Nowa strona Wirtualnej Polonii BIS im. Włodka Kulińskiego


Pragnąłbym przedstawić Państwu nową stronę Wirtualnej Polonii BIS im. Włodka Kulińskiego.

Z uwagi na to, że obecna strona postawiona na bezpłatnym koncie wordpressa jest bardzo uboga w możliwości jakie to konto daje, postanowiłem rozpocząć poszukiwania innego rozwiązania. Tym rozwiązaniem okazało się wykupienie miejsca na serwerze wraz z zakupem domeny internetowej dla stworzenia nowocześniejszego i bogatszego w możliwości techniczne portalu. Nowa strona Wirtualnej Polonii BIS znajduje się pod adresem http://wirtualnapolonia.com.pl

Jak zapewne Panstwo zauważycie, ta nowa strona wymaga jeszcze doszlifowania, tego doszlifowania pod obecnym adresem nie mogłem uczynić  gdyż na tym koncie się tego po prostu nie dało.

Na nowej stronie istnieje możliwość zarejestrowania się, podczas którego samodzielnie można utworzyć  idywidualnego awatarka. Ponadto w dolnym prawym rogu znajduje się dostęp do czatu. Obie strony bedą przez jakiś czas funkcjonowały równolegle, do czasu kiedy  Państwo uznacie to za stosowne.

Bardzo proszę o wszelkiego rodzaju sugestie odnośnie tego nowego rozwiązania.

nowastrona

20 myśli w temacie “Nowa strona Wirtualnej Polonii BIS im. Włodka Kulińskiego

  • Szanowny Panie Piwowar, cieszę się że pozytywnie odbiera Pan nową stronę Wirtualnej Polonii BIS. Jeżeli zaś chodzi o koszty serwera, to obecnie nie stanowią one jakiegoś znaczącego obciązenia w moim budżecie domowym. Jeżeli zajdzie jakaś okoliczność, że byłaby wskazana jakaś znacząca opłata za funkcjonowanie nowej strony, to zwrócę się z zapytaniem, czy będzie możliwość takie koszty wspólnie ponieść.

   Ps. sformułowanie „proszę dać głos” może być odbierane jako próba obrażenia rozmówcy. Komendę „Daj Głos” wydaje się psom podczas ich trenowania. I cóż mam sobie teraz pomyśleć?

   Polubienie

 1. I mnie sie ta nowa strona podoba,zwlaszcza wykaz gosci z podaniem krajow zamieszkania. Ku mojemu zdumieniu widze ,ze przewazajaca ilosc odwiedzajacych pochodzi z Polski a nie z zagranicy!

  Polubienie

 2. Bo to są Panie Pugnus Polacy mieszkający na wewnętrznej emigracji, podlegający obcym prawom, tworzonym przez wrogą Polakom władzę. To dlaczego mieli by nie szukać tutaj pokrewnych dusz. Powinien Pan to wiedzieć, że oprócz tej Polonii mieszkającej poza granicami Polski, nawiększą jest ta mieszkająca w Ojczyźnie.

  Taki też był cel zamieszczenia tego zestawienia Gości odwiedzających Wirtualną Polonię BIS. Chociaż są też wypowiedzi, że popełniłem odtajnienie numerów IP Gości odwiedzających nową stronę Wirtualnej Polonii BIS.

