Anulowanie uprawnień wynikiem zaniechania.


Z uwagi na niewystarczające zaangażowanie osób, z przydzieloną możliwością samodzielnego zamieszczania artykułów na stronie Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego, – możliwość taką, przyznaną tym osobom anuluję.

Zaproszenia do samodzielnego zamieszczania artykułów również zostały anulowane.

Pan AŻ, nie wykazując zainteresowania swoją rolą społecznego redaktora, zaprzestał jakiegokolwiek działania na tej stronie, tym samym abdykował z tej funkci. Funkcja społecznego redaktora została Panu AŻ anulowana.

źródło: https://wirtualnapolonia2.wordpress.com/2016/06/30/krotka-analiza/#comment-261

21 myśli w temacie “Anulowanie uprawnień wynikiem zaniechania.

 1. Po pierwsze nikt pana nie prosił, aby Pan bez pytania podczepiał się pod prywatne profile. Po drugie „mianując samoczynnie” przez siebie na „redaktorów”, zapomniał pan? Albo i nie, o nadaniu im także uprawnień admina, lub moderatora. Dał pan loda polizać przez szybę , a nie na tym współpraca polega. Najpierw należy się zapytać, czy może pan wchodzić komuś na konto – profil i podczepiać się ze swoim „redaktorowaniem”.

  Polubienie

  • Panie Jacku, Pan miał nadane uprawnienia „AUTORA”, które pozwalały na samodzielne zamieszczanie tekstów artykułów. Pan AŻ miał nadane uprawnienia „REDAKTORA”, uprawnienia te pozwalały na między innymi moderowanie. Pan AŻ wyraził zgodę na otrzymanie takich uprawnień. Również i Pan wyraził zgodę na otrzymanie uprawnień „AUTORA”, które to uprawnienia pozwalały jedynie na zamieszczanie artykułów, lecz nie pozwalały na moderowanie. Powinien Pan to wiedzieć, że nie od razu i nie każdemu należy nadawać uprawnienia admina lub moderatora jak również i autora. Nie rozumiem co ma Pan na myśli pisząc, że wchodziłem komuś na konto i podczepiałem się ze swoim „redaktorowaniem”? Proszę o sprecyzowanie tego określenia, jak również tego, że podczepiałem się pod prywatne profile.

   Polubienie

   • Wszedł mi Pan na konto. Nie mogłem dodawać artykułów, bez wyświetlania się tutaj; to tak, jakbym nie mógł zrobić kroku bez pana wiedzy. Zgodziłem się podać adres do maila, ale bez nakładania się na moje konto na WordPressie. A Pan, gdy podałem swoje konto na WordPressie, wszedł na nie z opcją WPolonii BIS. Nie przypominam sobie, o jakiejkolwiek zgodzie na pańskie działania, na moim koncie.

    Polubienie

    • Panie Jacku, system wordpress posiada taką funkcję, że w momencie publikacji wpisu, na email admina przysyłana jest poczta od systemu wordpress informujaca o takiej publikacji. Poniżej zamieszczam wyciąg z publikacji Pana dwóch artykułów, które jednak na stronie Wirtualnej Polonii BIS nie pojawiły się.
     f6666 | 6 Lipiec 2016 o 09:48 | Kategorie: Bez kategorii | URL: http://wp.me/p7EZYh-6n
     f6666 | 16 Lipiec 2016 o 14:30 | Kategorie: Bez kategorii | URL: http://wp.me/p7EZYh-d4

     Każdy z tych przypadków był przezemnie analizowany, pod kątem tego czy tworzył Pan wpis zapisujac go tymczasowo jako szkic, a omyłkowo dokonał Pan jego publikacji i później wycofał. Niestety w tej wersji darmowego wordpressa nie ma możliwości dokonania przegladu historii działania użytkowników. Z uwagi na to, że po jak się okazuje nieudanych próbach publikowania przez Pana wpisów, nie zgłaszał Pan swoich uwag uznawałem, że sa to Pana próbne testy. Mogę się jedynie domyslać, że przyczyną mogło być zbyt częste dokonywane przez Pana zmiany kont i nicków.

