Kto podkłada nogę papieżowi?


(Pragnę jedynie zwrócić uwagę, na to, że Papież jest osobą światłą, to znaczy „rozgarniętą intelektualnie”, jest osobą rozumną, posiadającą umiejetności dokonywania oceny, widzącą i słyszącą. Papież nie przyjechał do Polski z jakiejś odległej o lata świetlne galaktyki. On tutaj na Ziemi „ogarnia ten świat” przez całe swoje życie, i niech nam tutaj ekumenizujący kosciol.pl nie robi wody z mózgu swoimi zdziecinniałymi próbami ratowania wizerunku „upadajacego” Papieża. WPolonia BIS (AT) )

 

Papież Franciszek upadł boleśnie podczas ceremoni na Jasnej Górze. Był to upadek bolesny bo w tym wieku tak już jest. Nie był to jednak upadek bez przyczyny. Ktoś powie że Franciszek nie ugina kolan przed obrazem Matki Bożej, że nie ma w zwyczaju klękać i to jest znak opamiętania. Być może tak jest, jeśli przyjmiemy że papież nie klęka świadomie i chce tego dać widoczny dowód.

Dla mnie jednak znak ten został nam dany, aby zrozumieć że „ktoś” wciąż podkłada nogę papieżowi. Pierwsze potknięcie było wczoraj w kaplicy na zamku. Papież przeszedł obok sarkofagu Św.Jadwigi, nawet nie obrócił głowy w tamtym kierunku. Dlaczego? Ponieważ osoby z najbliższego otoczenia podłożyły mu nogę. Nie powiedziały, jak ważną dla Polski i Polaków jest Św. Jadwiga Królowa. Nie uprzedzili, że w zwyczaju naszym jest wyrażenie choćby odrobiny zainteresowania, nie mówiąc już o krótkiej modlitwie, przy jej sarkofagu.

Dzisiaj podłożono papieżowi nogę raz jeszcze. Nie powiedziano mu że setki tysięcy pielgrzymów które corocznie odwiedzają Matkę i Królową Polski, obchodzi jej wizerunek na kolanach. Nie przypomnieli że Jan Paweł II nawet poważnie chory, zawsze klęczał na klęczniku przed Jej obliczem. Czy papież Franciszek mógł o tym nie wiedzieć? Mógł, bo jest stary, zbolały, ma chore nogi i kolana a musi jeszcze mieć siły na dzień jutrzejszy.

Być może dałby znak, że próbuje to zrobić, gdyby wiedział, jakie jest to dla nas Polaków ważne.

Zaniedbania osób odpowiedzialnych za informowanie papieża o specyfice miejsca i czasu, są jak podkładanie nogi do upadku, tym gorsze że niespodziewane, bo uczynione przez osoby którym papież zaufał.

http://www.kosciol.pl/article.php/2016072904354583

/Kapsel/

 

Save

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Kto podkłada nogę papieżowi?

 1. Jest ekumenizm i jest jego parodia czyli ekumamizm.

  Prof. Anna Raźny: Nuncjusz Milgliore w Moskwie to docenienie starań Rosji w obronie chrześcijan

  Władze Rosji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych aktywnie włączają się w obronę chrześcijan na arenie międzynarodowej – mówi prof. Anna Raźny. Ostatnio MSZ Rosji zgłosiło do komisji ds. człowieka przy ONZ problem prześladowania chrześcijan na całym świecie, również w Europie.

  Wywiad z Anną Raźny, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  — Pani Profesor, faktem jest już, że papież Franciszek mianuje nuncjusza apostolskiego w Warszawie Celestino Migliore ambasadorem watykańskim w Moskwie. Ma to, rzecz jasna, swoją wymowę. Jak Pani Profesor może to skomentować?
  Wydaje mi się, że to jest bardzo trafna decyzja ojca świętego…

  http://www.kosciol.pl/article.php/20160614221519390

  To może wydać się dziwne, ale Putin pod wieloma względami o wiele lepiej rozumie Bergoglio, niż wszystkie państwa Zachodu razem wzięte.

  — Porozmawiajmy o stosunkach pomiędzy Rosją i Watykanem. Papież Franciszek uważa Putina za ważnego sojusznika, na przykład, w zakresie Syrii. Oni doskonale rozumieją się i popierają w kwestiach pokojowych, czyż nie?

  — Powiedzmy tak, dla papieża Franciszka Putn to anioł pokoju. Dowodem tego jest, że Putin dostał od papieża Bergoglio podczas ich czerwcowego spotkania w Watykanie medal z wyobrażeniem anioła niosącego pokój. Oczywiście, ich poglądy w wielu kwestiach są zbieżne, przecież Franciszek pochodzi z Argentyny, dlatego jego światopogląd różni się od zachodniego. Putin jest dla niego ostoją tradycyjnych wartości rodzinnych. Nie na próżno chrześcijanie Bliskiego Wschodu proszą o pomoc Cerkiew Prawosławną, a przede wszystkim, Rosję. Oto dlaczego Franciszek zmuszony jest zwracać się do Putina, bowiem w chwili obecnej on jako jedyny może pomóc w obniżeniu napięcia w danym regionie.
  — Może właśnie teraz, wraz z pojawieniem się zagrożenia ze strony PI nastał moment zbliżenia chrześcijan katolickich i prawosławnych?

  — Uważam, że tak.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150822/868189.html

  JASNOGÓRSKA PANI Z ODSIECZĄ DLA ŻYCIA

  65 tys. kilometrów, 24 kraje na dwóch kontynentach, 75 katedr, 50 cerkwi prawosławnych, 73 sanktuaria (w tym Lourdes i Fatima) oraz cztery miliony wiernych – tak w telegraficznym skrócie opisać można pierwszą część peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po świecie w ramach programu „Od Oceanu do Oceanu”. Ale to tylko fragment tego niezwykłego projektu powstałego w obronie życia. Jasnogórska Ikona pielgrzymuje teraz po Stanach Zjednoczonych.

  Po raz pierwszy w historii Ikona Częstochowska przemierzyła trasę ze Wschodu na Zachód, od Władywostoku do Fatimy. Przewędrowała ze Wschodu, który po okresie przymusowej ateizacji i prześladowań szuka wiary, na Zachód Europy, gdzie obecnie wielu ludzi wiarę traci

  http://www.jasnagora.com/wydarzenie-8415

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s