekwatne. Rosja może je zniszczyć w jednej chwili – mówi Robert David Steele, były oficer CIA oraz wywiadu amerykańskiej piechoty morskiej w wywiadzie dla „Opcji na Prawo”, przeprowadzonym przez Michała Krupę.

  – Trump jest zwolennikiem wizji Rona Paula o polityce zagranicznej opartej na pokoju i handlu. Priorytetem powinno być zamknięcie wszystkich amerykańskich baz wojskowych za granicą, wycofanie się z NATO, odcięcie finansowania dla ONZ, dyktatorów i programów, które pozbawiają Amerykanów środków pieniężnych – twierdzi Steele.

  – John Brennan i CIA są podstawą kontroli rządu USA przez Establishment. Próbowali wpłynąć na Kolegium Elektorów przy pomocy fałszywych twierdzeń o tym, że Rosjanie zhakowali wybory prezydenckie – mówi były oficer amerykańskiej wywiadu.

  Odnosi się też do polityki Waszyngtonu względem Bliskiego Wschodu:
  – Ogólnie rzecz biorąc, mam nadzieję, że Trump przestanie finansować z pieniędzy podatników Arabię Saudyjską i Izrael.

  Steele twierdzi również, że CIA szkoliło terrorystów, którzy mieli później został wysłani do Rosji i Chin:
  – CIA pomogło stworzyć ISIS i szkoliło ujgurskich i czeczeńskich terrorystów, aby następnie odesłać ich do Chin i Rosji.

  Kresy.pl / Opcja na prawo
  http://dziennik-polityczny.com

  Amerykańscy decydenci wiedzą, że Rosja nikomu nie zagraża i nikogo pierwsza nie zaatakuje. Dlatego mogą sobie pozwolić na teatrzyk dla polactwa, a także i dla własnych lemingów.
  Admin

  https://marucha.wordpress.com/2017/01/27/byly-oficer-wywiadu-usa-sily-amerykanskie-rozmieszczone-w-polsce-to-teatrzyk/#comments

  Polubienie

 9. Wszystkim niepoprawnym rusofilom takim jak ja sama, dedykuje to sympatyczne video znalezione u szanownego Gajowego Maruchy.
  W ramach rozwijania przyjazni ze zwyklymi wspanialymi Rosjanami 🙂
  Jednoczesnie zdaje sobie sprawe, ze jest to naganne dzialanie przeciwko Rzadowi Polski – hihihi!

  Północna Rosja, Dolina Śmierci – czyli miejsce, gdzie więcej umarłych niż żywych

  Polubienie

 10. ~znalezione_w_internecie :

  „W Przemyślu z roku na rok widzimy coraz więcej pustych mieszkań. Do tej pory naliczyliśmy ok. 170 pustostanów – mówi ks. Mieczysław Rusin, proboszcz parafii archikatedralnej. Z roku na rok zauważa się też coraz większą liczbę Ukraińców, którzy mieszkają w Przemyślu na stałe bądź okresowo. ” poza tym „środowiska ukraińskie angażują się tak mocno w różnego rodzaju działania mające pokazać ukraińskość ich ziem. Jest to bardzo niebezpieczne, tym bardziej że w ostatnich latach obserwujemy osiedlanie się w Przemyślu inteligencji ukraińskiej z innych terenów Polski. Mamy zatem do czynienia z manifestacją ukraińskości. Z drugiej strony pojawiają się wypowiedzi, jak chociażby cytowanego konsula honorowego Ukrainy Aleksandra Baczyka, który chce osiedlać w Polsce Ukraińców z Ukrainy. W domyśle chodzi o zasiedlanie terenów, na których rany po zbrodniczej działalności UPA wciąż jeszcze się nie zabliźniły. Patrząc perspektywicznie, za kilkanaście lat możemy mieć do czynienia z sytuacją, kiedy określone grupy zaczną prowadzić działalność separatystyczną na terenie Polski, działania nawołujące do przyłączenia np. Przemyśla do Ukrainy. Tak czy inaczej działalność Związku Ukraińców w Polsce i Aleksandra Baczyka jest nastawiona na ukrainizację Przemyśla i okolic. Nie byłoby problemu, gdyby pan Baczyk nawoływał do osiedlania się Ukraińców na obszarze centralnej, północnej Polski czy chociażby w Małopolsce. Natomiast jeżeli wskazuje się miasto Przemyśl, na terenie którego w polskiej szkole z językiem wykładowym ukraińskim świętuje się dzień powstania UPA czy jako honorowych gości zaprasza się przedstawicieli skrajnie faszyzujących posłów, jak Iryna Farion z nacjonalistycznej partii Swoboda, która wyraźnie optuje za oderwaniem części ziem od Polski, to jest to powód do niepokoju. To pokazuje, że środowisku aktywistów ukraińskich w Przemyślu jest bardzo blisko do skrajnego nacjonalizmu ukraińskiego i nie można tego usprawiedliwiać czy tłumaczyć przejawem ukraińskiej tradycji. (…) były szef przemyskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce Jarosław Sidor powiedział kiedyś wprost, że „jest zwolennikiem powrotu Ukraińców z województw zachodnich i północnych na tereny południowo-wschodniej Polski, czyli na swoje ziemie etniczne, ziemie ojców i dziadów”

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s