  Polubienie

  • Przyznam ,ze Panska diagnoza zmusila mnie do refleksji ,bowiem wydawalo mi sie ,ze tzw. wewn.emigracja , w czasach ,kiedy mozna sie dowolnie stowarzyszac ,nalezy juz do przeszlosci.Mozna bowiem bylo zrozumiec taka postawe kiedy uzyskanie paszportu bylo droga przez meke i nie pozostawalo nic innego tylko odwrocic sie plecami do Sysytemu,ale obecnie ,a przyklady LPR czy Kukiz15 tego dowodza ,mozna sie spelnic politycznie zgodnie z wyznawanymi pogladami.Przynajmniej w duzej czesci,bo pewne ograniczenia zawsze beda wystepowaly ,ale gdzie ich nie ma?
   Nie dziwie sie wypowiedziom odnoszacym sie do ujawniania IP,bo anonimowosc wplywa stymulujaco na ….szczerosc!Pamietam ,kiedy pod koniec lat 90-tych internet w Polsce rozwijal sie lawinowo a ludzie zaczeli w koncu sie wywnetrzniac to ,jak sadze jakis SBek ,napisal zgryzliwie,cytuje z pamieci: „pozarliscie i popiliscie i doopa wam ozyla to teraz wzielo was na patriotyzm”.To krotkie zdanie ilustruje jak poteznym narzedziem terroru jest wladza nad ludzkim materialnym bytem!
   Obecnie mamy do czynienia z wszechwladnym panoszeniem sie tzw. politycznej poprawnosci,przy pomocy ktorej kazdy jest w stanie zdyscyplinowac nawet czlonka rzadu, a co dopiero szarego obywatela.W Polsce ,gdzie praca jest prawdziwym rarytasem mozna wiec kazdego zaszantazowac,zwlaszcza w malych miasteczkach ,gdzie miejskie spolki sa jedynymi pracodawcami,a biorac pod uwage fakt,ze samorzady pozostaly pod wladza sil ,ktore stracily wiekszosc w Sejmie ,mozna sie tez obawiac ,ze statystyczny Kowalski wydany na ich laske i nielaske ,nie zawsze odwazy sie wyrazic to ,co mysli ,wiedzac,ze jego IP jest ujawnione!Oczywiscie zaleznosc ta nie dotyczy respodentow piszacych z zagranicy ,bo ich byt materialny nie jest uzalezniony od uwarunkowan panujacych w Polsce, stad tez wynika ich bardziej radykalna postawa w porownaiu z krajanami.To ,ze „rece wladzy ” bywaja dlugie swiadczy przyklad gen. Petelickiego,ktory po tym ,jak zaczal podskakiwac do Tuska i Klicha ,nagle zaczal miec klopoty w byznesie….Wiadomo jak skonczyl .
   Reasumujac,dobrze jest wiedziec i wiedziec skad ludzie pisza na naszym forum ,niemniej ze wzgledu na frekwencje byloby chyba lepiej zachowac ich IP do wiadomosci adminitratora ,co jest czywiscie tylko wolna sugestia ,ktorej Pan nie musi brac pod uwage.

   Polubienie

 3. Proszę się nie obruszać na cokolwiek związanego z Psem. Pies jest tak szlachetny, że aż naiwny w swojej szlachetności. Tak sie drzewiej mawiało w studenckich srodowiskach – daj głos jak co. Ale jeśli to mogło byc odebrane jako afront, prosze wybaczyć.

  Polubienie

 4. Re: Pugnus

  Jeżeli odwiedzający Nową stronę Wirtualnej Polonii BIS będą mieli lepsze samopoczucie złudnego „bezpieczeństwa”, to nie widzę żadnych powodów aby to zestawienie Gości usunąć.

  Być może to jeszcze nie ten etap.

  Podkreślam jednak, że każdy operator telekomunikacyjny jest zobowiazany do gromadzenia danych o numerach IP włącznie z lokalizacją stron, które były odwiedzane przez użytkowników. Każdy napisany mail jest rejestrowany przez systemy tekomunikacyjne wraz z numerem IP nadawcy i odbiorcy. Ale jeżeli taka jest wola społeczności, to ten wykaz Gości zostanie usunięty. Nie jest on aż tak bardzo istotny w koncepcji nowego portalu, jednakże ukazywał jakie jest zaiteresowanie problematyką, w sytuacji tak ubogiej liczby komentarzy.