     Panie Jacku w zaproszeniu do samodzielnego zamieszczania artykułów podałem informację:

     „Witam serdecznie. To jest mail od tymczasowego administratora Wirtualnej Polonii BIS, Postępując zgodnie z instrukcją otrzyma Pan/Pani dostęp umożliwiający samodzielne zamieszczanie artykułów na wirtualnapolonia2.wordpress.com.
     Jeżeli nie posiada Pan/Pani jeszcze konta na wordpressie z synchronizowanego z kontem mailowym, na które przysłany został niniejszy mail, to proszę najpierw to konto utworzyć i powiadomić o tym mailowo na wirtualnapolonia2@gmail.com

     Z treści tej informacji przecież jasno wynika, że aby samodzielnie zamieszczać artykuły, to należy mieć założone swoje konto na wordpressie zsynchronizowane z mailem na które zostało to zaproszenie wysłane.

     Nie bardzo teraz rozumiem Pana zachowanie. Przeszedł Pan procedurę aktywacji opracowaną przez wordpressa. Odnosiłem wrażenie, po otrzymanych od Pana mailach, że wie Pan o co w tej procedurze chodzi.

     Jesze jeden Pana zarzut w stosunku do mojej osoby:
     „A Pan, gdy podałem swoje konto na WordPressie, wszedł na nie z opcją WPolonii BIS.”

     Powiem, że nie rozumiem, na czym takie wejście na Pana konto z opcją WPolonii BIS miałoby polegać i po cóż do cholery jasnej miałbym to robić? Przecież nawet jakbym chciał, to nie znam Pana hasła do logowania.

     Reasumując, Panie Jacku, dlatego między innymi nie każdemu nadaje się uprawnienia admina czy też redaktora, gdyż przez czyjąś niefrasobliwość mogą być poczynione szkody i to nie tylko te materialne.

     Polubienie

     • Uważam, że dalszy „dialog” z panem, za zakończony. Wszystkie znamiona się jego wyczerpały.

      Do admina WP – BIS.

      Żegnam pana, bez żalu z mojej strony, jakiegokolwiek.

      Z Panem Bogiem, Panie Jacku vel f6666… z Panem Bogiem. (AT)

      Polubienie

 2. Pozwole sobie w tym miejscu zaapelowac do Pana Admina o przywrocenie miejsca rubryce „Gosciniec”.Rubryka ta otwierala te strone ,pozostajac zawsze (jak sie wydawalo) na I miejscu ,co o tyle bylo poreczne ,ze umozliwiala ona umieszczenie wpisu tematycznie odbiegajacego od pozostalych watkow.Zreszta moze sie zdarzyc ,ze nie kazdy poczuje sie w obowiazku zamieszczenie komentarza do proponowanych watkow ,ale byc moze bedzie mial cos do powiedzenia off topic.

  Polubienie

 3. Ostatnio bardzo brakuje mi czasu więc moja aktywność ograniczała się do zaglądania na WP bis. Pech, że także mam awarię komputera i tylko doraźnie korzystam z pożyczonego sprzętu a nie pamiętam jakie hasło wybrałem i login. Parę dni temu mając kilka chwil wolnych zamierzałem zostawić komentarz ale system mnie nie wpuścił kiedy podpisałem się jako AŻ. Na starej WP każdy jako gość mógł zostawić komentarz bez problemu, tutaj nie jest tak łatwo.
  Otrzymałem możliwość publikowania na BISIE i przyjąłem to zaproszenie nie chcąc uchylać się wobec pewnego obowiązku, ale z nikim nie umawiałem się, że będę tutaj regularnie coś wrzucał. Nikt też nie określił jaki jest katalog obowiązków z jakich musi wywiązać się publikujący. Widzę, że osoba Administratora jest w gorącej wodzie kąpana.
  Nie muszę mieć żadnych uprawnień, będę jak dawniej podsyłał coś mailem wówczas gdy znajdę coś ważnego lub swoje rysunki a osoba Administratora sama zdecyduje czy opublikować to czy nie.
  Pozdrawiam serdecznie

  Polubienie

 4. Panie Jacku. mam Panu cos do powiedzenia i prosze broń Boże tego nie brać jako złosliwość. Otóż u nas, w środowisku inżynierów jak się coś zepsuje, albo zaraz ma zepsuć, to najsampierw przystępuje sie do zidentyfikowania problemu i jego naprawie albo zażegnaniu. Gdy już sytuacja powraca do normy, wtedy mozna się zacząc pomału rozglądac za winnym zaistnienia problemu i to tylko wtedy, gdy szkody nim spowodowane były poważne. Z reguły jednak kończy się to uzupełnieniem instrukcji obsługi, żeby sytuacja sie nie powtórzyła. Witrualna Bis wciąż jest w powijakach i wciąż sie wygładza zmarszczki powstałe przy organizacji portalu. Nie jest dobrze choćby dla pamięci pana Włodka, żeby na sam początek rzucac emocjami i sie swarzyć. Kto chce i może niech pomaga w organizacji tej placówki, kto nie chce albo nie może, niech będzie cierpliwy, a jesli podrzuci teksta albo komentarz, to nic sie zlego nie stanie. Też podrzucę czasem to i owo,ale jeszcze sam się nie za bardzo orientuję w strukturze WPBis.

