Rząd PIS postanowił przyjąć umowę CETA. Mówiąc wprost, jest to oddanie resztek władzy najpotężniejszym korporacjom na świecie.


 

 

7 myśli w temacie “Rząd PIS postanowił przyjąć umowę CETA. Mówiąc wprost, jest to oddanie resztek władzy najpotężniejszym korporacjom na świecie.

 1. Jak wiadomo wyplacamy 50 tys. obywatelom Izraela miesieczna kare w wys. €100 /na lebka za przegranie kampanii wrzesniowej ,ktora to przegrana spowodowala ,ze Adolf mogl zbudowac pewien osrodek w Auschwitz i innych miejscach naszej pieknego kraju.Nie sa te wyplaty obarczone zadnymi warunkami.Przygladnijmy sie zatem ,jak podobny przypadek zostal potraktowany w Holandii.Decyzja min. spr. socjalnych niejakiego Asschera Holandia wyplaca pelne emerytury osobom zamieszkalym w Izraelu a takze na terenach okupowanych.Jednak Holandia oficjalnie nie uznaje w/w okupacji i traktuje te tereny jako Terytorium Palestyny ,ktorego mieszkancom,ze wzgledu na nizsze koszty utrzymania przysluguje emerytura wys. 50% liczonej od ustawowej.Jednak Zydzi zamieszkali w osiedlach na terenie Autonomii brali dotad pelne 100% i obecnie grupa organizacji monitorujacej przestrzeganie prawa w Holandii wystapila z oskarzeniem o naduzywanie przez wspomnianego ministra wladzy i wyplacanie wspomnianym emerytom bezprawnie 100% emerytur.Smaczku calej sprawie dodaje wypowiedz adwokayta wnoszacego oskarzenie ,ktory na zakonczenie wyjasniania calej sprawy zapytal dlaczego minister zrobil w stosunku do tych wlasnie emerytur wyjatek podczas gdy cala Holandia wie ,ze Asscher jest ….Zydem!

  Polubienie

 2. O dluzszego czasu trwa zaganianie swiatowego bydelka do zagrody zwanej .Traktat Klimatyczny,ktory ma na celu wycisniecie ze wspomnianego bydelka ostatnich zywotnych sokow, jakie mu jeszcze pozostaly.Temat ten nie schodzil z lamow zachodnich srodkow masowego otumaniania ,jakoze nie kazde bydlatko o razu dawalo sie zapedzic do wspomnianej zagrody….Polska byla jednym z nich i szereg zachodnich TV zamiescilo o niej stosowne reportaze,Tak wiec zachodni widz zobaczyl elektrocieplownie w Warszawie ,wprawdzie jeszcze nie spowita w tumanach dymow , jednak kamery dluzszy czas pokazywaly ogromne haldy wegla zalegajace teren obiektu i zamieszczono krotka wypowiedzi dyrektora elektrowni,ktory wykluczyl zamnkniecie zakladu ,jako ze dokonanana niedawno modernizacja pochlonela ogromne srodki pieniezne a jeden z koltlow ma przejsc na biomase.Z niejakim wiec zdumieniem zapoznajemy sie z triumfalnym komunikatem zamieszczonym w zachodnich mediach ,ze Polska w koncu przystapila do Traktatu,a zdumienie powieksza fakt,ze nie podano o ewentualnych zlagodzeniach kryteriow ,jakie Polska mialaby przy tym uzyskac! Zatem wyglada na to ,ze po CETA ,Traktat Klimatyczny jest nastepna umowa przy ktorej Polska wywiesila biala flage ,tym tazem przed Niemcami ,ktore teraz nie niepokojone moga zatruwac klimat Europy swoimi elektrowniami opalanymi na wegiel brunatny!