  Polubienie

 5. Obecnie zakończyłem wybór narzędzi do dodawania komentarzy i ich konfigurację na Nowej Stronie Wirtualnej Poloniii BIS. Istnieje teraz możliwość dodawania w komentarzu jednego obrazka bezpośrednio na serwer domeny wirtualnapolonia.com.pl; ponadto zainstalowałem system FORUM dla naszego portalu. Forum znajduje się pod adresem http://wirtualnapolonia.com.pl/forum/
  Link do tego forum znajduje się na nowej stronie w prawym górnym rogu nad obrazkiem z bronisławem. Oczywiście na tej stronie też go zamieszczę, Portal wymaga ciągłej rozbudowy i tym samym te działania „zużywaja” prawie cały mój wolny czas. Z tego też wzgledu brakuje mi tego czasu na przygotowywanie nowych artykułów. Prosilbym każdego, kto mialby takie mozliwości o podsyłanie na maila lub w formie komentarza artykułów, które są tematycznie zwiazane z problematyką naszej strony.
  Pozdrawiam.

  Polubienie

 6. Szanowny Panie Pugnus, skoro Polacy mieszkający poza Polską mają traumę z tego powodu, że ktoś może odkryć, że są Polakami, to pozostaje mi jedynie im współczuć. Pan to przynajmniej jeszcze nie zapomniał umiejętności posługiwania się polskim słowem pisanym. Co mniemam że, czyni Pan jednak z wielką obawą aby w życiu realnym nikt tego nie wykrył.

  Czyżby to była prawda, że bycie Polakiem za granicą, zamyka wszelaką drogę kariery zawodowej?

  Polubienie

 7. Re AT
  Cytat:
  „Szanowny Panie Pugnus, skoro Polacy mieszkający poza Polską mają traumę z tego powodu, że ktoś może odkryć, że są Polakami, to pozostaje mi jedynie im współczuć….”.

  Obawiam sie ,ze Pan nie zrozumial moich intencji ,chociaz wyraznie oddzielilem w swoim wywodzie pozycje Polakow mieszkajacych w Kraju od systuacji rodakow mieszkajacych zagranica.!
  Zeby sie nie rozwodzic ….podkreslilem znaczenie anonimowosci w Necie dla Polakow zamieszkalych w Kraju przede wszystkim ze wzgledu na niezbyt klarowna sytuacje polityczna ,zwlaszcza w miastach i na prowincji ,gdzie wladze wciaz sprawuja sily polityczne ,ktore stracily wiekszosc w Sejmie.Ewentualne „nieprawomyslne” wpisy moglyby pociagnac za soba represje np. w postaci utraty pracy ,a jak wiemy bezrobocie jest w Posce kwestia zycia i smierci! Polakow zamieszkalych zagranica ,a wiec rowniez i mnie problem ten nie dotyczy!Wiem ,ze ” każdy operator telekomunikacyjny jest zobowiazany do gromadzenia danych o numerach IP włącznie z lokalizacją stron, które były odwiedzane przez użytkowników.” niemniej ukrycie IP ( a nie kraju pochodzenia) sprawia pewien komfort psychiczny i bedzie zacheta do zabrania glosu w dyskusji ,a co za tym idzie podniesie frekwencje na naszym forum.Nawiasem w w swoje dlugiej praktyce Netowej bywalem na portalch na ktorych zazanaczano przy ksywce kraj z ktorego dany respodent pisze ,bywaly tez portale ,ktore przy ksywce podawaly ….IP ,ale niekompletny,natomiast nigdy jeszcze nie spotkalem portalu ktory ujawnialby kompletny numer IP., a przciez istniej realne ryzyko wlaman dokonywanych przez zdegustowanych lewackich hakerow ,ktorym nasze wypowiedzi moga byc sola w oku. O tym aspekcie trzeba rowniez pomyslec.Niestety zyjemy w atmosferze politycznego terroru……

