Lesbijki, geje, biseksualiści i transwestyci hańbią nauki Chrystusowe i Tradycję Kościoła Rzymsko-Katolickiego.


Kampania „Przekażmy sobie znak pokoju”. Billboardy i plakaty także w Lublinie

można by utworzyć dla nich oddzielną diecezję

Dwie ręce przekazujące sobie znak pokoju. Na przegubie jednej – tęczowa bransoletka, na drugiej – różaniec. Tak wyglądają plakaty kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”, które pojawiły się w największych miastach Polski, także w Lublinie. Akcja ma pokazać, że wśród wierzących są także osoby homo- i biseksualne oraz transpłciowe. – Gdyby wszystkie osoby LGBT zebrały się na jednym terenie, można by utworzyć dla nich oddzielną diecezję – żartuje Marcin Dzierżanowski z grupy Wiara i Tęcza.

To pierwsza taka akcja w Polsce i prawdopodobnie także pierwsza w Europie. Na ulicach największych polskich miast, w tym w Lublinie, pojawiły się billboardy i plakaty z hasłem „Przekażmy sobie znak pokoju”. W tle widzimy dwie splecione w charakterystycznym geście pojednania dłonie. Na nadgarstku jednej z nich – tęczowa bransoletka, na drugiej – różaniec.

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/lublin/a/kampania-przekazmy-sobie-znak-pokoju-billboardy-i-plakaty-takze-w-lublinie,10609438/

Katolicy i LGBT zapraszają do znaku pokoju

Lesbijki, geje, biseksualiści i transwestyci hańbią nauki Chrystusowe i Tradycję Kościoła Rzymsko-Katolickiego..

Opublikowany 06.09.2016
W ramach kampanii społecznej „Przekażmy sobie znak pokoju” znani działacze katoliccy, ale też wierzące osoby LGBT apelują o szacunek wobec osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Swoimi przemyśleniami na ten temat dzielą się m.in. teolożka Halina Bortnowska, Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika „Znak”, Katarzyna Jabłońska i Cezary Gawryś z kwartalnika „Więź”, Zuzanna Radzik, teolożka i publicystka „Tygodnika Powszechnego”, a także psycholożka Natalia de Barbaro. Głos zabiorą też same osoby LGBT oraz ich rodzice, m.in. Marta Abramowicz i Anna Strzałkowska z Tolerado oraz Kinga Kosińska, autorka książki „Brudny róż”.

11053707_10153860919133912_6493165627925530434_n

„Przekażmy sobie znak pokoju” to nazwa pierwszej w Polsce kampanii społecznej, w którą – na zaproszenie organizacji LGBT – włączyli się przedstawiciele środowisk katolickich. Kampania ma na celu przypomnienie, że z wartości chrześcijańskich wypływa konieczność postawy szacunku, otwarcia i życzliwego dialogu wobec wszystkich ludzi, także homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych.
Kampanię współorganizują Kampania Przeciw Homofobii, Grupa Polskich Chrześcijan LGBTQ „Wiara i Tęcza” oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado. Patronatu medialnego kampanii udzieliły redakcje katolickich pism: „Tygodnika Powszechnego”, „Znaku”, „Więzi” oraz „Kontaktu”. Swoje wsparcie zadeklarowały też m.in. Kluby „Tygodnika Powszechnego”.

http://www.ZnakPokoju.com

Wypowiedzi w dostępnych tu filmach są wyrazem osobistych doświadczeń i przekonań ich autorów. Nie wyrażają one stanowiska wszystkich organizatorów ani patronów medialnyh kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”. Celem kampanii nie jest zgłaszanie postulatów dotyczących zmian politycznych, prawnych czy doktrynalnych, lecz dialog i spotkanie z drugim człowiekiem.

/Kapsel/

Save

Jedna myśl w temacie “Lesbijki, geje, biseksualiści i transwestyci hańbią nauki Chrystusowe i Tradycję Kościoła Rzymsko-Katolickiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s