Te wakacje przeżyj z głową, nie idź za masową modą!


13529167_198873240515129_8710834471371171238_n

Wakacje prawie każdemu kojarzą się z wypoczynkiem oraz relaksem. Dziś dla wielu młodych ludzi relaks oznacza coś zupełnie innego. Niestety, większość populacji tonie w używkach.

Alkohol, narkotyki i papierosy-  to substancje uzależniające, które niszczą społeczeństwa u samych struktur. Spirala przychodów ze sprzedaży papierosów i alkoholu napędza naszą gospodarkę kosztem zdrowia i dobra obywateli. Narkotyki, choć nielegalne, są ogólnodostępne. To właśnie one wywołują największe szkody. Ludzie, którzy mieli styczność z narkotykami twardymi, bardzo rzadko wychodzą z uzależnienia, a na dobrą sprawę rozpoczyna się ono w naszej psychice…

Zarówno massmedia, jak i osoby publiczne kreują wizerunki „wolnych ludzi”, dla których liczy się dobra zabawa. Zapewne ze względu na dużą ilość odbiorców mediów, spora liczba młodzieży idzie za przykładem swoich inspiracji, czyli ludzi, którzy w rzeczywistości są gorszym rodzajem niewolników, gdyż są niewolnikami swoich własnych umysłów.

Szczególną uwagę należy poświęcić patologicznym środowiskom, które wręcz pochłaniają swoje ofiary. Zagłębiając się w takowe towarzystwo, potencjalna jednostka czuje się zafascynowana „nowościami”. Z czasem zaczyna jej też imponować zachowanie kolegów/ koleżanek, którzy wykazują się wysokim stopniem demoralizacji. Człowiek to istota, która pragnie asymilacji z otaczającym go światem. Z tego też powodu, gdy otaczają nas ludzie, dla których narkotyki są formą relaksu, bądź gwarantem dobrej zabawy, nie ulega wątpliwości fakt, że w celu poczucia więzi z rówieśnikami dana jednostka pójdzie za ich przykładem.

Człowiek najczęściej ma styczność z używkami wtedy, gdy czuje się słaby psychicznie. Ceńmy jednak swoje zdrowie i nie sprzedawajmy go tanio, za cenę wódki, amfetaminy czy innych substancji psychoaktywnych. Jedynym sposobem na uniknięcie uzależnienia jest znalezienie alternatywy. Dla niektórych alternatywą będzie sport, dla innych kształcenie się, każdy z nas wybiera to, co sprawia, że czuje się lepiej.

Wszechobecny hedonizm zasługuje na potępienie, nie na naśladowanie, ponieważ prowadzi do zatracenia prawidłowego systemu wartości oraz łamania prawideł zasad moralnych. Każdy ma swoją formę spędzania wolnego czasu. Należy jednak pamiętać, że dokonywane przez nas wybory determinują nasze życie. Irracjonalną wydaje się być postawa człowieka, który szuka inspiracji lub akceptacji u ludzi, którzy przekazują mu złe wzorce i ciągną na same dno. W dobie zepsucia moralnego, warto jest być „innym” i swoje chwile przerwy poświęcać na ambitniejsze formy spędzania czasu.

Z tego też względu, Obóz Narodowo- Radykalny, postanowił zwrócić uwagę na problem używek dotykający współczesne społeczeństwa. Hasło: „Te wakacje przeżyj z głową, nie idź za masową modą” kierujemy do każdego indywidualnie – w szczególności do młodzieży, ale także do osób starszych, które również często mają problem ze środkami odurzającymi. Każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie na pytanie: „Czy naprawdę warto niszczyć sobie życie przez używki i być ich niewolnikiem?”.

źródło: http://onrkujawy.pl/te-wakacje-przezyj-z-glowa-nie-idz-za-masowa-moda/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s