  Polubienie

 3. [24] KK! Czarny scenariusz

  W Polsce na dobre rozgorzał spór dot. nowego prawa aborcyjnego. Co prawda w przygotowywanej ustawie nie ma radykalnych zmian, lecz gra na emocjach narodu trwa w najlepsze. Jak zwykle całemu zamieszaniu towarzyszy tzw. drugie dno, czyli wewnętrzny spór rządu o przyjęcie narzucanej przez UE umowy handlowej z Kanadą (CETA). Wszystko wskazuje jednak na to, że niebezpieczne dla polskiej gospodarki zapisy zostaną przyjęte. W Radzie Ministrów opowiedział się przeciw nim jedynie Zbigniew Ziobro. Wielkim zwolennikiem CETY jest za to minister rozwoju, a od niedawna także finansów, Mateusz Morawiecki. Podsycany przez media spór o prawa kobiet stanowi zatem idealny wybieg dla odwrócenia uwagi od niezwykle ważnej debaty, która mogłaby skończyć się polskim wetem na najbliższym posiedzeniu Rady Unii Europejskiej.

  Zachęcam, aby zobaczyć program do końca ze względu na pewien motyw, który udało się złapać naszej kamerze podczas spotkania KODu z byłym prezydentem, Lechem Wałęsą.

  Serdecznie zapraszam, Piotr Korczarowski.

  Polubienie

 4. Ostra debata w Sejmie w sprawie CETA – posłowie Kukiz’15 miażdżą stanowisko PiS

  Do ostrej wymiany poglądów na temat umowy gospodarczo-handlowej między Unią Europejską a Kanadą doszło podczas środowego posiedzenia Sejmu. Przysłowiowej suchej nitki na działaniach polityków Prawa i Sprawiedliwości nie pozostawił poseł Piotr Apel (Kukiz’15).

  Punktowanie obecnie rządzącej ekipy rozpoczął o uwagi, że podczas debaty na sali plenarnej nie ma osoby odpowiedzialnej za monitorowanie sprawy umowy CETA, sekretarza stanu w MSZ Roberta Grey’a. – Czyje interesy reprezentuje minister Grey? – pytał z sejmowej mównicy.

  – Nie ma stanowiska polskiego rządu. Czyje stanowisko rząd przedstawił w Bratysławie 23 września, jak nie było polskiego? Dlaczego wszystko odbywa się w tajemnicy przed polskim społeczeństwem? – kontynuował zadawanie pytań. – Może dlatego, że nie wiemy, jaka część z tych rzekomo korzystnych regulacji wpłynie na polski rynek? A może dlatego, że chcemy przemilczeć zagrożenie takie jak pogorszenie jakości żywności, a w konsekwencji naszego zdrowia, osłabienie konkurencyjności polskich rolników, przedsiębiorców, możliwość inwigilacji obywateli? – suponował.

  Powołując się na opinię ekspertów, zwrócił uwagę, że nawet częściowe – na próbę – wprowadzenie CETA będzie skutkowało pełnym przyjęciem tego porozumienia i wówczas nie będzie już możliwości, aby CETA przestała obowiązywać. – Jeżeli wprowadzimy tymczasowe porozumienie, będzie ono trwało do czasu ratyfikowania CETA. Eksperci wyrażają się jednoznacznie w tej sprawie – mówił. – Tymczasowe wprowadzenie umowy [CETA] to jest zdrada stanu. Nie boję się tego powiedzieć. Zdrada stanu to jest działanie wbrew interesowi Rzeczpospolitej. Jaki interes mamy w tym, aby doprowadzić nasze rolnictwo i przemysł do bankructwa? Jaki interes mamy w tym, aby nasi obywatele byli karmieni niezdrowym jedzeniem? A może opłaca nam się to, żeby wypłacać odszkodowania dla korporacji międzynarodowych za każdym razem, kiedy będziemy chcieli zmienić prawo w zakresie rynku pracy? – indagował, jednocześnie zwracając się do rządu o przestawienie wszystkich konsekwencji wprowadzenia umowy CETA.