  Polubienie

 8. Bardzo dziękuję Panie Pugnus za Pana ogromny wkład w tworzenie tego portalu. Oczywiście zgadzam się z większością Pana wypowiedzi, aczkolwiek te przedmiotowe numery IP widoczne były jedynie przy odwiedzających GOŚCIACH. Przy NICKACH komentatorów nie były ujawniane nawet państwa, ani też miejscowości, nie mówiąc już o numerach IP. Ale to już jest poza nami. Wykaz Gości został zdjęty. Powiem Panu, że staram się wykorzystywać darmowe komponenty do tworzenia portalu i dlatego nie wszystko chwilowo wychodzi tak jakby się tego od razu chciało. Będę poszukiwał innych komponentów, które spełniałyby nasze oczekiwania. Mam nadzieję, że poradzi mi Pan właściwym słowem, w niejednej jeszcze sprawie na tej wyboistej drodze.

  Polubienie

 9. Pozwoliłem sobie powielić niejako wypowiedź pana Pungusa, jako że pisałem w tym samym czasie, tyle że później nacisnąłem enter, ale mi system zablokował, odrzucił, albo wziął na wstrzymanie. Cóż, i tak to zostało powiedziane, więc strata żadna. Pozdrawiam Redakcję.

  Polubienie

 10. Panie Pungus, niech Pan wybaczy, ale własnie stukałem na klawiaturze przwie dokładnie to, w czym mnie Pan uprzedził. Mi to tak sprawnie nie idzie, poniewaz mam wakacje, a to oznacza wzmożoną ilośc roboty w domu do wykonania, dzięki czemu owa pisanina odbywa sie z przerwami.

  Niemniej, skoro żem juz wyskukał w pocie wypukłego czoła ten tekścior, niech mi wolno będzie go wstawić i przepraszam, że powtarzam sprawy, które pan juz wytłumaczył.

  Prosze Pana. Bycie Polakiem nie formalnie nie zamyka wszelkiej kariery, ale nie ułatwia życia za granicą a raczej mocno ogranicza większość dróg to tej kariery. Szczególnie na pozycjach o wysokiej randze społecznej ta tendencja daje sie zauważyc bez względu na obowiązującą ludność poprawnośc polityczną. Przykład pierwszy z brzegu. Polski anastazjolog w wielkiej metropolii, o polskim nazwisku. „Pan(i) jest z Polski? Polki to doskonałe sprzątaczki”. Albo: „Proszę nie dotykać moich pacjentów”.

  Ale nie o to chodzi. Utrudnianie dostępu do swoich danych osobowych nie ma na celu ukrycia sie przed czynnikami rządowymi czy innymi oficjalnymi. One mają tyle szmalu, że praktycznie mogą każdego prześwietlić do szóstego pokolenia wstecz, w dodatku bez użycia internetu. Ale im sie nie opłaca wydawac pieniędzy państwowych na szpiegowanie jakiegoś podczłowieka (tak nas postrzegają tak zwane sfery znaczące). Wolą je wydać na cele bardziej szlachetne, wyższe, jak wprowadzanie wolności, czy demokracji ogniem i mieczem. Tu chodzi o to, żeby utrudnic dostęp do swoich danych automatom wyszukującym i profilującym dane na użytek firm reklamowych oraz niestety żeby utrudnić dostęp osobom prywatnym o złych intencjach, albo po prostu niezdrowo ciekawym. Po co mi jakiś juhuhu czy inna moralna glizda ma grozić dla odreagowania swoich kompleksów? Albo, jeszcze lepiej, życzliwie i anonimowo donieść do lokalnych władz, jakobym miał mieć kilo maryśki pod łóżkiem? (nie mam, spokojna czaszka) Przecież pomysłowość niektórych Rodaków w dziedzinie jak zaszkodzić bliźniemu swemu nie zna pułapu.