  Tak, jest zamieszanie, ale nie jest w tej chwili ważne, kto temu jest winien, ale jak to zamieszanie posprzątać i jak zrobić żeby w przyszlości nie było niezrozumień. I pamiętajmy, że po to otrzymaliśmy od Natury język i struny głosowe a ostatnio klawiaturę, żeby sie porozumiewać, a nie boczyć na siebie wzajemnie.

  Polubienie

 5. Panie Piwowar bardzo pieknie wyraził Pan to, z czym sam zmagam sie zagladajac (jeszcze w moze naiwnej nadziei) do tego portalu.
  Moim jedynym pragnieniem jest „totalne” odciecie sie tej strony od jakichkolwiek powiazań, zaleznosci, uleglosci…….. od Maruchy, Gajowki, Wiechowskiego.
  Panie (AT) zrobił i nadal robi Pan wspaniała prace. Bardzo prosze nie poddawać sie i ignorować ewidentne próby zniechecenia Pana.
  Bede modlił sie za Pana i prosił o wytrwałość.

  Polubienie

 6. Panie JanieM, Gajowy sie stara jak może, a przy takim wielkim ruchu na portalu trudno jednej osobie zapewnić idealne funkcjonowanie portalu. Jemu tez należy się odrobina wyrozumiałości. Mnie też z Gajówki wyproszono (dość delikatnie zresztą), ale nie za brak uległości czy zależności, tylko z powodu nieporozumienia. W Świecie wirtualnym zależność jest tylko produktem uzależnionego, ponieważ wszyscy przecież wiemy gdzie znajduje sie przycisk z napisem off. W życiu realnym, niestety nie zawsze potrafimy zlokalizować ten wyłącznik.

  Również apeluje do zespołu redakcyjnego WP2 o wytrwałość i deklaruję wsparcie w ramach moich bardzo skromnych mozliwości.

  Polubienie

 7. Panie Piwowar! Jak zwykle Pan Bog zeslal pana kiedy trzeba i tam gdzie trzeba. Mnie tez zabolalo serce, ze pojawil sie zgrzyt na naszej nowej Wirtualnej BIs. Wlasnie przymierzalam sie jakby tu ochlodzic rozpalone gloway naszych wspanialych skadinad rodakow :),
  z ktorych jeden, AT pokazal juz lwi pazur organizujac szybko i elegancko nowy portal a drugi, JacekM ma swietne pioro, wiedze i fantazje. Dzieki Bogu, ze pan mnie uprzedzil, bo ja sama nie umialabym tak zgrabnie i madrze ujac tematu.
  Panie Piwowar! Jest pan wspanialy!
  Wszyscy powinnismy byc wdzieczni panu AT za to co zrobil a jesli sa lub beda jakies pekniecia czy niedociagniecia to po to tu jestesmy by pomoc, ponaprawiac i uladzic, czyz nie?
  Najwazniejsze, ze Wirtrualna trwa i pieknie sie rozwija.
  Pozdrawiam wszystkich a szczegolnie goraco mojego ukochanego pana Piwowara, nowego szefa AT i pana Jacka, ktorego polityczne komentarze czytam z duza przyjemnoscia.
  Kroluj nam Chryste!

  Polubienie

 8. PS. Jak zwykle podkreslam z moca role Gajowego Maruchy, dzieki ktoremu moglismy sie kontaktowac po odejsciu Wlodka . Gajowemu naleza sie osobne slowa sympatii i szacunku za wszystko co do tej pory dla nas wszystkich zrobil.

  Polubienie

 9. Droga pani Jahalinko, nigdy nie pominę okazji, aby Pani wyrazić swoją wielką sympatię z racji Pani osobowości i wielkiej kultury osobistej, co niniejszym czynię. Wspieram Pani apel, jako że czasy są złe, albo bardzo złe, dlatego trzeba nam wszystkim trzymać sie w kupie, a swary odłożyć na lepsze czasy, jeśli one w ogóle nastąpią.

  Jak na razie mamy hotel Lambert do kwadratu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s