  Z kolei Grzegorz Długi zwrócił uwagę, iż nie ma znaczenia, czy w sądzie arbitrażowym będzie zasiadał Polak, ponieważ z chwilą przyjęcia tego stanowiska będzie musiał działać zgodnie z tym, co przewiduje umowa, nie zaś z polskim interesem. – Na czele UE też stoi Polak i co? Mamy z tego jakąś korzyść? – pytał. Zaznaczył, że przyjęcie umowy, nawet jeżeli uda się wynegocjować, że w sądzie arbitrażowym zasiądzie Polak, będzie oznaczało, że „za jedną synekurę dla wyznaczonej przez rząd osoby oddajemy swoje interesy”. Ostrzegał, że z jabłkami genetycznie modyfikowanymi, jakie są w Kanadzie, „nasze sady nie mają żadnej szansy”. Zaznaczył, że jeżeli chcemy mieć wolny rynek rozszerzony o Kanadę, to nie ma problemu, o ile nastąpi to na równych warunkach, a takowych obecna umowa nie gwarantuje.

  Prezentujący stanowisko PiS w sprawie CETA poseł Dominik Tarczyński bronił umowy, zaznaczając, iż rząd nie podjął jeszcze decyzji w sprawie jej podpisania. – Musimy być gotowi, aby zadbać o bezpieczeństwo rolników – te kwestie GMO są stale podnoszone. I rzeczywiście te kwoty sprzedażowe, o których mówi umowa muszą być respektowane, ewentualnie stawki 3 proc. muszą powrócić. Jeżeli chodzi o drugi element czyli obecność Polaka w sądzie arbitrażowym, to jest absolutny priorytet. Wśród pięciu sędziów ze strony UE Polak powinien się znajdować. No i oczywiście bilans handlowy powinien potwierdzić korzystny charakter tej umowy.

  Jeżeli umowa nie będzie spełniać naszych oczekiwań, ratyfikowana być nie może. Okres przejściowy, a mogą to być dwa, trzy lata, będzie okresem, aby te zagrożenia i korzyści ocenić – przekonywał, znając – co wytknął mu poseł Apel – stanowisko ekspertów, mówiące, iż po przyjęciu umowy nawet na okres przejściowy nie da się jej cofnąć.

  Jest interesujące, że PiS otrzymał wsparcie w sprawie forsowania CETA ze strony Nowoczesnej.

  http://prawy.pl/38467-ostra-debata-w-sejmie-w-sprawie-ceta-poslowie-kukiz15-miazdza-stanowisko-pis/

  Polubienie

 5. Polska nie powie STOP umowie CETA? Rząd PiS nie widzi powodów do jej kwestionowania

  Goszczący w radiowej „Trójce” wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński przyznał, że „Rada Ministrów nie widzi przesłanek do zakwestionowania CETA”. Kontrowersyjna umowa o handlu między krajami Unii Europejskiej a Kanadą wzbudza na Starym Kontynencie gorące emocje, a obawy związane z jej ratyfikacją wyciągają tłumy na ulice. W Polsce skala działań społecznych jest na razie znikoma.

  – Rząd długo analizował umowę pomiędzy Polską a Kanadą, ponieważ dostrzega te niepokoje w społeczeństwie polskim i całej Europie – stwierdził w audycji „Puls Trójki” członek rządu Beaty Szydło. Mimo niepokojów i obaw rząd nie widzi podstaw do zakwestionowania umowy dającej szeroki wpływ na polską gospodarkę podmiotom zarejestrowanym w Kanadzie.

  – Ta umowa nie dotyczy kwestii GMO, ani nie dotyczy kwestii jakości. To są kwestie w rękach UE i to od nas zależy, jak sobie te kwestie ustalimy – próbował uspokajać Polaków wiceminister Kwieciński.

  – Jak wchodziliśmy do UE, to baliśmy się napływu tej żywności z Unii i też mówiono nam, że nasze rolnictwo padnie, a stało się dokładnie odwrotnie. Na początku nasz handel produktami rolnymi wynosił 4 mld euro, a teraz wynosi 24 mld euro i to jest najszybciej rosnący segment naszego eksportu. Myślę, że tu będzie podobny mechanizm – dodał polityk.

  Zgodnie z planami umowa CETA zostanie parafowana podczas październikowego szczytu UE-Kanada. Część jej zapisów wejdzie w życie od razu po podpisaniu.

  Źródło: polskieradio.pl

  http://www.pch24.pl/polska-nie-powie-stop-umowie-ceta–rzad-pis-nie-widzi-powodow-do-jej-kwestionowania,46613,i.html

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s