  Osobiście to nawet niespecjalnie sie kryję, jako że redakcja polonijnego czasopisma już ćwierć wieku temu zorganizowała mi pen name i swojego normalnego nazwiska juz praktycznie żem zapomniał, ale są pewne zasady, których większość z nas przestrzega dla zmylenia potencjalnego przeciwnika. Tylko ci, którzy mają wielkie społeczne poparcie i autorytet, moga pozwolić sobie na całkowita bezkarność, choć i to czasem ma swoje limity, jak wykazało seryjne samobójstwo ś.p. Andrzeja Leppera.

  Teraz pojawia się bardzo ciekawy aspekt zagadnienia, o którym mało kto mysli. Ukrywając się na Sieci, często doznajemy pokusy, by robic coś, czego nie powinnismy czynić, ponieważ korzystamy z nieco większego poziomu bezkarności, niż na przykład gdybyśmy podpisywali się nazwiskiem. A to jest etyczny błąd, bo anonimowość narzuca nam większą odpowiedzialnosc za wypowiadane słowo, a nie mniejszą. Poniewaz wiemy, że nasi interlokutorzy mają mniejsze możliwości obrony. Jeśli z kolei i oni występują pod przydomkami i pod proxy, rzeczowa rozmowa na Sieci jest praktycznie niemożliwa, bo znajdą się zawsze wywrotowcy, którzy z każdej dyskusji zrobią przepychankę wyzwiskami. A to dlatego, że współczesny człowiek wykazuje mentalnośc niewolnika i prawo, a nie moralność motywuje go do nieszkodzenia innym. Ksiądz Dominik, Salezjanin, koncentruje się na tej przywarze jako polskiej wadzie narodowej.

  I w myśl owej niewolniczej mentalności robimy wszystko, by w maksymalnym stopniu utrudnić namierzanie i identyfikację osobom czy innym czynnikom postronnym. Cóż, takie czasy.

  Polubienie

 11. Re AT#
  Szanowny Panie ,
  Ciesze sie bardzo ,ze osiagnelismy consensus ,chociaz nie rzecz w tym zeby czyjas racha zwyciezyla tylko w tym ,zeby kontynuowac dzielo nieodzalowanego Pana Wlodka ,Panie swiec nad Jego dusza.
  Naturalnie mile sa dla mnie slowa wyroznienia ,za ktore dziekuje chociaz uwazam ,ze cegielka ktora tutaj dokladam wcale nie jest ciezsza od innych.
  P.S. Panu ; odpisze pozniej ,bo brak mi teraz czasu.

  Polubienie

 12. Zauważyliście Państwo, że szata graficzna portalu Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulinskiego wzbogacona została o prace Pana AŻ. Stało się to dzięki uprzejmości Pana AŻ, który zaprosił i upoważnił Administratora Wirtualnej Polonii BIS do sięgania po nie na portal Kworum (kworum.com.pl).
  https://wirtualnapolonia.com.pl/2016/08/11/gosciniec-2016-08-11/#comment-596

  Dzięki swojej wymowności, prace Pana AŻ, dodadzą specyficznego klimatu i kolorytu Wirtualnej Polonii BIS.

  Panie AŻ, bardzo Panu dziękuję 🙂

  Proszę zauważyć, że wspólne wspieranie się w działaniu kilku zaangażowanych osób, umożliwiło osiągnięcie jednego z celów, jakim było zachowanie w przestrzeni wirtualnego oddziaływania dorobku śp. Włodka Kulińskiego. Odnoszę wrażenie, że ten etap naszego wspólnego trudu o zabezpieczenie przed „wrogim przejeciem” istniejącego w internetowej sieci „DUCHA przekazu” pierwszej Wirtualnej Polonii został zrealizowany. Kontynuacja i ciągły rozwój o umiejętności właściwego postrzegania rzeczywistości, pozwolą nie tylko nam, odnaleźć właściwe kierunki na rozdrożach życia codziennego.

  Tą drogą szczerze nam wszystkim gratuluję osiągnięcia celu, tego trudnego etapu. Pozdrawiam (AT)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s