Muzułmańskie profanacje we włoskich świątyniach.


Mieszkający w Rzymie o. Dariusz Kowalczyk ostrzega: muzułmanie masowo profanują włoskie kościoły! Opisuje agresywne okrzyki, prowokacje czy nawet bezczeszczenie Eucharystii. Jednocześnie zwraca uwagę, iż włoskie media milczą, przez wzgląd na poprawność polityczną.

– We Włoszech muzułmanie bezczeszczą katolickie kościoły. Główne włoskie media uznały, że lepiej te incydenty przemilczeć – informuje mieszkający od lat w Rzymie jezuita. – W Wenecji w do kościoła św. Zuliana blisko placu św. Marka weszły cztery młode zakwefione islamskie damy. Zbliżyły się do krucyfiksu i zaczęły pluć w wyrzeźbioną w drewnie twarz Chrystusa. Dzień później do tego samego kościoła weszło dwóch Arabów. Wzięli udział w mszy, przyjęli komunię, a potem na oczach osłupiałych wiernych wypluli hostię i opluli ołtarz. Zrobili to po raz drugi. Proboszcz tym razem zgłosił obrzydliwy incydent na policję – pisze na Facebooku kapłan, powołując się na wypowiedzi włoskiego korespondenta, Piotra Kowalczuka.

W kościele św. Jeremiasza w Wenecji podczas Mszy św. Marokańczyk połamał zabytkową, XVIII-wieczną figurę Chrystusa. Również w Wenecji, a także w Mediolanie, dochodziło do prowokacji muzułmanów, którzy w trakcie celebrowania Eucharystii zaczynali głośno modlić się do Allaha. – Islamscy fanatycy zaczynają się w Italii zachowywać coraz bardziej agresywnie, a przy tym czują się zupełnie bezkarnie. Wyobraźcie sobie, że o tych absolutnie obrzydliwych incydentach włoskie czołowe media nie informowały. Ani „Corriere della Sera”, ani „La Repubblica” – najważniejsze włoskie dzienniki – ani telewizja – cytuje dziennikarza o. Kowalczyk. – Trudno uniknąć podejrzeń, że to specyficzny rodzaj cenzury. Może za sprawą delikatnej sugestii władz, a może to autocenzura. Czyli decyzja wydawców albo redaktorów odpowiedzialnych, by te incydenty przemilczeć, nie wywoływać oburzenia i antyislamskich nastrojów – czytamy dalej.

http://panstwochrzescijanskie.pl/muzulmanskie-profanacje-we-wloskich-swiatyniach/

 

/Gość/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s