Litwa wycofała się z cenzurowania rosyjskich programów telewizyjnych


lkrt

Litewska Komisja ds. Radia i Telewizji musiała wycofać się z ograniczeń jakie nałożyła na nadawanie dwóch rosyjskich programów telewizyjnych.

Jeszcze w zeszłym roku Litewska Komisja ds. Radia i Telewizji zobowiązała wszystkich nadawców na terenie kraju do przesunięcia rosyjskich kanałów NTV Mir Lithuania oraz RTR Planeta wyłącznie na płatne pakiety programowe. Instrukcja ta miała oczywisty cel ograniczenia zasięgu rosyjskich programów. Według litewskiej instytucji państwowej miały one wyrażać stanowisko „sprzyjące waśniom na tle narodowościowym”. Tymczasem przewodniczący Komisji Edmundas Waitekunas ogłosił: „Zmieniliśmy swoją decyzję, nadawcy mogą samodzielnie decydować czy pozostawić te kanały w płatnych pakietach czy przenieść je na bezpłatne. W związku z tym wszystkie zobowiązania i ograniczenia [wobec rosyjskich programów] zostały anulowane”. Decyzja o zniesieniu ograniczeń została podjęta jeszcze 22 czerwca.

Waitekunas przyznał, że decyzja Litewskiej Komisji ds. Radia i Telewizji została podjęta pod wpływem Komisji Europejskiej.

bns.lt/kresy.pl

źródło: http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/litwa-wycofala-sie-z-cenzurowania-rosyjskich-programow-telewizyjnych

Reklamy

2 myśli w temacie “Litwa wycofała się z cenzurowania rosyjskich programów telewizyjnych

  1. Oczekujemy ze tzw. Litwa (bo to jest raczej Zmudz) wycofala sie z szykanowania Polakow ,bo sa oni u siebie!Dziwne ,ze KE znalazla czas i atlas zeby sie zajac cenzura rosyjskich stacji a nie majace precedensu lamanie praw czlowieka w postaci zmuszania Polakow do zmiany pisowni wlasnych nazwisk nie budzi u obroncow „wartosci europejskich” ,zadnych zastrzezen!
    Nawiasem zamiast piescic UPAincow to MSZ powinno juz dawno zajac sie powyzszym problemem,….no ale najpierw trzebaby w tym minsterstwie wszystkich zwolnic od ministra poczawszy a na palaczu kotlowym konczac nastepnie zerwac podlogi i tynki po czym nowe polozyc i zaczac nabor personelu od nowa.!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s