Włodek Kuliński: Resortowy pomiot a syndrom sztokholmski


O pewnych zdarzeniech nie wolno zapominać. Aby to naturalne zapominalstwo od nas oddalić, musimy od czasu do czasu odnawiać raz zdobytą wiedzę i przekazywać ją dalej tym, którzy jej oczekują.

Wirtualna Polonia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA.

.

W niedzielę, dnia 27 kwietnia 2014 roku (dzień kanonizacji Jana Pawła II), Klub Gazety Polskiej w Sztokholmie, tzw. „Gazetopolacy”, zorganizował spotkanie z Jerzym Targalskim, współautorem książki „Resortowe dzieci”, będącej plagiatem „Czerwonych dynastii” autorstwa prof. Jerzego Nowaka.

Na spotkanie poszedłem przygotowany, ponieważ – jako jeden z nielicznych tam obecnych – posiadam tę książkę i ją przeczytałem. Drugi jej egzemplarz posiadał sam współautor, a na sprzedaż jej nie oferowano. Zatem ewentualna „dyskusja” nad jej zawartością była bezsensowna i dlatego się nie odbyła.

Książka wielkich rewelacji nie zawiera, porusza sprawy dobrze wszystkim znane. Ciekawił mnie raczej jej autor, który od samego początku swego zaistnienia w Internecie jako „opozycjonista” wzbudzał moją daleko idącą nieufność.

View original post 790 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s